Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma volt babaváró bulink és...

Ma volt babaváró bulink és megittam kb 2 pohár bort (boros pohár, a kisebb fajta). Lehetséges, hogy "berúgott" a babám?

Figyelt kérdés
Csak mert most olyanokat csinál, mint még soha. Úgy kinyomja magát, hogy szinte szétpattan a hasfalam tőle, és belül érzem, ahogy az oldalamnak támasztja a lábát. És nagyon élénk, erőteljes mozdulatokat végez, eddig nem volt ilyenre példa. Szerintetek megérezte a bort és attól ilyen? Ittam már terhességem alatt bort is, sört is, persz nem sokat, de még sosem "állt így fejre" tőle....

2012. okt. 7. 01:06
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
50%

Istenem 2 kis borospohárról van szó...... az kb összesen nem több a 2 pohár mint 2 dl bor!!!!!! Normálisak vagytok????? Miért csesztetitek 2 dl bor miatt a kérdezőt?????!!!

Kedves Kérdező! Az orvosom még ajánlotta is hogy nyugodtan igyak meg ennyi bort! Nem gondolom hogy ettől pörgött volna úgy a babó, inkább tényleg lehet hogy picit több cukrot vittél be a szervezetedbe, vagy egyszerűen csak olyanja volt a Picúrnak. A nagyokosokkal pedig ne foglalkozz, mert nem ittál sokat, ennyit még az orvosok! is engedélyeznek, bár tudom a gyakorin válaszolók még az orvosoktól is szakképzettebbek és okosabbak :D

2012. okt. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
61%
Mint például TE, kedves előző :D ... Érdekes, az én szülész nőgyógyász főorvosom kifejezetten nem ajánlotta.. Most akkor hülyézzem az orvosodat..? 2 dl bor okozhat bajt. 99% hogy nem fog. Ha mégis, utólag lehet sírni.
2012. okt. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
62%
9. vagyok. Nekem is a DOKI mondta, hogy ne igyak. Szóval nem hiszem, hogy képzettebb vagyok egy orvosnál. Éppen ezért kertem ki a véleményét.
2012. okt. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
34%
Nekem is orvos mondta hogy ennyit ihatok képzeljétek! És én megbízom az orvosomban, és a védőnőmben is, mert ő is azt mondta.
2012. okt. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim válasza:
43%
Az én dokim szerint simán meg lehet ennyit inni, igaza van az előzőnek!
2012. okt. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
48%

Ezt a választ találtam az egyik hasonló kérdésben:


"Amikor bekerültem a kórházba pocakkeményedésekkel, 24 órán át kaptam az alkoholt infúzión. Úgy mentünk ki a wc-re, mint a részegek, faltól falig dülöngélve, kapaszkodtam a gurulós állványomba. Az egyik anyuka sokáig kapta, kérdezte egy vizitnél a dokit, hogy ez nem gond-e, hiszen folyton azt halljuk, hogy terhesség alatt tilos inni. Erre a doki azt mondta, hogy pocakkeményedésre a legjobb 1 feles.

Volt már ilyen kérdés (egy anyuka még azért is megijedt, mert pár bonbonmeggyet evett), más is leírta ugyanezt, hogy a dokija 1 pohárka vörösbort javasolt.


A rendszeres alkoholizálás persze hogy árt a babának, de egy-egy alkalommal a kis mennyiség egyáltalán nem."

2012. okt. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
0%
Az egyáltalán nem, erős kijelentés, NEM tudhatod, hogy mi árt a babának. A virágméz is árthat, mert allergizál. Csak az egy összetevős méz ajánlott, pl akác. Épp ezért próbáljuk érzékeltetni, hogy az egyik orvos ezt mondja, a másik azt, van amelyiknek rossz tapasztalata van, van amelyiknek nincs.. Van egy ismerősöm akinek az orvosa (akiben megbízott) félrekezelte és 20hetesen elvetélt.. szóval értem én hogy az orvos azt mondta lehet, de ha a másik orvosnál lennél, itt pattonál, hogy nem lehet, mert azt mondta... Még ha nem is árt, a baba NEM szereti az ízét, ez kellene a legfontosabb legyen.. Senki nem mondta hogy belehal valaki 2 deci borba. Azt mondták, hogy vagy árt, vagy nem. Biztos van oka a babának, hogy úgy feszít, hogy ki akar jönni..
2012. okt. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
51%

nekem a dokim is mondta, és a szülésznőm is, hogy akár még pálinkát is ihatok nyugodtan, csak ne legyek macska részeg...

egyet értek mindkét táborral végül is, mert minden orvos mást mond, ez van sajnos.

azt hozzáteszem, hogy nem iszom semmilyen alkoholt, nagyon max egy kortyot, de nem esik jól.

ezzel a kérdéssel kapcsolatban mindenki mást fog mondani, és általában azt amit az orvosa mondott neki. de ilyen kérdésben nem kötelező az orvos utasítását követni ugyebár. mindenki maga dönti el, hogy meg iszik e valamennyi bort/sört... és ezért nem kell letámadni másokat.

2012. okt. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
54%

1: nem értem, hogy miért pontoztátok le az édességes-cukros kérdésem. Mindenhol olvashatjátok, hogy az édességtől pörögnek a babák.


2: az alkoholhoz én nem szóltam hozzá, de most leírom. Mikor 7 hetesen voltam a nőgyógyászomnál először, rákérdeztem, hogy mit tehetek, ha nagyon fáj a fejem, márpedig nálam a rosszullétig, hányásig szokott fajulni a migrénes fejfájás. Azt mondta, hogy az első, amit tegyek, mérjem meg a vérnyomásom. Ha magas, akkor panadol, ha alacsony, akkor egy kis pohár sör. A férjem bent volt velem, azt mondta, sose gondolta volna, hogy orvostól ilyet hall.

2012. okt. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
61%
Jézusom mennyire visszataszító kommentek vannak itt! Persze, szerintem a várandós anyuka egy forgalmasabb útra se lépjen ki a terhessége alatt, mert olyan káros anyagokat szív be, amik károsíthatják a babát. Mindenki, aki gyereket vár, igenis zárkózzon be egy hermetikusan elzárt gömbbe 9 hónapra és egy biztonságos ajtón át a férje adjon be neki biztosan bio táplálékot! Nem? Vagy aki nem ezt csinálja, az már felelőtlen drogos, alkoholista, aki nem érdemli meg a gyerekét. Kicsit túlzásba vitték egyesek, hogy mit szabad és mit nem. Nekem az orvosom azzal kezdte, hogy cigi, drogok tömények természetesen kizárva, de pl. néha egy-egy pohár jó minőségű vörösbor kimondottan jó hatással van a vérnyomásra, vérképződésre! Kicsit tájékozódjunk mielőtt a pokolba taszítunk egy szerencsétlen nőt, aki meg mert inni a 9 hónap alatt 2 pohár bort! Kedves kérdező: semmi baja nem lesz a babádnak!!!
2012. okt. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!