Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma volt babaváró bulink és...

Ma volt babaváró bulink és megittam kb 2 pohár bort (boros pohár, a kisebb fajta). Lehetséges, hogy "berúgott" a babám?

Figyelt kérdés
Csak mert most olyanokat csinál, mint még soha. Úgy kinyomja magát, hogy szinte szétpattan a hasfalam tőle, és belül érzem, ahogy az oldalamnak támasztja a lábát. És nagyon élénk, erőteljes mozdulatokat végez, eddig nem volt ilyenre példa. Szerintetek megérezte a bort és attól ilyen? Ittam már terhességem alatt bort is, sört is, persz nem sokat, de még sosem "állt így fejre" tőle....

2012. okt. 7. 01:06
1 2 3 4 5 6
 41/51 Alaque ***** válasza:
0%

Egyebkent a gyogyszerellenes hozzaallasod kimondhatatlanul szimpatikus. De ne feledd, az alkohol is drog, ugyanugy, mint a tea. Akarmilyen tea. A gyerek pedig hozzaszokik azokhoz a dolgokhoz, amiket az anyamehben kap. Latod, mar itt el lehet (es el is kell) kezdeni a nevelest. :)


Sok boldogsagot es sok sikert a tovabbiakhoz!

2012. okt. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:

Mindenhol mást mondanak. Én Franciaorszgában élek és itt vártam a gyerekeimet. Itt a kismamáknak egy pohár bort kimondottan ajánlanak. Mindenhol más a mentalitás, én nem ittam, mert nem kívántam, de ennyi.

A babád reagálhatott rá érzékenyen persze.

2012. okt. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 Alaque ***** válasza:
19%
Az utolsó kommentemnek vajon melyik része nem tetszett annak, aki lepontozta? Az, hogy a tea drog, vagy az, hogy a gyerek tanul az anyaméhben, és hozzászokhat dolgokhoz? Teljesen korrekt, tudományosan alátámasztott dolgokat írtam. Ja, hogy a véleményem nem tetszett! Attól még a válasz hasznos...
2012. okt. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:

Hát.. a nagyon fáj a fejem, és a migrén között van különbség... Mert a migrénnél nálam például jobb szememre a látásom is gyengül,szédülök, vagy elájulok (ami nem előnyös mondjuk ha hasra esek ugye..) folyamatosan hányok, és wc-re járok (tehát minden kijön), mert mindenem görcsben van a fájdalomtól, beleértve a gyereket is, aki ma emiatt 6 órán át meg sem mozdult, pedig nagyon aktív babuka. Egy fél szem gyógyszert bevettem, miután már minden szokásos módszert kipróbáltam ami máskor vagy segített, vagy nem. Ma ezt a tornádót és felhőszakadást nem tudtam legyűrni semmivel. Fél óra alatt megszűnt a fejfájásom, a baba pedig már boldogan kalimpál.


Egyébként vicces ez a szegfűszeg téma, főleg, hogy ugye az erős fűszerek kismamáknak szintén nem ajánlottak. Oregánó és társai.. Rákereshetsz, a szegfűszeget fűszerként ESETLEG kis mennyiségben ajánlják. :) egyre jobb dolgok jönnek elő. Azt meg nem tudom honnan vetted, hogy pont mi vagyunk azok akik "nyavalyognak" hogy vérzek jaj szex után blablabla.. Én pl biztos nem, nálunk tilos :D

2012. okt. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
48%

Köszi, Utolsó! Szerintem Rajtad kívül senki nem olvasta el, hogy a fejfájás nálam hogy zajlik, hogy rosszullét és ájulás (akár utcán, lépcsőn, bárhol) a vége. Ezért is írtam, hogy nem hinném, hogy a picuromnak jót tesz ez az oxigénhiányos állapot. Arról nem is beszélve, hogy ha elájulok, az történhet egy autó előtt is az úttesten. Havonta egy ilyen napom van, kb. akkor, amikor a menzeszemnek kellene volna jönnie, és mindösszesen 1 db panadollal próbálom enyhíteni azóta, mióta a 4. hónapban először elájultam, és szó szerint a babákat meghazudtoló módon magam alá csináltam, amit az ájulás után fedeztem fel.

31 hetes kismama

2012. okt. 8. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 Alaque ***** válasza:
50%

Nem azt mondtam, hogy tilos gyogyszert bevenni, csak azt, hogy szimpatikus a nem mesterseges gyogyszereket preferalo hozzaallas. Ha ket drog kozul kell valasztani, akkor inkabb a termeszeteset reszesitem elonyben. Szemelyes velemenyem ez, es akik egyetertenek, azokkal szimpatizalok. De potozzatok csak le, mert nem en ertem meg, hogy mennyire faj a buksi fejetek.


Egyebkent jobban atgondolva inkabb ket cent palinkat innek varandosan, mint hogy gyogyszert egyek. Na mostmar ezert is johet a lepontozas!

2012. okt. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
Én nem hozzád beszéltem szerintem a másik hozzászóló sem.. De ha már az értelmezéssel van probléma: nem a buksi fejünk fáj, hanem egy ér görcsöl a kis agyacskánkban, ha olyan okos vagy akkor tudod ezt is :) A migrén nem sima fejfájás, amire ugyan ihatod a pálinkádat....
2012. okt. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
És az értelmezéshez visszatérve, ha elolvasnád figyelmesen, én sem preferálom a gyógyszert, de miután MINDENT megpróbáltam beveszem (6 krva hosszú óra után, mert már a hasam is kő kemény volt a görcstől..). 6 órán át a következőkkel próbálkoztam: séta, hideg zuhany (a melegtől nagyon fáj), 3 liter folyadék, magnézium a görcsoldásra, hideg borogatás, masszázs, simogatás, sötét szoba, csend. Aztán mikor sugárba hánysz és a kis pálinkád is bőven kijön, találj egy jobb módszert. Nem kívánom, hogy ezt átéld, még akkor sem, ha a stílusod miatt adnék egy órácskát a tegnapi napomból...de azt azért remélem ha valaha gyereket vársz, hozzád is ilyen kedvesek lesznek...
2012. okt. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező!Nem hiszem inkább a cukor miatt lehetett szerintem!Mi a párommal azzal ünnepeltük meg a 19Uh-t hogy megittunk 2dl pezsgöt!Tehát se sört se bort:)Jó én csak egy kortyot ittam mert nem szeretem a pezsgöt de nem kértem ki senki véleményét/doki,védönö/hogy megihatom-e?És igen is ha megkívánnám akkor innék de csak mértékkel!
2012. okt. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

Senki nem válaszolt a kérdésre csak arra, hogy jaj de rossz a kérdező mert ivott egy kis bort...

Szerintem lehetséges, azért valamennyi biztosan átjut a méhlepényen, de nem lesz tőle semmi baja.. :)

2013. márc. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!