Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma volt babaváró bulink és...

Ma volt babaváró bulink és megittam kb 2 pohár bort (boros pohár, a kisebb fajta). Lehetséges, hogy "berúgott" a babám?

Figyelt kérdés
Csak mert most olyanokat csinál, mint még soha. Úgy kinyomja magát, hogy szinte szétpattan a hasfalam tőle, és belül érzem, ahogy az oldalamnak támasztja a lábát. És nagyon élénk, erőteljes mozdulatokat végez, eddig nem volt ilyenre példa. Szerintetek megérezte a bort és attól ilyen? Ittam már terhességem alatt bort is, sört is, persz nem sokat, de még sosem "állt így fejre" tőle....

2012. okt. 7. 01:06
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
25%
23as!!!! Te nem azt teszed??? undorító!! :-)
2012. okt. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
63%

20-as válaszoló vagyok. Most már az előző kommented alapján nem annyira kedves kérdező: én kiakadtam arra, hogy egyesek milyen undorító módon képesek ítélkezni mások felett, de az a stílus, amivel te a pl. a világ legtermészetesebb dolgát méltattad (a szeretkezést), az elkeserítő. Mi az, hogy már azért is elítélünk és utolsó ku..ának kiáltunk ki valakit, mert a terhessége alatt egészséges nemi életet él a párjával???? ami viszont ténylegesen, egyöntetűen bizonyított, hogy komplikáció mentes terhesség esetén az égvilágon semmit nem árthat a babának. Azért mert viszket a p...nája???? Jézusom! Neked ezt jelenti házastársi kapcsolatban élni? Kielégíteni a másik szükségleteit, ha viszket neki? Vagy egy nőnek, ha teherbe esik már tényleg az égvilágon mindenről le kell mondania, még a férje szerelméről is??? Ezért megy tönkre annyi házasság, ha jön a gyerek, az ilyen gondolkozás miatt!!!

Kedves 21-es válszolónak pedig annyit reagálnék, hogy igen, sajnos nagyon sokak vannak úgy, hogy a széltől is óvják a gyereküket, mégis bajok vannak. Nekem egy nagyon közeli barátomékkal történt most ez, 26 hétre megszületett a baba, pedig a nő semmit nem csinált. De pl. a Rákóczi úton laknak...Magyarán 1. Nem lehet a széltől is óvni a gyereket a mai világban. 2. Értelmetlen is, mert ha Isten ne adja valami komplikáció van, az nem attól a 2 pohár bortól lesz a 9 hónap alatt, hanem sajnos ott nagyobb, eredendőbb bajok vannak, amiről sokszor nem tehetünk.

És igen, pl. a túlzásba vitt cukormennyiség, amiről nem papolnak sehol, és nem átkozzák el az anyukát, ha két pofára csokit zabál, az károsabb a babára, mint egy pohár jó minőségű vörösbor. És aki azt mondja, hogy mindent ki lehet kiáltani jó dolognak, ennyi erővel a cigit vagy a drogot is, az meg mutasson egy olyan tudományos cikket vagy értekezést, melyek ezek jótékony hatásáról szólnak. Nem össze-vissza szedett-vedett blogokról kell értesülni! A bor jótékony hatásáról viszont tudok mutatni nem egyet, akár orvosi szaklapban is. Én személy szerint rettenetesen odafigyelek mindenre a terhességem alatt...ahogy megtudtam, hogy babám lesz, letettem a cigit (pedig több mint egy dobozzal szívtam azelőtt), nem fogyasztok mesterséges cukrot, magas szénhidrát tartalmú ételeket (pl. gyorskajálda meg chips őrült voltam, egyiket sem eszem), odafigyelek a vitaminbevitelre, mozgok stb. És igen, megiszom alkalomadtán egy pohár jó minőségű vörösbort. Aki nem hisz abban, hogy ez jó, az nem igyon...de szerintem a fejfájás esetén is jobb ez mint a gyógyszer. El lehet ítélni, le lehet pontozni, de a férjemmel is együtt tudunk lenni, és még szerelmesebben, mint azelőtt! És mindezt nem azért, mert nem bírnék ki 9 hónapot bor vagy szex nélkül. Ha tudnám, hogy ártalmas, ugyanúgy leállnék vele, mint a többi káros szenvedélyemmel. De tájékozódjunk kicsit, mielőtt kitaszítunk embereket a világból és mélységesen elítéljük, megbántjuk őket! 30 hetes kismama

2012. okt. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
71%

"Kedves" kérdező!

