Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Természetes aggodalom?

Természetes aggodalom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


ez lenne az első babánk, én 33 éves vagyok. A férjemen kívül ti vagytok az egyetlenek akikkel megosztom ezt a sejtésünket.Tesztet ma tervezünk venni. (mi az ami este is elvégezhető bizonyosan?)


kicsit butuska a téma kérdése tudom, hisz 98% hogy terhes vagyok. legalábbis a tünetek alapján. Hétfőn kellett volna megjönnie a havimnak-nem jött meg. Ég a gyomrom esténként, pár napja már szinte az elalvásban is zavar, plusz olyan émelygésféle is van. Vagy 2-3 hete már a buszon reggel is émelyegtem, ami nem is olyan mint a hányinger, de mintha egy nagy góc lenne a torkomban.(ez csak most ugrott be a napokban) A napi reggeli Wc elmarad, mégsem szorít a nadrág. Azonkívül ami szintén gyanus, hogy imádtam az édességet, ám most mintha nem nagy örömet okozna az evésük.Esténként pedig az ágyban fekve mintha magasabb lenne a vérnyomásom, a pulzusom emelkedett mindenképpen.S még reggelhez tartozik hogy éhes vagyok ami rám nem volt jellemző reggel fél hétkor.


Kicsit megrémít a ránk váró felelősség, és az hogy nem vagyok már oly fiatal. Természetes hogy ilyen aggódások eszembe jutnak? Mikor forduljak orvoshoz?


Folsavot szedek már 2-3 hónapja készülve a terhességre, más vitamint nem szívesen szednék.(ezt a nyáron felkeresett orvos is támogatta)

Van hogy vigyorognék ha erre gondolok, de van hogy sírhatnékom van. hogy tudom ezeket a változásokat is kiküszöbölni. Sajnálatos módon régen depressziós majd pánikos voltam.


nyugtassatok meg hogy csak túlaggódom magamat! :-)


szívesen olvasok jó tanácsokat, ötleteket.


köszönöm


egy 33 éves (remélhetőleg) kismama


2010. jan. 13. 09:25
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
100%
Ne tarts magadnál cigit!! Rakd el, dobd ki, ez is része a leszokási rituálénak. Ezzel jelzed magad felé, hogy befejezted (legalább is egy időre, amíg más a fontos):)
2010. jan. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 A kérdező kommentje:

Nos bevallom majd kidobom azt a cigit.....lehet nem ma és nem holnap, de az is lehet hogy ma este kiveszem a táskából. iszonyat nehéz, rengetegszer eszembe jut hogy rá kellene gyújtani.


otthon van a lakásban kutyánk. palotapincsi. Ti tudtok valamit arról hogy a kutyáktól el lehet kapni valami bacit, mert azt tudom hogy a macskáktól igen. Bár bevallom még szorongok és várom a vasárnap reggelt! :-)

2010. jan. 14. 08:21
 53/63 anonim ***** válasza:
100%
Szia K vagyok. Nekem két vadászgörényem van. Az elején én is félve nyúltam hozzájuk, de az állatorvos megnyuktatott. Annyi hogy most ne pusziszkodjak velük és mindig mossakkezet ha hozzájuk nyúlok. A cigi hiány még 1-2 hétig ilyen sz.r lesz. Én most 8 hete nem cigizek és most kezd jobb lenni. A napokat kell egyesével túlélni. :) K
2010. jan. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 A kérdező kommentje:

Szia K!


nos, éppen az volt a szitu amit leírtál. tegnap este lefekvés előtt mindig adok két puszit a kutyusok buksijára (mert kettő van). anyu szólt, hogy mostmár azért ne puszilgassam őket! de én ki sem bírnám. 87 óta nevelünk pincsit, ezek már a sokadikok. bent alszanak a szobánkba, ha nem jöhet be az egyik (aki bent szokott laudni), akkor kaparja az ajtót és inkább a folyosón fekszik le, de3 akkor sem megy be apuékhoz! szóval valahogy visszafogom magamat!


