Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Novemberre vár valaki babát?...

Novemberre vár valaki babát? Hogy vagytok?

Figyelt kérdés
Családnak, barátoknak elmondtatok már? Első baba vagy tesó?

#November 2014 #novemberi baba
2014. ápr. 15. 21:10
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk is elsö baba, úgyhogy én is szivesen fogadok minden tippet/tanácsot! :) "ZS"
2014. okt. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:

38-as vagyok, most Angliában fogok szülni, itt kicsit másokat kérnek a kórházba mint otthon. De a nagyfiamat otthon szültem. Akkor mi pár nappal tovább kellett, hogy maradjunk, mert gondok voltak a babával. Így a 2. napon férjemmel bevitettem a vízforralót, hogy tudjam inni a szoptatós teát. A Jánosban szültem és a közös konyha egy pusztulat volt sajnos. :( A mellszívómat is vittem, kényelmesebb volt a sajátot használni, mint a kórházit.

Babábak: pelus, popsitörlő, popsikrém, textilpelus, játszócumi (hátha kell!), kis sapka, kesztyű, hazahozós ruha, esetleg cumisüveg.

Magamnak: bugyik (eldobható is), Tena betét, sima betét, tisztálkodó szerek (tusfürdő, sampon, fogkefe, fogrkém, deo, stb.), WC papír, pzs, popsitörlő, fertőtlenítőkendő a wc-hez, hajszárító, 2 db papucs, hálóing, tréningruha, póló, köntös, zoknik, innivaló, rágcsa, pohár, tányér, evőeszköz, szalvéta, konyharuha, szoptatós tea, törölközők, kispárna.

Ennyi jutott eszembe hirtelen.

2014. okt. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 A kérdező kommentje:

A János kórház honlapján van egy elég jó lista is arról, hogy mi kell. Mostanában nem tudom ki hogy van vele,én már próbálok a lelki részére koncentrálni, mert az első szülésem nagyon hosszú volt és most szeretnék jobban felkészülve lenni, szerintem ez egy testi és lelki folyamat egyben. Sajnos nem volt módomban személyesen részt venni tanfolyamokon, amiken szerettem volna, viszont a youtube-on keresgélve sok érdekeset olvasgattam.

Ami nagyon tetszik nekem ez a hipnoszülés és a különböző légzési technikák, amik azt mondják, hogy voltaképpen nem mi "nyomjuk ki" a babát, hanem "kilélegezzük", szerintem ez egy csodálatos gondolat. Ezt J légzésnek nevezik, nagyon nehéz infókat szerezni róla, mert gondolom a tanfolyamokon pézért árulják sajnos, de egy nagyon jót találtam, ami angolul van - ha esetleg másvalaki is nyitott ilyen jellegű dolgokra itt a link erről a konkrét légzésről:

https://www.youtube.com/watch?v=Yl6dcMtquhc&spfreload=1

A Kriston Andrea szintén nagyon érdekes gondolatokat mond el, amiknek talán a meghallgatása is érdemes, ha a technikáról magáról sajnos nem is találok semmi konkrétat sehol sem a neten. Amit itt elmond azért érdekes: https://www.youtube.com/watch?v=VGuZx0mGe-s

Ez a két link azért érdekes, mert itt jön össze az hogy a 'jó illetve kellemes' szülés lelki és testi funkciókat hoz össze. Még keersgélek, van esetleg valakinek ehhez hozzáfűznivalója, a légzésről stb mit gondoltok?puszi és további szép vasárnapot mindenkinek

2014. okt. 5. 15:12
 44/63 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. Lett màr valakinek baba?
2014. okt. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
Én a 17-18-as vagyok! Egyenlőre nálunk még nincs baba, jövőhét csütörtökre vagyok kiírva..:) 39+1 hkm
2014. okt. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
38, 42-es vagyok. Császáros leszek és megvan az időpont végre, november 21. :) Már egyre nehezebben viselem a végét, úgyhogy várom már, hogy elteljen ez a 4 hét. :)
2014. okt. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
utolsó:nem félsz a császártól? én rettegek nehogy az legyen.
2014. okt. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
és ha előbb kibújik akkor is csaszi?
2014. okt. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
"ZS" vagyok, és még én is egyben vagyok! :) 37+3-nál járok, már nyílik a méhszáj, 2 hete mondta a doki, hogy 1 cm-re nyitva van, szóval szerintem már nagyon nincs sok hátra. :) jôslòim még nem voltak, vagy legalábbis nem vettem észre semmi külöset, nem görcsölök, csak iszonyatosan feszül a pocim, mint aki telefalta magát :) egy pár hete éjjeli bagoly lettem, annyira nem tudok aludni , max. 2 órát, mert zsibbadok, fájnak a forgóim, minden bajom van. Nem kényelmes már sehogy sem. Na de már tényleg nincs sok hátra, nektek is kitartást csajok! :) egyébként hogy vagytok?
2014. okt. 25. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:

A császáros vagyok.

Nem rettegek tőle, az első kisfiam is az volt. Sajnos ő sürgősségi császáros lett, nyilván nem erre készültem akkor. Egyetlen percet sem vajúdtam, nem voltak fájásaim, a méhszájam zárva volt teljesen. Mégis már meconiumos volt a magzatvíz ( ez már csak akkor derült ki, amikor felvágtak). Csak egy ctg-re mentem a kórházba, ahol már nem tudták őt felébreszteni, bármit tettem, lépcsőztem, ettem, ittam, a szülésznő rázta a hasamat, de semmit. Enyhe oxigénhiánnyal született, 4/9-es apgarral. Ballonnal kellett lélegeztetni, mert nem indult be a spontán légzése, a PIC-re került azonnal, ahol csak másnap láthattam. Inkubátorban volt 5 napig, ki sem szabadott venni, garatoxigént kapott. Majd egy év fejlődésneurológia és terápia. Na, szóval, inkább egy progis császár, mint mégegyszer ugyanez. Főleg Angliában. Azt most nem akarom részletezni, hogy itt hogy mennek a dolgok. DE egy biztos, az utolsó UH 20 hetesen van, hüvelyi vizsgálat egy sincsen a 9 hónap alatt. Tehát senkinek fogalma nincs a méhlepény, vagy a méhszáj állapotáról. A császár hegemet sem ellenőrzi senki. Egyetlen szülésznővel szülsz és ha ő úgy itéli meg, hogy szükséges, akkor szól orvosnak. Sajnos nem egy esetet ismerek, amikor már késúőn szólt orvosnak.

Ha feltételezzük, hogy a második szülésem olyan lesz mint az első, tehát betöltött 40 hét után, nincs még egy josló fájásom sem, a méhszáj zárva van, megspékelve egy császárheggel, amit senki nem ellenőriz, inkább választom a biztos császárt.

Ha hamarabb beindulna és úgy érezném, hogy biztonságban vagyunk, minden további nélkül megpróbálnám a természetes szülést (néha imádkozom is ezért:)). DE ha az elsőből indulok ki, kicsi rá az esély...

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, de ez kell ahhoz, hogy érthető legyen a döntésem. Nem a fájdalomtól félek, nem a testemet féltem, csak és kizárólag a gyermekemet.

2014. okt. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!