én nem ítéltelek el,de az utolsó hozzászólásod minősíthetetlen, a stílusodból kiindulva,már másképp látom a dolgokat!

2012. okt. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
0%

31-es te egy igazi netharcos vagy :D igenis undorító a 21-es kommentje, 2 pohár bor miatt... Szerintem csinálja mindenki úgy ahogy akarja, mindenkinek mást mond a dokija és mindenki ugyebár a saját orvosában bízik. Én megértem a kérdezőt hogy kiakadt a válaszokon szegényke. A gyógyszerrel sztem senkit nem akart bántani csak érzékeltetni akarta hogy még mennyi mindennel "ártunk" ezen az alapon a pocakban a babának.

Na most már nekem elegem van ebből a kérdésből! Még a végén én is netharcos leszek :D NE VESZEKEDJÜNK INKÁBB!

2012. okt. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
0%

ha elolvastátok a kérdező hozzászólásait,kiderül,hogy a terhessége alatt nem csak 2pohárral fordult elő! Volt ott több is,meg sör is...

(meg amit nem tudunk) Kedves 21! egyetértek!!

de mindenki azt csinál amit akar!! terhesen is és egyébként is!!

ha jól esett egészségedre!!!!!!!!!!!! :-)

2012. okt. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező, te elég rendesen el vagy tévedve. Az egészséges terhességnél semmi ellenjavallata nincs a szexnek, az alkoholnak viszont van.

Érdekes, hogy milyen gusztustalan, alpári stílusban minősíted azokat, akik normális nemi életet élnek a párjukkal, miközben abban nem látsz kivetnivalót, hogy végigvedeled a terhességedet. Sajnálom a babádat, na meg a párodat is.

2012. okt. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:

Kedves mindenki!


Írtam, hogy akinek nem inge ne vegye magára. De úgy látszik ma mindenki fázik. :)

Nem vedelem végig a terhességemet, mert nem vagyok hülye. Néha megiszom egy-egy decit, néha kettőt, semmi baja nem lesz tőle a babámnak, tökéletesen fejlődik, most már majdnem két és fél kiló, erős a szíve, jól működnek a szervei, aktív, és imádnivaló. Ha baj lenne, nem attól lenne, hogy kb két havonta megittam egy pohár bort.

A szexet meg azért hoztam fel, mert itt is lehet olvasni egy csomószor, hogy "szeretkeztem a párommal és vérzek, baj van?" és ez általában olyankor történik meg, amikor úgy szexelnek a terhes nők, ahogy nem lenne szabad, vagy a párjuk nincs tekintettel az állapotukra és túl durva... Felőlem úgy szeretkeztek, ahogy akartok, de utána ne ríjatok, hogy baj van. A gyógyszer meg, hát igen, van más megoldás is. Nekem is fájt a fejem, annyira hogy aludni se tudtam tőle, baromira szenvedtem, de nem vettem be gyógyszert, hanem csináltam egy szegfűszeg teát és attól emúlt. Ami azért sokkal jobb megoldás, mint bevenni egy gyógyszert, amire most azt mondják, hogy lehet, húsz év múlva meg azt, hogy nem lehet.


Annak a válaszolónak, aki kérdezte, hogy ettem-e valami édeset. Igen, ettem, nem sokat, de lecsúszott két süti meg egy kis csoki, úgyhogy lehet, hogy tényleg attól lett olyan virgonc a picike. :)


Szép estét mindenkinek!

