Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Természetes aggodalom?

Természetes aggodalom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


ez lenne az első babánk, én 33 éves vagyok. A férjemen kívül ti vagytok az egyetlenek akikkel megosztom ezt a sejtésünket.Tesztet ma tervezünk venni. (mi az ami este is elvégezhető bizonyosan?)


kicsit butuska a téma kérdése tudom, hisz 98% hogy terhes vagyok. legalábbis a tünetek alapján. Hétfőn kellett volna megjönnie a havimnak-nem jött meg. Ég a gyomrom esténként, pár napja már szinte az elalvásban is zavar, plusz olyan émelygésféle is van. Vagy 2-3 hete már a buszon reggel is émelyegtem, ami nem is olyan mint a hányinger, de mintha egy nagy góc lenne a torkomban.(ez csak most ugrott be a napokban) A napi reggeli Wc elmarad, mégsem szorít a nadrág. Azonkívül ami szintén gyanus, hogy imádtam az édességet, ám most mintha nem nagy örömet okozna az evésük.Esténként pedig az ágyban fekve mintha magasabb lenne a vérnyomásom, a pulzusom emelkedett mindenképpen.S még reggelhez tartozik hogy éhes vagyok ami rám nem volt jellemző reggel fél hétkor.


Kicsit megrémít a ránk váró felelősség, és az hogy nem vagyok már oly fiatal. Természetes hogy ilyen aggódások eszembe jutnak? Mikor forduljak orvoshoz?


Folsavot szedek már 2-3 hónapja készülve a terhességre, más vitamint nem szívesen szednék.(ezt a nyáron felkeresett orvos is támogatta)

Van hogy vigyorognék ha erre gondolok, de van hogy sírhatnékom van. hogy tudom ezeket a változásokat is kiküszöbölni. Sajnálatos módon régen depressziós majd pánikos voltam.


nyugtassatok meg hogy csak túlaggódom magamat! :-)


szívesen olvasok jó tanácsokat, ötleteket.


köszönöm


egy 33 éves (remélhetőleg) kismama


2010. jan. 13. 09:25
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató szavakat. sajnos eléggé mostoha volt a sorsom és mindig a cigibe kapaszkodtam ha fájdalom ért!


de ha este + lesz, ígérem leteszem! nem lesz utolsó szál cigi, mert utánna már nem akarok rágyújtani. Bár tény, a férjem le is szedné a fejemet ha rágyújtanék utánna! :-) fura lesz biztosan, és tudom hogy a baba életével is játszom, ezért bízok benne hogy sikerülni fog!


már agyon aggódom magamat. hétfőtől, azaz inkább vasárnaptól a nappalom és az éjjelem is e körül forog. két napot még nem bírnék ki kétségek közt! :-)


annyira aranyosak vagytok!

2010. jan. 13. 13:52
 32/63 anonim ***** válasza:
100%
Eddig a cigibe kapaszkodtál, de most már beléd kapaszkodik egy kis élet! Ezt soha ne felejtsd el.
2010. jan. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 A kérdező kommentje:

13:54 !


ez egy gyönyörű mondat/hasonlat volt!!! köszönöm :-) nagyon szépen leírtad. ezt tartom majd szem előtt!

2010. jan. 13. 13:56
 34/63 anonim ***** válasza:
100%
Én a 09:42-es vagyok. 31 éves vagyok, baba előtt több, mint 10 évig dohányoztam. Mivel, ahogy írtam is, nem mutatott rögtön a teszt pozitívat, utána meg nem tesztelgettünk naponta, 7 hetes voltam, mire kiderült a baba. Addig dohányoztam sajnos. Amint megláttam a pozitív tesztet, azonnal elraktam a cigijeimet és nem mondom, hogy nem jutott eszembe egyszer sem, de nem ezen görcsölök egész nap. Sőt még meg sem undorodtam tőle, a férjem dohányzik és egyáltalán nem zavar. A dokinak mondtam a dolgot, azt mondta, hogy ne aggódjak, semmi gond nem lesz a babával. Eddig minden eredményünk teljesen jó és koraszülött sem lesz mert szombatra vagyok kiírva (elméletileg). De fogadj meg egy jó tanácsot! Azonnal tedd le, ha pozitívat tesztelsz és ne hagyd, hogy a cigi utáni vágy elrontsa a legszebb időszakot az életedben, mert ha állandóan ezen görcsölsz, az sem jó a babának. Lépj túl rajta! Akaraterő és elhatározás kérdése az egész. Drukkolok Neked, hogy pozitív legyen a teszt és le tudd rakni a cigit.
2010. jan. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:

kedves kérdező.köszönöm szépen a jókívánságaidat.szívből kívánom h neked sikerüljön sokkal hamarabb leszokni a cigiről mint nekem.én már annyiszor nekirugaszkodtam,még terhesen is,hogy csak na,de sajna soha nem bírtam 2 hétnél tovább.nagyon remélem h most már végleg le fogom tudni tenni.még csak 1 hétnél tartok.

