Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Természetes aggodalom?

Természetes aggodalom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


ez lenne az első babánk, én 33 éves vagyok. A férjemen kívül ti vagytok az egyetlenek akikkel megosztom ezt a sejtésünket.Tesztet ma tervezünk venni. (mi az ami este is elvégezhető bizonyosan?)


kicsit butuska a téma kérdése tudom, hisz 98% hogy terhes vagyok. legalábbis a tünetek alapján. Hétfőn kellett volna megjönnie a havimnak-nem jött meg. Ég a gyomrom esténként, pár napja már szinte az elalvásban is zavar, plusz olyan émelygésféle is van. Vagy 2-3 hete már a buszon reggel is émelyegtem, ami nem is olyan mint a hányinger, de mintha egy nagy góc lenne a torkomban.(ez csak most ugrott be a napokban) A napi reggeli Wc elmarad, mégsem szorít a nadrág. Azonkívül ami szintén gyanus, hogy imádtam az édességet, ám most mintha nem nagy örömet okozna az evésük.Esténként pedig az ágyban fekve mintha magasabb lenne a vérnyomásom, a pulzusom emelkedett mindenképpen.S még reggelhez tartozik hogy éhes vagyok ami rám nem volt jellemző reggel fél hétkor.


Kicsit megrémít a ránk váró felelősség, és az hogy nem vagyok már oly fiatal. Természetes hogy ilyen aggódások eszembe jutnak? Mikor forduljak orvoshoz?


Folsavot szedek már 2-3 hónapja készülve a terhességre, más vitamint nem szívesen szednék.(ezt a nyáron felkeresett orvos is támogatta)

Van hogy vigyorognék ha erre gondolok, de van hogy sírhatnékom van. hogy tudom ezeket a változásokat is kiküszöbölni. Sajnálatos módon régen depressziós majd pánikos voltam.


nyugtassatok meg hogy csak túlaggódom magamat! :-)


szívesen olvasok jó tanácsokat, ötleteket.


köszönöm


egy 33 éves (remélhetőleg) kismama


2010. jan. 13. 09:25
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!

Először is,még ne tesztelj!anno nekem is hétfőn kellett volna megjöjjön,gyanús volt,de szerdán még teljesen negatívat teszteltem.kell az a 4-5 nap menzi kimaradás.a csütörtök reggeli már teljesen 2 csíkos lett.annyira nem hittem el,hohy vettem még egyet,és még egyet:)Azóta eltelt már több mint 31 hét.....nekünk is az első,és mivel anyu már 4 éve "elment"nem tudom mi hogy lesz.....nagyon örülök neki,de vajon tudni fogom-e,mikor mi a baja,jó anya leszek-e????szerintem aki kicsit is jól szeretné csinálni,az aggódik ezek miatt a dolgok miatt.pánikba ne ess,mert az már más tészta,magadnak,és a gyermekednek is csak árthatsz vele.bennem ,hogy lassan itt az idő,mostanában kezd tudatosulni,hogy lesz valaki,ki számít rám,és akiért én vagyok a felelős..ez először baromi ijesztő,tudom,de azért is jól fogom csinálni,és nagyon fogom szeretni ezt a kislányt,mert a rengeteg aggodalom,és felelősség mellett Ő lesz a legjobb dolog az életemben.

boldg,nyugodt babavárást mindenkinek!!

2010. jan. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Gratulálok!


A bizonyosság kedvéért a patikában kapsz tesztet. BEmész és kérsz egy olyat, amit bármikor használhatsz. Ha pozitiv, akkor irány egy orvos, hogy papírod is legyen róla, aztán védőnő, és lehet örülni és aggódni is.


Ne izgulj, ha már hónapok óta készültök erre a terhességra, akkor ne aggódj, mert már itt az ideje. A korod miatt se aggódj, inkább legyél egy kicsit korosabb, de odaadó anya, mint egy fiatal véletlenül teherbe esett felelőtlen anya. Hidd el jó anya leszel.


Azért ha megcsináltad a tesztet, írdd meg kérlek ide, hogy tudjuk.

2010. jan. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
100%

Én pár napja teszteltem pozit.Igaz hogy már elmúlt nálad a nemvárt napja elvileg már a nepközbeni tesztnek is ki kell mutatnia, de én mindig a reggelibe hittem és ezután is reggel csinálnék.Szerintem csináljátok holnap reggel az a tuti.Én 29 vagyok és hidd el még ti sem vagytok túl öregek.Régóta próbálkoztok?Mi több int egy évet vártunk.Most kicsit félek mert mérni szoktam a hőmet és ma reggel esett 2 és fél tizedet.Nagyon félek hogy nem marad velünk.


Sok boldogságot kívánok és majd írd meg az eredményt.