2012. okt. 7. 20:07
 38/51 Alaque ***** válasza:
43%

Na akkor logikazzunk! Ketfele orvos kerult itt szoba. Az egyik szerint lehet baja a gyereknek a piatol, a masik szerint nem. Viszont azt egyik sem mondja, hogy attol lehet baja a babanak, ha nem pialsz. Tehat ha azt akarod, hogy ne legyen baja a gyereknek semmikepp, meg veletlenul se, akkor nem iszol. Erted, ugye.


Ez egy kicsit arra emlekeztet, mint mikor hulye emberek nem kotik be a biztonsagi ovuket, mert van egy ismerosuk, aki azert elt tul egy balesetet, mert nem volt bekotve az ove, es kirepult az ablakon. Csak ezek az "orok lazado" emberek abba nem gondolnak bele, hogy a biztosnagi ov hasznalata statisztikailag sokszorosara noveli az egyen tulelesi eselyeit egy baleset eseten. Csak azt nem mondjak be a hiradoban, ha valaki az ov hasznalata miatt elte tul a balesetet. Szoval ha en eletben akarok kiszalni a kocsibol, akkor beszallaskor merlegelek.


[Folyt. kov., telorol nem tudok tobbet irni egyszerre.]

2012. okt. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
48%

"éha megiszom egy-egy decit, néha kettőt, semmi baja nem lesz tőle a babámnak, tökéletesen fejlődik, most már majdnem két és fél kiló, erős a szíve, jól működnek a szervei, aktív, és imádnivaló."

Teljesen irreleváns, hogy hány kiló, és hogy működnek a szervei. A magzati alkohol szindróma (javaslom erre keress rá, lehet meg fogsz lepődni, de gondolom inkább nem foglalkozol vele) nem kimutatható ultrahanggal, sőt, szülés után közvetlenül sem derül ki feltétlenül. Ez majd később derül ki, amikor az óvónéni panaszkodik, hogy a gyereked hiperaktív, amikor az iskolában nem akarják második osztályba engedni, mert nem tud megtanulni olvasni stb.


"Felőlem úgy szeretkeztek, ahogy akartok, de utána ne ríjatok, hogy baj van."

Felőlem annyit vedelsz a terhességed alatt, amennyit akarsz, de utána ne sírj, ha a gyereked szellemileg visszamaradott lesz.


"A gyógyszer meg, hát igen, van más megoldás is. "

Nincs más megoldás. Pl a láz sokkal többet árt a babának, mint egy szem panadol (ami bizonyítottan veszélytelen a babára, az alkohollal ellentétben). Tehát pl láz esetén felelőtlenség házi praktikákkal meg egyéb hókusz-pókuszokkal próbálkozni a gyógyszer bevétele helyett.

2012. okt. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 Alaque ***** válasza:
0%

Szoval beszallaskor merlegelek: eletemben hallottam szaz sulyos balesetrol, amiben nem halt meg senki. Ebbol ot esetben megtudtam, hogy valaki azert elte tul, mert nem volt bekotve az ove, es o kirepult az ablakon. Ez eleg jol hangzik, lehet, hogy nem kotom be az ovet inkabb. De ekkor eszembe jut, hogy kilencvenot esetben a tulelok biztonsagi ove be volt kapcsolva. Ez persze lehet, hogy nem jelent semmit, de en inkabb azok koze szeretnek tartozni, akik 95 %-os esellyel eltek tul a balesetuket. Igy lehet, hogy egy anekdotaval kevesebb lesz, amit majd meselek az unokaknak, de lehet, hogy az az egy a tizenkilenchez aranyu szerencse egyszer majd jol fog meg jonni, amikor talan nem a tuleles, hanem valami mas lesz a tet. :)


Ez all szerintem az elet minden egyeb teruletere is, beleertve a gyerekvarast. Szoval merlegelni, merlegelni, helyes donteseket hozni, es meglatod, a szerencse is a partodra all majd. Nem kell kiserteni a sorsot feleslegesen. A gyerekedet meg plane.

2012. okt. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!