Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Természetes aggodalom?

Természetes aggodalom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


ez lenne az első babánk, én 33 éves vagyok. A férjemen kívül ti vagytok az egyetlenek akikkel megosztom ezt a sejtésünket.Tesztet ma tervezünk venni. (mi az ami este is elvégezhető bizonyosan?)


kicsit butuska a téma kérdése tudom, hisz 98% hogy terhes vagyok. legalábbis a tünetek alapján. Hétfőn kellett volna megjönnie a havimnak-nem jött meg. Ég a gyomrom esténként, pár napja már szinte az elalvásban is zavar, plusz olyan émelygésféle is van. Vagy 2-3 hete már a buszon reggel is émelyegtem, ami nem is olyan mint a hányinger, de mintha egy nagy góc lenne a torkomban.(ez csak most ugrott be a napokban) A napi reggeli Wc elmarad, mégsem szorít a nadrág. Azonkívül ami szintén gyanus, hogy imádtam az édességet, ám most mintha nem nagy örömet okozna az evésük.Esténként pedig az ágyban fekve mintha magasabb lenne a vérnyomásom, a pulzusom emelkedett mindenképpen.S még reggelhez tartozik hogy éhes vagyok ami rám nem volt jellemző reggel fél hétkor.


Kicsit megrémít a ránk váró felelősség, és az hogy nem vagyok már oly fiatal. Természetes hogy ilyen aggódások eszembe jutnak? Mikor forduljak orvoshoz?


Folsavot szedek már 2-3 hónapja készülve a terhességre, más vitamint nem szívesen szednék.(ezt a nyáron felkeresett orvos is támogatta)

Van hogy vigyorognék ha erre gondolok, de van hogy sírhatnékom van. hogy tudom ezeket a változásokat is kiküszöbölni. Sajnálatos módon régen depressziós majd pánikos voltam.


nyugtassatok meg hogy csak túlaggódom magamat! :-)


szívesen olvasok jó tanácsokat, ötleteket.


köszönöm


egy 33 éves (remélhetőleg) kismama


2010. jan. 13. 09:25
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 A kérdező kommentje:

Akkor a férjem ötleténél maradva maradunk a pénteknél...csak olyan türelmetlen vagyok. a férjem nyugtatgat hogy türelem.... :-) nem tudom lesz e türelmem! :-) számításaim szerint ez a bab vagy szilveszteri, vagy újjévi! az ünnepek alatt minden nap akció volt otthon, plusz egészen most hétfőig. De az ovulációt 29 tájékára írta nekem a net.


nos a cigaretta....hát igen, sajna már ebben a hónapban lesz 19 éve hogy cigizek.(fiatalon kezdtem nagyon) :-( abban bízok hogy a teszt végképp észhez térít, mert az én akaraterőm az egyenlő a nullával. tudom nem szép dolog, de vállalom. a férjem azt mondta leteszi ő is! sajna a szüleim is dohányoznak. tehát nem lesz gyalog galopp, de tudom hogy a baba mindenek előtt.... :-D és én nagyon akarok vigyázni rá!

2010. jan. 13. 10:01
 12/63 anonim ***** válasza:
100%
Hali. Én is cigiztem, amíg pozitívat nem teszteltem. Tudom jobb már előtte letenni, de nekem így sikerült. Én nem reggel teszteltem és erős pozitív lett. K
2010. jan. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Először is drukkolok Nektek hogy baba legyen,a tüneteid elég babásak:-)Én 35 vagyok,és nekünk is az első baba jön májusban.Hát megértelek,a félelmeiddel kapcsolatban.Én világ életemben babára vágytam,sok minden miatt csak most jött el ,(nem egészségügyi ok miatt)de mikor pozitiv lett a tesztem,hát megmondom őszintén tiszta ideg lettem.2 napba telt mire feldolgoztam,és már tudtam neki szivből örülni,addig csak a mi lesz most kérdés foglalkoztatott.A cigi miatt ne aggódj ,mivel még nem ártottál vele,viszont majd le kell tenned.A szülöknek csak úgy bejelentettük,teljes döbbenet volt,senki nem számitott rá:-))Apukám volt a legfurább ,mikor elmondtam szinte felcsattant,rosszul is esett,mert azt hittem nem örül.Aztán délután felhivott,és elmondta mennyire örül,csak nem tudott reagálni,természetesen mindenki nagyon várja a kislányunkat:-)Szóval remélem jó hireket irsz majd,a korod miatt meg nem kell aggódnod egyáltalán:-)22 hetes kismami
2010. jan. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 A kérdező kommentje:

10:07-es, akkor téged is a teszt térített észre??? :-)


egyébként köszönöm nektek hogy nem támadtok hanem megértettek engem! nagy nagy ölelés ezért nektek! :-)

2010. jan. 13. 10:08
 15/63 A kérdező kommentje:

ja, kifelejtettem!


este szinte husz percenként megyek pisilni lefekvés után. napközben ez kicsit jobb, vagy talán nem annyira feltünő? :-)


szóval beszéljünk úgy hogy HA terhes lennék, akkor ez meddig tart? Hányingerem viszont nincs mint amiket a filmekben is látni, vagy olvasni egy-két kismamától....remélem így is marad -HA.... :-)

2010. jan. 13. 10:13
 16/63 anonim ***** válasza:
100%

A sógornőm és az öcsém is cigiztek..egészen a + tesztig. Akkor mindketten lerakták a baba kedvéért. Egyébként a sógornőm 35 éves... Tervezett baba, nagyon hamar összejött..

Azóta már meg is született decemberben a pici és egyikük se cigizik. A koraszülésről: nem minden dohányzó kismamánál okoz gondot, főleg, ha időben abbahagyja. A sógornőmnek a 40. héten még indítani is kellett a szülést..

2010. jan. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok nyugtató mondatot, tapasztalatokat.


Azt hittem nem sokan lesznek itt akik ebben a korban szültek, ám szerencsére nem vagyok egyedül és ugye írtok más családtagokról is ez ügyben! :-) úgy érzem magamat azért mint egy csodabogár!


anyuék, tudom csak arra a percre várnak már évek óta, amikor bejelentjük nekik a hírt! tudom sírni fognak és percekig fel sem fogják majd. :-)

2010. jan. 13. 10:18
 18/63 anonim ***** válasza:

én 8 évig cigiztem előtte és már párszor próbáltam letenni, de nem sikerült. Azt viszont tudtam magamról, hogy ha terhes leszek biztosan nem fogom Őt mérgezni. Nem mondom, hogy könnyű volt. Sokat sírtam a cigi után, de mostmár egyre kevesebbet gondolok rá. Igyál sokat és az segít kitisztítani a szervezeted.

Most 12 hetes vagyok és még mindig sokat járok pisilni. K

2010. jan. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
10.07es vagyok.Hát a teszt olyan volt mint egy fejbe kólintás:-)))Amúgy a gyakori pisilés az tipikus,nekem is ez volt az első tünet,viszont a mai napig tart,sőt állitólag még rosszabb lesz.Éjjel kb 3 szor kel felkelnem miatta:-)Sok kismama vállal ilyenkor babát,sőt én még egy másodikat is tervezek,még majd 40 év alatt.Most már nagyon kiváncsi vagyok mi lesz az eredmény:-)Amúgy én pont akkor estem teherbe mikor nem is vártuk,pont abban a hónapban tudtunk keveset eggyütt lenni,és tiszta stressz voltam a munkám miatt.
2010. jan. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
Ja és még valami. Anyudék a lakásban cigiznek? Mert ha igen és annyira vártak egy kisuncsira akkor kérd meg őket, hogy menjenek ki cigizni. És majd a pozi teszt után, ha már nem cigizel, ne adjanak neked még ha könyörögsz akkor se, és dugják el a cigit. :) K
2010. jan. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!