2010. jan. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az aggodalmaid valahol természetesek és érthetők. Igen, a gyerek hatalmas felelősség, sok-sok aggódás, viszont mérhetetlenül nagy öröm, boldogság. Szerintem egyáltalán nem vagy elkésve semmiről a korodat nézve. Manapság nagyon sokan szülnek a te korodban. Én 38 vagyok és én is 37 évesen vállaltam babát, igaz, a 4.-et :))) A kedélyváltozások a terhesség velejárói is lehetnek, sok kismama számol be ilyenekről. Ezt a hormonok változása okozza. Remélem a teszt tényleg pozitív lesz és boldog kismama vagy. Arra figyelj, hogy a túlaggódás nem jó se neked, sem a babának. Próbáld pozitívan állni az egész dologhoz és élvezd ki ezt a következő néhány hónapot, majd évet, míg a babád már nem lesz önálló, hogy meg tudjon állni a világban a Te segítséged nélkül! Olyan gyorsan peregnek a napok, évek, hogy szinte észre se vesszük és már fel is nőnek... addig meg örüljünk nekik, hogy vannak.! Ja! A vitamin: nekem a folsavon kívül egyetlen dolog, amit a nőgyógyászom javasolt a D-vitamin volt a 28. héttől. Azt mondta, hogy megfelelő étkezéssel minden bevihető, terhesvitaminra vagy más tablettára (vas) akkor van szükség, ha a vérkép nem megfelelő..de ez legyen az orvos és a kismama döntése.
2010. jan. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
100%
A mostani tesztek szinte már kivétel nélkül a nap bármely szakában elvégezhetők, de van egy, amelyik kifejezetten érzékeny (már állítólag az elmaradt mensi előtt kimutatja a terhességet). Mi nem ilyet csináltunk először és az elmaradt menzesz után egy héttel sem mutatta ki a terhességet (mint kiderült azért, mert a ciklus utolsó napjaiban fogant a drágánk). Ezt csak azért írtam le, hogy ne ess kétségbe, ha negatív a teszt, mert az még ilyen korán nem jelent semmit. A tüneteket nem érdemes 100%-nak venni, mert gyakran amiatt is kialakulnak, hogy görcsösen akarod a babát. Nekem semmilyen tünetem nem volt(vagy rengeteget dolgoztam és nem értem rá odafigyelni:). A teszt a biztosabb, sőt, majd a 6. héten a doki.
2010. jan. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
100%
hellóka! a volt kolléganőm 38 éves és most jutott el odáig hogy babát szeretne, úgyhogy nem vagy elkésve, sőt még kistesója is lehet. :) K
2010. jan. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat a figyelmet, bevallom annyira meghatódtam kedvességetektől hogy könnyes lett a szemem! Olyan szépeket írtatok.annyi szeretet árad soraitokból.


sajnos reggel nem tudunk tesztelni, a férjem öt előtt elindul a munkába én meg majd csak fél hatkor kelek, és szeretném ha egy kicsit tudatosulna ott teszt után a dolog...legalábbis félek ha mégis csalódás lenne, azt egyedül nem bírnám elviselni.

én májusban hagytam el a fogigátlót, utánna jött az óvszer. S mivel tanultam, ezért addig nem mondom hogy mindig védekeztünk, de azért figyeltünk hogy ne legyen baba. Aztán úgy igazából novembertől nem védekeztünk.


Szüleimmel lakunk, így őket beavatnánk a teszt után, de msának nem szívesen mondanánk 3 hónapig. Anyuéknak muszáj elmondani, hisz egyes reakciókat nekik is meg kell majd érteni. pl: kívánósság, hangulatingadozás, fokozott óvatosság.


apropó! volt aki dohányzott? bevallom igazán csak ma reggel tudatosult hogy lehet babánk lesz, így sajna dohányoztam még tegnap is.Eddig csak azt hittük elmaradt, bár mint írtam, még most sem biztos semmi és sajnos mégis már beleéltem egy kissé magamat. tudom, tudom, nagyon rossz dolog a cigaretta. Ne vessetek meg érte!

2010. jan. 13. 09:46
 8/63 A kérdező kommentje:

Annyira kedvesek vagytok!


az aggodalom most az hogyha mégsem baba, vajon hogy fogom feldolgozni? mert ugye az ember beleéli magát percek alatt! ma reggel írtam a férjemnek hogy 98% hogy baba van.

Dokit már kinéztem tavaly magamnak, elmondtam neki a betegségeimet, megértett és azt modnta nem lesz baj ha oda jutunk. ha a tesz pozitív, akkor holnap telefon neki és időpontot kérek....csak félek a tesztet elvégezni! olyan hat magasságában gondoljatok ránk...,ha nem leszünk gyávák, akkor még ma beírom a választ! :-)


ti hogyan közöltétek a szülőkkel? (sajálom ha valakinek ez fájdalmas kérdés)

2010. jan. 13. 09:50
 9/63 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Az első vagyok.A cigi az egy nehéz dolog,szenvedélybetegség.Nem akarnálak ijesztgetni,mikor még tesztet sem csináltál,de azért azt jó ha tudod,a dohányos anyukák babái sokszor korábban kibújnak.én is ilyen voltam,32 hétre születtem,anyukám végig dohányzott.persze lehet hogy semmi baj nem lesz,de azért az a véleményem,ha van akaraterőd,és hiszel benne,hogy el tudod hagyni,tedd le.

azzal a tesztel várj mér 1-2 napot,mert borzasztó szar érzés negatívat tesztelni,ha már beleélted magad,mint írtam,nekem is ilyen lett az első tesztem.várd meg a csüt.,vagy pént estét,bár én is reggeli tesztre esküszöm.

Hajrá,drukkolok

2010. jan. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen holnap reggelre tedd a tesztelést.


Megy a drukk!

2010. jan. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!