én mindíg őszinte vagyok egyébként,ez miatt már sokszor meg is kaptam a magamét/dohányzással kapcs./,de el kel viselni.amúgy nem haragszom h ákezet nélkül írsz.:)))kitartást és jó egészséget kívánok neked,és ha pozi lesz a teszted akkr a picinek is.


22 hetes km

2010. jan. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 A kérdező kommentje:

Annyira rendesek vagytok, szinte már várom hogy mikor írhatom meg nektek az eredményt! .-) vagy :-(


a gépemen meg bekapcsolódott a német nyelvü program, ezért változtatott nekem mindent át! :-) de mostmár okés!


a féfiak egyébként hogy dolgozzák fel a dolgot? az én férjem mindig is higgadt ember volt, ezért is visel el engem! :-D ő sem fiatal már, 38 éves lesz idén.Azt mondta nem tudja mi lesz ha tényleg baba van. talán nem akarja beleélni magát, mert mindig csak az volt hogy most még : ne!


Nagyon remélem hogy a dohányos óráim meg vannak számlálva!


az egyik kis barátnőm letette a cigit, de azt mondta amint megszült, egyszerűen azt hitte megveszik ha nem gyújthat rá. rágyújtott és ugyanott folytatta a cigizést mint a baba előtt!!!

2010. jan. 13. 14:55
 37/63 anonim ***** válasza:
100%

Hány órakkor csinálod a tesztet? Küldök előtte egy imát!

Hát azért szülés után ne gyújts vissza rá várd meg a szoptatás végét. Bár hidd el addigra eszedbe sem lesz, hogy vissza gyújts. Kérdeztelek, hogy anyudék a lakásban cigiznek? K

2010. jan. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 A kérdező kommentje:

bocsi, elsiklottam a válasz felett..


igen, bent dohányzunk, azaz csak a konyhában. Bár nyitott a lakás, de szerencsére máshová nem igazán megy át a füst. Majd leszokatom anyuékat is! ha + lesz a teszt, akkor megvárom míg ők rágyújtanak, kiveszem a szájukból a cigit, beoltom vízzel és közlöm hogy 8 hónapjuk van hogy leszokjanak! :-)


a tesztet úgy 18-18,30 között csinálnám, akkor érünk haza, megvárom a férjemet és együtt veszünk tesztet.


köszönöm hogy lélekben te is velem vagy! el kell a bátorság is nekem! aztán jönnek a kétségek és a kérdések! küldj egy imát azért is hogy tényleg ne gyújtsak rá, hogy legyen annyi akaratom!


köszönöm

2010. jan. 13. 15:22
 39/63 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy sikerülni fog a cigi lerakása. Sok cigis írta, hogy ő úgy szokott le, hogy megpróbálta elképzelni és belülről látni a pici manót, hogy milyen rossz neki, amíg az anya füstölög. Én is cigiztem és kb 8 hete, hogy nem gyújtottam rá és készülj fel rá, hogy kemény menet lesz, de megéri. Sok olyat is olvastam itt, hogy írta egy-egy lány, hogy az anyja végig cigizett vele és most van vagy 3 allergiája aszmás és minden megfázás egy kín neki. Én eleinte úgy próbáltam nyugtatni az agyam, hogy terhesség és szopi alatt nem cigizek és utána, ha akarok igen. Mostmegmár azon gondolkodom, hogy halljak meg 50-60 évesen rákba és hagyjam itt a gyermekem és esetleg az uncsit? Na nem! A tizen év alatt, amíg cigiztél biztos te is gondolkodtál azon, hogy leted magad miatt vagy a pénz miatt. Most az életed értelméjért kell visszafognod magad! K
2010. jan. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a bíztatást.


bár anyukám nem dohányzott, de nekem is van allergiám és asztmám (jaj, meg ne kövezzetek) márcsak az utóbbi miatt is jó lett volna letenni! úgyhogy két embernek is jót tennék...magamnak és a babának (HA)


mennem kell, indulok haza. azaz megvárom a férjem, ötkor végez, hazaérünk lesz hat óra, és fél hét magasságában akkor jelentkezem!


KÖSZÖNÖM MINDENKINEK, nem tudok elég hálás lenni!

2010. jan. 13. 15:55
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!