Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg ennyire gyakori...

Tényleg ennyire gyakori Magyarországon az, hogy a terhesség alatt a nők táppénzen vannak, amennyire az itt feltett kérdésekből kitűnik? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kérdésből, hozzászólásból azt veszem ki, hogy rengeteg terhes nő 10-12 hetes korban, vagy akár már korábban is betegállományba vonul és ehhez az orvosok igazolást adnak sokszor anélkül, hogy bármilyen betegség lenne, ami a munkával összeegyeztethetetlen. (Lehet, hogy ez azért nem szignifikáns, mert gondolom a nem dolgozó várandósok vannak több időt ezen az oldalon, hiszen a dolgozóknak lényegesen kevesebb idejük van erre, de akkor is nagyon magasnak tűnik ez az arány.)

Nem bántani szeretnék senkit, hiszen biztosan mindenki érthető magyarázattal tud szolgálni, hogy miért is tölt inkább hónapokat táppénzen, vállalva ezzel azt, hogy kevesebb a bevétele és jóval több az unalmas órája.

De mégis, milyen okok vannak? Rugalmatlanak Magyarországon a munkáltatók a terhes alkalmazottal szemben? Van ott arra rendszer, hogy ha valaki a terhességgel összeegyeztethetetlen munkakörben van, akkor átkérje magát máshova? Vagy sok esetben tényleg a lustaság az oka, illetve az adott munkahely iránti negatív érzelmek?

Elsősorban azért érdekelne, mert első babámat külföldön hordom ki és itt nem igazán divat ez. Sőt, ha valóban valamilyen komplikáció terhesség alatt, akkor is maximum a kezelés idejére ad az orvos igazolást, és a veszélyeztetett terhesség fogalommal sem dobálóznak csak akkor, ha valóban veszélyeztetettről van szó. A legtöbb nő szinte szülésig dolgozik, ha kell csökkentett munkaidőben, vagy munkakörváltással, de 30-35 hetes kor előtt nem nagyon illik abbahagyni a munkát.

Gondolkodom azon, hogy a második babát otthon szülöm meg, viszont ha kiderül, hogy ott nincs kompromisszum terhesség idején a munkáltatóval, akkor inkább maradok, mert semmiféleképpen sem szeretnék otthon ülni hónapokig feleslegesen, sem úgy maradni egy munkakörben, hogy közben a babámat kockáztatom.


2008. aug. 9. 15:01
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
Én terhességem 7hetetöl vagyok táppénzen,mert gyerekintenzív osztályon dolgozom. Aztán veszélyeztetett terhes lettem. Terhességi cukrom van,és magas vérnyomásom,így ha munkahely miatt nem is emiatt így is táppénzen lennék. Pedig hiányzik a munkahelyem,itthon igen unalmas volt egyedül.
2008. aug. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
Az előző válasz adó vagyok. Én táppénzen több pénzt kapok mintha dolgoznék. Egyébként meg hová helyeztek volna át? Nagy a fertőzés veszély egy kórházban, máshoz meg egyébként sem értek.
2008. aug. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok 27 hetes kismama május utolsó hete óta vagyok táppénzen a főnökömmel közös megegyezéssel mivel édesanyám április végén szívinfartust kapot és a segítségemre szorult.Júniusban a gyakori has keményedések miatt a dokim amúgy is táppénzre kért.Most júliusban kiderült, hogy a méhszájam is kinyílt igy veszélyeztett terhes lettem és már nem is megyek vissza a terhesség alatt dolgozni.
2008. aug. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én a 28.hétig dolgoztam bár mind az orvosom mind a védőnőm nem értett egyett vele mivel ápolónő vagyok. De én akartam dolgozni mivel a közvetelen feletesem és a kollegáim is mindent megtetek azért hogy kiméljenek. Igazából csak azért jöttem el már táppénzre mert egyre figyelmetlenebb voltam és nem akartam hogy valami bajt okozak egy betegnek.

2008. aug. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

Szia!


17 hetes kismama vagyok, és én is külföldön dolgoztam, ill. onnan jöttem el tp-re majdnem a terhességem kezdete óta, vagyis 6 hetesen. Nem voltak az orvosok valami toleránsak az emberrel szemben (emelgetés, vegyszerek, nagy hőség, 9-12 óra munka). De végül kiírtak tp-re. Itthon ezért nem tudom milyen a helyzet, csak hallomásból, hogy valóban sok embert kiírnak tp-re "csakúgy". De gondolom valóban meg van rá mindenkinek az oka, és meg is értem.

2008. aug. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló vagyok:még annyit, hogy hétfőtől szombatig volt munka, és nekem is nagyon hiányzik. De inkább itthon vagyok, mint a babám egészségét tegyem kockára!
2008. aug. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 hetes vagyok és sajnos már én is táppénzen vagyok, persze nem jókedvemből.Sajnos 10 hetesen kórházba kerültem , volt egy kissebb műtétem is , és az orvosok megmondták hogy felejtsem el a munkát, mert veszélyeztetett terhesnek vagyok nyílvánítva.Én sem így terveztem , szerettem volna minnél tovább dolgozni, mivel könnyű fizikai munkát végeztem napi 6 órában, de ha jót akarok a babámnak és magamnak akkor szót kell fogadjak. Azzal én sem értek egyet hogy van akinek semmi promélmája és már alig hogy kiderül hogy kismama már megy és táppénzre veteti magát, van ilyen az ismerőseim között is, kutya baja, csak nem szeret dolgozni.
2008. aug. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is a kezdetektől Táppénzen vagyok de nem a lustaságom vagy a "dolgozni nem akarásom" miatt.Szerettem volna dolgozni ameddig csak bírom de ez nem lehetséges mivel a céggel úgy van szerződésünk hogy attól a pillanattól kezdve hogy megtudjuk,kisbabát várunk állományba kell mennünk.Sok olyan tényező van ami árthat a babának (pl.:zajártalom,vegyszerek stb...) és nincs olyan terület ahova esetleg át tudnának helyezni.Így maradt az itthoni munka és pihenés amit már az első hét után untam.De ez jutott nekem.Szívesebben dolgoznék de sajnos nem lehet.

2008. aug. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést pár hete én is fel szerettem volna tenni. Én veszélyeztett terhesnek számítok, mivel 30 éves vagyok. Veszélyes munkahelyen dolgozom (vegyész vagyok, főként a laborban tevékenykedtem), de szó nélkül irodai munkára fogtak, mikor (szerencsére elég korán) kiderült, h babát várok. aztán kiderült a 24. héten, h cukros vagyok. ezek miatt folyamatosan azért zaklattak, h menjek táppénzre. Mikor viszont kiderült, h rengeteg pihenéssel lehet csak megelőzni azt, h ne nyíljon ki a méhszájam, attól kezdve hallgattam az orvosokra, mert nem akartam, h könyörögjenek. A baba érdekeit tartottam szem előtt,és emiatt jöttem el táppénzre. Amúgy terveim szerint 3 héttel a kiírt időpontig szerettem volna dolgozni.
2008. aug. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok, én nagyon szerettem volna egészen a szülésig dolgozni, de az én kedves munkáltatóm amint megtudta, hogy terhes vagyok egyszerűen megpróbált kirúgni. Megfenyegetett, hogy beperel meg ilyen apró kedvességek. Muszáj volt táppénzre jönnöm. Szívesen dolgoznék, de 23 hetesen szinte lehetetlen munkát találni.
2008. aug. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!