Tényleg ennyire gyakori Magyarországon az, hogy a terhesség alatt a nők táppénzen vannak, amennyire az itt feltett kérdésekből kitűnik? Ha igen, miért?
Nagyon sok kérdésből, hozzászólásból azt veszem ki, hogy rengeteg terhes nő 10-12 hetes korban, vagy akár már korábban is betegállományba vonul és ehhez az orvosok igazolást adnak sokszor anélkül, hogy bármilyen betegség lenne, ami a munkával összeegyeztethetetlen. (Lehet, hogy ez azért nem szignifikáns, mert gondolom a nem dolgozó várandósok vannak több időt ezen az oldalon, hiszen a dolgozóknak lényegesen kevesebb idejük van erre, de akkor is nagyon magasnak tűnik ez az arány.)
Nem bántani szeretnék senkit, hiszen biztosan mindenki érthető magyarázattal tud szolgálni, hogy miért is tölt inkább hónapokat táppénzen, vállalva ezzel azt, hogy kevesebb a bevétele és jóval több az unalmas órája.
De mégis, milyen okok vannak? Rugalmatlanak Magyarországon a munkáltatók a terhes alkalmazottal szemben? Van ott arra rendszer, hogy ha valaki a terhességgel összeegyeztethetetlen munkakörben van, akkor átkérje magát máshova? Vagy sok esetben tényleg a lustaság az oka, illetve az adott munkahely iránti negatív érzelmek?
Elsősorban azért érdekelne, mert első babámat külföldön hordom ki és itt nem igazán divat ez. Sőt, ha valóban valamilyen komplikáció terhesség alatt, akkor is maximum a kezelés idejére ad az orvos igazolást, és a veszélyeztetett terhesség fogalommal sem dobálóznak csak akkor, ha valóban veszélyeztetettről van szó. A legtöbb nő szinte szülésig dolgozik, ha kell csökkentett munkaidőben, vagy munkakörváltással, de 30-35 hetes kor előtt nem nagyon illik abbahagyni a munkát.
Gondolkodom azon, hogy a második babát otthon szülöm meg, viszont ha kiderül, hogy ott nincs kompromisszum terhesség idején a munkáltatóval, akkor inkább maradok, mert semmiféleképpen sem szeretnék otthon ülni hónapokig feleslegesen, sem úgy maradni egy munkakörben, hogy közben a babámat kockáztatom.
Szia
Én a 28.hétig dolgoztam bár mind az orvosom mind a védőnőm nem értett egyett vele mivel ápolónő vagyok. De én akartam dolgozni mivel a közvetelen feletesem és a kollegáim is mindent megtetek azért hogy kiméljenek. Igazából csak azért jöttem el már táppénzre mert egyre figyelmetlenebb voltam és nem akartam hogy valami bajt okozak egy betegnek.
Szia!
17 hetes kismama vagyok, és én is külföldön dolgoztam, ill. onnan jöttem el tp-re majdnem a terhességem kezdete óta, vagyis 6 hetesen. Nem voltak az orvosok valami toleránsak az emberrel szemben (emelgetés, vegyszerek, nagy hőség, 9-12 óra munka). De végül kiírtak tp-re. Itthon ezért nem tudom milyen a helyzet, csak hallomásból, hogy valóban sok embert kiírnak tp-re "csakúgy". De gondolom valóban meg van rá mindenkinek az oka, és meg is értem.
Szia!
Én is a kezdetektől Táppénzen vagyok de nem a lustaságom vagy a "dolgozni nem akarásom" miatt.Szerettem volna dolgozni ameddig csak bírom de ez nem lehetséges mivel a céggel úgy van szerződésünk hogy attól a pillanattól kezdve hogy megtudjuk,kisbabát várunk állományba kell mennünk.Sok olyan tényező van ami árthat a babának (pl.:zajártalom,vegyszerek stb...) és nincs olyan terület ahova esetleg át tudnának helyezni.Így maradt az itthoni munka és pihenés amit már az első hét után untam.De ez jutott nekem.Szívesebben dolgoznék de sajnos nem lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!