Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Duci kismamik/anyukák! Ti,...

Duci kismamik/anyukák! Ti, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Nekünk ez az első próbálkozós hónapunk, és érdekelne más túlsúlyosok terhessége. Voltak valamivel gondok nálatok? Mire kell odafigyelnem? Ingadozik a vérnyomásom, amire vérnyomáscsökkentőt szedek, lehet ebből gond a várandósság alatt? Értékeitek, hogy alakultak? Szóval minden érdekelne ezzel kapcsolatban, kicsit aggódom amiatt, hogy nehogy baja legyen a picinek a súlyom miatt. Olyan válaszok nem érdekelnek, hogy fogyjak le stb...stb... az egész életem erről szólt, és mára elfogadom magam. Szóval tényleg hasznos válaszokat várom! Előre is köszönöm! :)

23 éves vagyok, 170 cm és 100 kg


2012. aug. 17. 09:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia. én 22éves vagyok és 97kgmmal kezdtem a terhességet. Nekem ugyan semmi vérnyomás problémám nem volt, de ha neked van, akkor igen, lehet belőle problémád, terhességi toxémiának hívják, olvass utána, de ha szedsz rá gyógyszert akkor valószínúleg nem lesz semmi baj. Nekem semmi problémám nem volt a súlyom miatt a terhesség alatt, sőt az összes eredményem tökéletes lett, a cukorterhelés is. Egyetlen gondom az volt, hogy nem volt olyan csinos pocakom, mint egy vékony kismamának, meg kb. csak a 30. héttől látszott, hogy terhes vagyok. Terhesvitamint nem szedtem, mert hízni kezdtem tőle, meg nem akartam 5kgos babát szülni. 14kgot híztam a végéig, és a szülésnél sem okozott gondok a túlsúly, természetes úton szültem. Remélem tudtam segíteni:) 4 hetes kisfiú anyukája
2012. aug. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Ja és za tévhit, hogy dagi anyukának dagi babája születik! Az én babám 3530grammal született 42. hétre! Boldog babavárást (első voltam)
2012. aug. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm is 170cm, 95-el kezdte a terhességet, 120 kg lett a végére.

Veszélyeztetett terhes lett a súlya miatt, mert nagyon magas lett a vérnyomása, így császározták.

A gyerek amúgy egészséges lett, de a terhesség alatt sok gondja volt a vérnyomása miatt.

Arról nem is beszélve, mennyit b*szogatták a dokik a súlya miatt, bár jogosan.

2012. aug. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Első! Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél! :) Gratulálok a babához. Igazából nekem nem csak magas, hanem van, hogy alacsony is, nagyon ingadozó, de szedek rá gyógyszert, természetesen. Már váltottam Dopegyt-re, mert ezt lehet terhesen is szedni. Igazából nem vészesen magas gyógyszer nélkül sem, max 150 szokott lenni, a pulzusom pedig normális. Remélem, nekem is olyan problémamentes lesz, mint a tiéd volt. :) Köszönöm.

Sajnálom szegény nőt, hogy az orvosok megszólták a súlya miatt. Nyilván jobb kevesebbel kezdeni, de nem lehet mindenki csontsovány. Magán dokim van, aki teljesen normális, ha beszólna a súlyom miatt AZONNAL el is köszönnék tőle.

2012. aug. 17. 10:05
 5/28 A kérdező kommentje:
Jah, hát igen. Nekem sem fog látszani az elején, hogy babát várok, majd biztosan csak a vége felé. Nem baj, én így is örülni fogok. :)
2012. aug. 17. 10:07
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Keresztanyám nagy túlsúllyal esett teherbe, de végig problémamentes terhessége volt, és egészséges babája született. (Az már más dolog, hogy később a gyerek asztmás lett, és ugyanúgy elhízott, mint az anyja, de persze nem ok nélkül.)Persze közben érdemes gyakran konzultálni orvossal, dietetikussal szerintem.
2012. aug. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Nálunk senki más nem elhízott a családban, csak én. A párom sem az. Köszönöm a válaszod. Bízom benne, hogy nem lesz gond nálam sem. Egyébként egészségügyi oka van a túlsúlyomnak.
2012. aug. 17. 10:13
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Én 1éve szültem.