A cigi! jaj, ne is említsd! megvoltak a napi menetek, amikor megittam a kapuccsinót, amikor elindúltam, amikor beértem, ha álmos voltam, ha nyügös voltam......nehéz. még magam előtt is megemelem a kalapot ha zet kibírom!


Te remélem jól vagy! megyek visszaolvasok már mit is írtál, hány hetes is vagy!

2010. jan. 14. 09:40
 55/63 anonim ***** válasza:
100%

Most a hétvégén leszek 13 hetes.

A cigit muszáj letenned. Nagyon sok kárt csinálhatsz vele. Én nekem is nagyon nehezen ment. Sokat sírtam is miatta. A párom nyár óta külföldön dolgozik( persze hogy most jött össze), nem dolgozhatok, és nem cigizhetek. Ez így majdnem egyszerre jött össze. Azt hittem becsavarodok.

A kutyit ne nagyon puszilgasd ha lehet, de nem az ágyatokban alszik ugye? Imádom az állatokat, ne érts félre. Ha nem lennél terhes, akkoor oké. K

2010. jan. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 A kérdező kommentje:

Húha, nem semmi hogy se a párod, se meló!


okés, igyekszem kitartani cigi fronton, néha úgy érzem csak egy szálat egy nap, de aztán leálíltom magamat!


tudod a kutyi az ágyunk végében alszik! :-/ lényegében én így nőttem fel, 11 éves voltam amikor az első kutyu hozzánk került. azóta kétszer volt terhes a sógórnőm és így nőttek fel a gyerekek náluk is, mert ugye együtt laktunk. persze óvatosabb leszek, és tudom hogy a baba mindenek felett, de ugye egy 12éves kutyit nem igazán lehet már átnevelni és nem igazán lehet neki megmagyarázni hogy amit eddig megtehetett, azt már miért nem teheti meg! szóval valami kompromisszum lesz!


közben utánnanéztem a heteidnek is! én azért még picit bizonytalan vagyok, majd vasárnap leszek kicsikét nyugodtabb. :-)

2010. jan. 14. 10:30
 57/63 anonim ***** válasza:
100%
Most mennem kell, puszi! Majd jövök még. K
2010. jan. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:

Teljes szívemből gratulálok Neked.Remélem h sikerül leszoknod a cigiről,nagyon nehéz lesz,készülj fel rá.nekem másfél-két hét után szoktak kezdődni az elvonási tünetek amit egyszerüen nem bírok elviselni.azért sikerült eddig mindíg max 2 hétre letennem.én is megemelem magam előtt is a kalapom ha most sikerül.bízzunk benne.


22 hetes km

2010. jan. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 A kérdező kommentje:

szia K, szép napot, majd gyere!


szia 22km! nos én még nagyon az elején vagyok a cigiletevésnek! de egyszerűen beugrik hogy. most álmos vagyok kimegyek rágyújtani hogy felfrissüljek...aztán eszembe jut hogy ez nem lenne éppen jó! akkor beszerzünk két kalapot, jó??? és azt emelgetjük majd egymásnak ha tényleg le tudjuk rakni! :-DDD gyere te is ide ha tudsz!


sziasztok, Á.

2010. jan. 14. 11:18
 60/63 A kérdező kommentje:

Hátha még olvas valaki, más nem akkor K!


szóval mondhatni állandóan éhes vagyok. megeszem az adagomat mint eddig, de jó pár napja már olyan minhta ez kevés lenne. létezk az hogy ez a tünet már a terhesség elején jelentkezik? nem szeretnék nagyon meghízni mert így sem vagyok valami nagyon vékony. mit tudok tenni? nem szeretnék "kettő helyett" enni, ám ez az éhség is eléggé zavaró egész nap.

2010. jan. 14. 14:42
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!