Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma volt babaváró bulink és...

Ma volt babaváró bulink és megittam kb 2 pohár bort (boros pohár, a kisebb fajta). Lehetséges, hogy "berúgott" a babám?

Figyelt kérdés
Csak mert most olyanokat csinál, mint még soha. Úgy kinyomja magát, hogy szinte szétpattan a hasfalam tőle, és belül érzem, ahogy az oldalamnak támasztja a lábát. És nagyon élénk, erőteljes mozdulatokat végez, eddig nem volt ilyenre példa. Szerintetek megérezte a bort és attól ilyen? Ittam már terhességem alatt bort is, sört is, persz nem sokat, de még sosem "állt így fejre" tőle....

2012. okt. 7. 01:06
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
45%

Esetleg még lődd be magad és szívj el pár szál cigit.

Már menekülne a felelőtlen anya hasából. Te mit csinálnál valaki akaratod ellenére alkohollal itat, még ha közvetetten is? (csak vicc)

2012. okt. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
63%

Az még a kisebbik baj, hogy "berúgott". A nagyobb baj az, hogy elég komoly problémákat okozhat az alkohol a magzatnál.

Időnként meg lehet inni 1-1 pohár bort vagy sört a terhesség alatt, bár erről is megoszlanak a vélemények.

De két pohár az már sok. Vissza kéne fognod magad a terhesség alatt.

2012. okt. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 Alaque ***** válasza:
51%

Hadd szokja csak, jöjjön a gandzsa, a koksz meg a hernyó! Csak a bélyeggel vigyázz, mert az méhösszehúzó hatású.


Majom vagy. Lehetnél kicsit felelősebb. Hogy valaki kilenc hónapot ne bírjon ki pia nélkül, az kemény. Én, mondjuk, nem vállalkoznék most rá, de nem is fogok szülni soha.

2012. okt. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
68%
Édességet nem ettél esetleg sokat? Csoki vagy süti vagy torta vagy édes üdítő? Egy hete tűnt fel, hogy ha édességet eszek/iszok, akkor a baba felélénkül, és ilyenkor bizony kirúgja a ház oldalát is. Nemrég olvastam itt, hogy ha azt akarjuk, hogy UH-ra élénk legyen a picurka, akkor -2 óra kávé, -1 óra ice tea, -0,5 óra csoki. A kávé és a tea lehet, hogy fordítva volt.
2012. okt. 7. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
56%
4-es voltam: lemaradt, hogy 31 hetes vagyok - ez azért lényeges, mert elvileg most már megkülönbözteti a picur az édeset a savanyútól.
2012. okt. 7. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
52%

na ettől a falra mászom,amikor egy kismama megiszik valamelyes alkoholt,már jó hogy nem alkoholistának kiáltják ki.

bár én nem iszom,de pl a jelenlegi terhességem alatt is volt hogy megkívántam a vörösboros kólát és megittam egy pohárral.

a barátnőm rendszeresen megivott egy pohárka sört anno terhessége alatt,

és láss csodát semmi baja a gyerekének.

szülés után a védőnő kifejezetten hangsúlyozta ha megkívánom a bort,nyugodtan igyak/és itt nem a részegedésről van szó/

akkor felelőtlenek lennénk mert az anya tejbe az is vissza köszön???!!!

2012. okt. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
42%
Én meg azt szeretem, hogy kikiáltjuk teljesen természetesnek ezeket a dolgokat, de ugye csak akkor ha én is megkívántam, meg a barátnőm is sört ivott... ellenkező esetben nyilván más lenne. Az én ismerősöm meg végig dohányzott, napi 2 dobozzal, és teljesen egészséges gyereke született. Ez is követendő példa!
2012. okt. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
64%

[link]


Igaz, korai a nagyon kritikus szakasz, nincs meghatározva a mennyiség.. ÉS? Ha egy lehelletnyi esélye is van hogy károsítom a babámat, NEM teszem. Az én ismerősöm 4 gyereket szült, a harmadiknál iszogatott, mert a védőnő mondta neki, hogy ha megkíván egy kis bort, nyugodtan. Hiperaktív gyereke van. A negyediknél nem ivott, semmi baja. Vagy van összefüggés, vagy nincs. 9 hónap nem olyan sok, hogy babaváró bulin gyümölcslevet igyak és ettől rosszul érezzem magam... Vannak olyan filmek a neten, ahol ultrahanggal figyelik a baba reakcióját kávéra és egyéb dolgokra, meg lehet nézni ahogy fintorog a pici és rosszul érzi magát, hasonló tüneteket produkálva mint amit leírtál. Lehet, hogy megkívánod, lehet, hogy egyáltalán nem árt, de ott a "mi van ha mégis", de ha ezt nem veszed figyelembe, legalább a gyereked jelzését vehetnéd, hogy NEM szereti.


Ittál már alkohol, és érdekes nem állt így fejre, de ahogy nő, tudod, egyre erősebb, és nagyobb, és jobban tud jelezni... ez nem jeleti azt, hogy 12 hetesen nem csinálta ugyanezt.

2012. okt. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
63%

Télen vártam a kislányomat, nagyon megkívántam a forralt bort. Kérdeztem a dokit, hogy ihatok-e? Erre mondta, hogy mérlegeljek. Egy bögre forralt borban marad kb 1 kávéskanál alkohol. A kérdés: azt a kanál alkoholt megitatnám-e az újszülött babával? Természetesen nem ittam. Kibírtam.

Te meg mérlegelj, jól csinálod-e?

2012. okt. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
74%
szilveszterre várom az első babámat, megveszek a forralt borért, imádom, idén mégis kihagyom a pici érdekében. a védőnő szerint nem árt meg, mint ahogy 1-2 pohár bor vagy sör sem, de én nem akarok ezzel kísérletezni. amikor megkívántam a sört akkor megittam egy alkoholmentes citromos 3 decist és annyi is volt. abban tudtommal semmi alkohol sincsen :)
2012. okt. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!