165cm és 88kg voltam mikor teherbe estem és most is annyi vagyok.

Én végig dolgoztam,csak a szülés előtti utolsó hónapban mentem táppénzre.

Szerencsére soha nem volt gond a vérnyomásommal,terhesség alatt is a legtöbb 120/80volt :)Tehát akkor volt normális,mert amúgy 110 vagy az alatt szokott lenni.

24.hét után kezdtem vizesedni eleinte csak a lábaim,később már éjszakánként az ujjaim is lüktettek,zsibbadtak,de nappal nem volt gond.Vércukrom is normális határon bőven belül volt végig.Összesen 8kg-ot híztam,ebből csak a lányom volt 4050g.

Nem szedtem semmilyen terhes vitamint,inkább sok salátát,zöldséget ettem,szerencsére soha nem voltam édesszájú és ez a terhesség alatt sem változott.Volt egy hét amikor minden kijött belőlem bármit ittam-ettem,na akkor ittam 1.5dl kólát és az csodák csodájára megmaradt bennem,orvosi tanácsra egyébként(először azt hittem hülyéskedik a nőgyógyászom).

Amúgy a 2-3.hónapban nagyon sok lett a savam és azt semmi nem tette helyre,de elmúlt.

Egyébként 41.héten kellett befeküdnöm a kórházba és még aznap,bár császárral,de meg is született a lányom.


A vérnyomásodat folyamatosan nézni fogják,hiszen az nem tesz jót,főleg ha vizesedéssel és vizeletben megjelenő fehérjével párosul:az terhességi mérgezésre is utalhat és az kockázatot jelent a magzatra.

A súlyod nem befolyásolja a magzat egészségét,de a vérnyomásodra és a vércukor szintedre oda kell figyelni.Próbáld kerülni az édességeket és a zsíros ételeket és ne akarj 2 helyett enni.

2012. aug. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a válaszodat! :) A vércukrom teljesen normális jelenleg, és a koleszterin szintem is. :) Én is nagyon fogok figyelni a vérnyomásomra, mérem így is többször naponta. Csak az a gondom, hogy van, hogy a gyógyszer leviszi 100.ig, ilyenkor meg minden bajom van. Viszont inkább szedem a gyógyszert, és kibírom néha, hogy lemegy, minthogy baj legyen, ha felmegy.

Aranyos volt ez a cola-s story. :) Olvastam, hogy mekkora tévhit, hogy kettő helyett kell enni. :) Egyébként is nagyon szeretnék odafigyelni, hogy ne hízzak, hogy a lehetőségekhez képest minden rendben legyen. :)

Gratulálok a babádhoz! :)

2012. aug. 17. 10:21
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A mi történetünk nem egyszerű. Kellett pár év és pár vetélés a sikerhez... Én 103kg-val estem teherbe. 4hónapos terhes vagyok és idáig 7kg-t híztam,de ezt akár betudhatnám annak is,hogy letettem a cigit.

A vérnyomásom idáig 2x,ha magas volt,de az is a 40fokos hőség miatt.

Viszont magas vérnyomással befektetnek kórházba,úgyhogy neked nem lesz szerintem egyszerű.

A súlyom miatt nem piszkál az orvosom,a védőnőm is csak azért aggódik,hogy nehéz lesz majd leadnom. De ez az én dolgom.

Sok bántás fog érni ( látom az IQ betyár hozzászólok már meg is találtak) de ne foglalkozz vele.

Sok szerencsét nektek és legyél erős,kitartás mindenféle téren!!!!!!! :)

2012. aug. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!