Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Természetes aggodalom?

Természetes aggodalom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


ez lenne az első babánk, én 33 éves vagyok. A férjemen kívül ti vagytok az egyetlenek akikkel megosztom ezt a sejtésünket.Tesztet ma tervezünk venni. (mi az ami este is elvégezhető bizonyosan?)


kicsit butuska a téma kérdése tudom, hisz 98% hogy terhes vagyok. legalábbis a tünetek alapján. Hétfőn kellett volna megjönnie a havimnak-nem jött meg. Ég a gyomrom esténként, pár napja már szinte az elalvásban is zavar, plusz olyan émelygésféle is van. Vagy 2-3 hete már a buszon reggel is émelyegtem, ami nem is olyan mint a hányinger, de mintha egy nagy góc lenne a torkomban.(ez csak most ugrott be a napokban) A napi reggeli Wc elmarad, mégsem szorít a nadrág. Azonkívül ami szintén gyanus, hogy imádtam az édességet, ám most mintha nem nagy örömet okozna az evésük.Esténként pedig az ágyban fekve mintha magasabb lenne a vérnyomásom, a pulzusom emelkedett mindenképpen.S még reggelhez tartozik hogy éhes vagyok ami rám nem volt jellemző reggel fél hétkor.


Kicsit megrémít a ránk váró felelősség, és az hogy nem vagyok már oly fiatal. Természetes hogy ilyen aggódások eszembe jutnak? Mikor forduljak orvoshoz?


Folsavot szedek már 2-3 hónapja készülve a terhességre, más vitamint nem szívesen szednék.(ezt a nyáron felkeresett orvos is támogatta)

Van hogy vigyorognék ha erre gondolok, de van hogy sírhatnékom van. hogy tudom ezeket a változásokat is kiküszöbölni. Sajnálatos módon régen depressziós majd pánikos voltam.


nyugtassatok meg hogy csak túlaggódom magamat! :-)


szívesen olvasok jó tanácsokat, ötleteket.


köszönöm


egy 33 éves (remélhetőleg) kismama


2010. jan. 13. 09:25
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:

Egyébként midnenkinek nagyon jó egészséget, és ha úgy van könnyű szülést kívánok. a nagy aggodalmamban el is felejtettem leírni nektek! :-)


Már jó pár napja, de lehet hogy már két hete is, csak eddig nem figyeltem fel rá, ha lefekszem, szinte csak vécére járok 20 percenként. a férjem azt mondta lehet felfáztam :-)


a szüleimnek van már két unokája. a testvéremék nem laknak velünk két éve már. s bár imádják az unokákat, de mivel nekem mindig is hányatott sorsom volt, a kis kedvenc én voltam és nagyon várják tőlünk az unokát. azonkívül hiába a sok jó tanács, nagyon nem jól nevelik a testvéremék a két gyereket. :-(

2010. jan. 13. 10:34
 22/63 anonim ***** válasza:
100%

Csakis a pozitív teszt fog erőt adni,hogy letedd a cigit!

Hidd el,tapasztalat!!!!

Én 31 leszek és 16 éves koromtól cigiztem,nulla megszakítással! De annyira egyszerű volt letenni a pozi teszt láttán!!Na pár hét múlva már hánytam a szagától is,mégha 20 méterről is éreztem!:D

2010. jan. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:

szia!nagyon szorítok h pozi legyen a teszted.majd írd ám meg.én is dohányoztam és úgy voltam vele h majd ha pozi lesz a tesztem leteszem.hát sajnos nem így történt.nem tudtam letenni.csak csökkenteni.és 21 hetesen sikerült eljutnom oda h le tudtam tenni.és szerencsére minden oké a babámal.remélem neked hamarabb sikerült letenned.


22 hetes km

2010. jan. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 A kérdező kommentje:
22hetes km: k0sz0n0m hogy üszinte voltäl$ :-) j´egöszsöget nektek is
2010. jan. 13. 11:31
 25/63 A kérdező kommentje:

22 hetes kismama:


elirja az ekezeteket a gepem, ezert irok ekezet nelkul. nem tudom mi a gond, bocsi...


szoval jo egeszseget nektek es koszonom hogy oszinte voltal ez ugyben.

2010. jan. 13. 11:33
 26/63 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp próbáld meg letenni már most, teszt előtt, hiszen minél hamarabb, annál jobb. Én is dohányoztam 6 évig, de mivel már terveztük 1 éve a babát, már a fogantatás előtt le tudtam tenni a cigit 4-5 hónappal, mert készültem rá, és mindennél fontosabb volt számomra, hogy ne a terhességem alatt éljem át a legstresszeseb időszakot a leszokás miatt.

Remélem, pozitívat fogsz tesztelni, szurkolok Neked. Majd írj mindenképp, hogy mi lett az eredmény!!!

38 hetes km

2010. jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 A kérdező kommentje:

38 hetes km!


csak irigykedni tudok rád, az akaraterődre! :-)


a gépemen át volt állítva a nyelv, azért írt össze vissza :-)


írok este, naná, mert azt hiszem nem tudok tovább várni. :-) hogy fogom akkor kibírni a 9 hónapot???? :-D

ha van baba, az már legalább 2 hetes... :-/

2010. jan. 13. 12:03
 28/63 anonim ***** válasza:
100%

Helló! Én tegnap reggel teszteltem pozitívat. :-) Bennem is előjött az "aggódom" érzés, főleg, hogy még nem mondtam el senkinek és így egy picit bepánikoltam. Pedig tervezett baba volt, 10 hónap sikertelen próbálkozás után véletlenül jött össze, amikor eldöntöttük a párommal, hogy szüneteltessük egy picit a projektet, mert már kezdtem beleőrülni, hogy miért nem sikerül. Most meg parázok rendesen, de szerintem ez természetes. Aki várja a babáját, az aggódik is, persze azért ne ess tulzásba. Minden rendben lesz, ne aggódj. Ja és a pozitív teszttel együtt raktam le a cigit. Még csak 2 napja, de tartom magam, mert tudom, hogy megéri. hajrá, neked is, még nem késtél el. :-)

28/L

2010. jan. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 A kérdező kommentje:

szia tegnap reggeli pozitívos! :-)


akkor HA nálam is úgy van, majdhogynem egycipőben járunk! persze biztosat majd este. próbálom nem beleélni magamat, de ez már nagyon nehéz! :-/

2010. jan. 13. 12:50
 30/63 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Gratulálok, és drukkolok, hogy + legyen a teszted.

A cigit próbáld meg letenni. Hidd el, hogy Neked is és a babának is jobb lesz. Benne van a pakliban, hogy semmi baja nem lenne a cigi miatt, de inkább ne. Meg akkor végig azon paráznál, hogy vajon mi lesz. Ha abbahagyod a dohányzást, eggyel több esélyt adsz a picurnak az egészségesebb életre.

Én úgy terveztem, hogy a fogamzásgátlóval egyszerre a cigit is abbahagyom. Nekem sikerült, és büszke is vagyok rá. Este még cigiztem, másnaptól pedig nem gyújtottam rá. Azóta sem szoktam vissza, pedig a kisfiam már 16 hónapos lesz.

2010. jan. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!