Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Duci kismamik/anyukák! Ti,...

Duci kismamik/anyukák! Ti, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Nekünk ez az első próbálkozós hónapunk, és érdekelne más túlsúlyosok terhessége. Voltak valamivel gondok nálatok? Mire kell odafigyelnem? Ingadozik a vérnyomásom, amire vérnyomáscsökkentőt szedek, lehet ebből gond a várandósság alatt? Értékeitek, hogy alakultak? Szóval minden érdekelne ezzel kapcsolatban, kicsit aggódom amiatt, hogy nehogy baja legyen a picinek a súlyom miatt. Olyan válaszok nem érdekelnek, hogy fogyjak le stb...stb... az egész életem erről szólt, és mára elfogadom magam. Szóval tényleg hasznos válaszokat várom! Előre is köszönöm! :)

23 éves vagyok, 170 cm és 100 kg


2012. aug. 17. 09:52
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy és anyagcsere probléma miatt 90 kg-al kezdtem a terhességet, most léptem a 38. Hétbe és szerencsére 8 kg plusznál tartok. 4. Gyerkőc, könnyen összejött.
2012. aug. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Szia! Gratulálok neked is! :) Jó, hogy nem híztál sokat. :) Nagyon ügyes vagy! :)

Utolsó! Te is! :) Jó ilyeneket hallani, mert így nem aggódom annyira, mint a kérdés kiírása előtt. A környezetemben senki sem szült mostanában, és nem is fog. Így nem tudok senkitől kérdezni.

2012. aug. 17. 11:47
 23/28 anonim ***** válasza:

Én 165 cm vagyok, 79,5 kilóval kezdtem a terhességet, figyeltem arra, hogy naponta 5-ször egyek, ne sokat és ne cukrosat, kenyérből barnát ettem, igaz néha bűnöztem csokival, jégkrémmel. A 40. hétre 84,5 kg voltam, tehát összesen 5 kg-ot híztam a terhesség alatt. A szülés után 4 nappal 76,5 kg voltam, majd a szülés után 1 héttel már csak 71,5 kg, pedig nem fogyózok vagy ilyesmi :)

A lányom természetes úton született, 3600g és 48 cm-rel, semmi gondom nem volt egyáltalán a terhesség alatt, végig csináltam mindent, amit előtte, még az utolsó nap is porszívóztam (150 m2 a ház, tehát nem kevés), lépcsőztem, simán bírtam aludni :)


Szerintem az a fontos, hogy amennyire tudsz egészségesen táplálkozz, egy nap többször egyél, és nem lesz gond!


Vérnyomásommal nem volt probléma, arról nem tudok mit írni.

2012. aug. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, és a tanácsodat is! :) Nagyon figyelni fogok, hogy sok gyümölcsöt, és zöldséget egyek, és főleg többször.
2012. aug. 17. 12:28
 25/28 anonim ***** válasza:

Az első gyermekemnél 70 kg körül voltam, így arról nem írok többet. 95 kg voltam, mikor teherbe estem a kistesóval (viszont rá 5 évet vártunk, valószínűleg ehhez a súlyomnak is sok köze volt, mert akkortájt érkezett meg végre, mikor 115-ről lefogytam). Teljesen egészséges, 3700 gr-os fiam született, a terhesség alatt semmi problémám nem volt. 114 kg-val mentem szülni, tehát így is híztam majdnem 20 kg-t, de soha senki nem szólt rá egy rossz szót sem, amiért nagyon hálás vagyok. Pedig sztk-s dokim volt ám. Kifejezetten kedvelte a terhességem, mert minden értékem végig tökéletes volt, mint a nagykönyvben. :)

5 és fél éves, 11 hetes makk egészséges fiúk anyukája

2012. aug. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Olyan jó, hogy nálad is minden rendben volt. Kicsit nyugodtabb lettem így. :)
2012. aug. 17. 15:29
 27/28 anonim ***** válasza:

Szia én 170 cm vagyok és 91 kg-val estem teherbe...3 éve letettem a cigit +20 kg:(

Most 37 hétben járok és 10 kg-nál tartok...2 hete kiderült hogy terhességi cukrom lett így szigorú diétát kell tartanom másfél kg le is ment.Szerintem ennél már nem lesz több a diéta miatt.Szóval a cukorra érdemes odafigyelni.

Mi másfél évet vártunk rá mire megfogant a lányom.

Minden jót és mielőbbi babázást:)

2012. aug. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a válaszodat! :) Tényleg nagyon szigorúan fogom venni az étkezést. :) Hamarosan szülsz, úgyhogy könnyű szülést kívánok! :)
2012. aug. 21. 07:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!