Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Duci kismamik/anyukák! Ti,...

Duci kismamik/anyukák! Ti, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Nekünk ez az első próbálkozós hónapunk, és érdekelne más túlsúlyosok terhessége. Voltak valamivel gondok nálatok? Mire kell odafigyelnem? Ingadozik a vérnyomásom, amire vérnyomáscsökkentőt szedek, lehet ebből gond a várandósság alatt? Értékeitek, hogy alakultak? Szóval minden érdekelne ezzel kapcsolatban, kicsit aggódom amiatt, hogy nehogy baja legyen a picinek a súlyom miatt. Olyan válaszok nem érdekelnek, hogy fogyjak le stb...stb... az egész életem erről szólt, és mára elfogadom magam. Szóval tényleg hasznos válaszokat várom! Előre is köszönöm! :)

23 éves vagyok, 170 cm és 100 kg


2012. aug. 17. 09:52
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Szia! Talán a gyógyszer mellett nem lesz gond. Bízom benne.

:) Sajnálom a vetéléseket. :(Köszönöm neked.

De, boldog vagyok! Mert megvan mindenem, mert van egy párom, aki feltétel nélkül szeret, van egy normális életem.

Az a gond, hogy úgy ítélsz meg, hogy nem ismersz. Nem ismered a testem, az életem. Azt hiszed, hogy attól, hogy túlsúlyos vagyok, 2 méter után lihegek, és képtelen vagyok bármit megtenni, amit egy normális testsúlyú igen. Pedig hatalmas tévedés, nem korlátoz semmiben a súlyom. Nyilván nem futnám le a maratont, de ettől ugyanúgy tudok minden mást csinálni.

Másrészt azért IQ bajnok, mert annak ellenére, hogy leírtam, hogy értelmes válaszokat várok, idejössz, és olyanról beszélsz, amit nem kérdeztem. Lehet, hogy DAGADT vagyok, de legalább van bennem tolerancia, és felfogom, ha valaki azt írja, hogy húzzak a g...cibe!!!!

2012. aug. 17. 10:40
 12/28 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 174cm vagyok és 101,7 kilóval lettem terhes, ennyit mért a védönő az első találkozásunkkor.

A teherbeeséssel semmi gond nem volt, ha jól számolom olyan 2 hónap alatt sikerült :)

Nagyon aggódtam a súlyom miatt higyan fog alakulni, mert tudtam, hogy nekem nagyon oda kell figyelnem, a baba miatt is, hiszen mint tudjuk a túlsúly elég sok minden bajjal jár.


Szóval 101,7-el kezdtem, az elején émelyegtem, alig volt étvágyam. A 22ik hétig leadtam 5 kilót, akkor mértünk 96,5kilót.

Most a 32ik hét végén járok, és ma reggel pl. 97 kilót mutatott a mérleg, de a védönőnél 2 hete 98 voltam kereken. Érdekes, de még mindig kevesebb vagyok mint a terhesség elött. A dokim és a védőnő szerint ez normális és nem kell aggódnom, mert akik jelentős plussz súllyal kezdenek ott a babának van miből-a tartalékból-elvennie, mig egy 50-55 kilós kismamánál nincs.


Pedig mindent eszek! A nassolást nagyon nagyon visszafogtam, csak fagyit engedélyeztem, meg UH elött csokit, és ennyi. Érdekes, alig kívántam! Inkább gyümölcsöt eszem, és azt rengeteget.

Most meg már eljött az az idő, hogy alig tudok enni, szerintem a gyomrom már a nyakamban van :)

A cukorterhelésem is tökéletes lett, és minden eredményem az elejétől kezdve , vérnyomásom is jó, és a fáradtságtól eltekintve a mai napig talpalok, és bírom. (kopp-kopp)


Szóval látod, nem vagyunk egyformák, a terhességek sem, a hízás sem. Egyáltalán nem biztos, hogy bármi baj lesz majd veled (is).


Ja és túlsúly ide vagy oda, gyönyörű pocakom van a 25ik héttől kb. :)

Remélem segítettem!



32+5hkm

2012. aug. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
73%

Én nem kioktatlak, csak a saját sztorim írom le!

Én is hízásra hajlamos vagyok, világ életemben diétával és sporttal tudtam tartani a súlyom (évekkel ezelőtt leadtam 24 kg, azt próbáltam tartani)!

Babatervezés előtt pár hónappal leraktam a cigit. Szépen fel is jött vagy 15 kg azalatt a pár hónap alatt. Szóval már eleve túlsúllyal indultam bele.

Sajnos a terhességem alatt is sokat híztam, mert nagyon édesszájú lettem, úgy,hogy előtte egy évben kb. két kocka csokit ettem meg.

Igaz, szerencsére egészségügyi bajom nem lett a terhességkor, de iszonyú volt maga a terhességem. Nehéz voltam a csontjaimnak, mindenem fájt, már kb. a 7. hónaptól a lépcsőn alig tudtam felmenni, fulladtam,ha 100 méternél többet kellett gyalogolnom. És ez igenis meg tudja mérgezni az egészet. Mert nem mentem el a barátokkal sétálni,holott maga a terhesség ezt nem indokolná. 7 hónaposan elvitt a férjem egy meglepetés wellness hétvégére, ahol kirándulni szerettünk volna egyet. Hát én már a vár lábánál feladtam, mert odáig is alig bírtam felvonszolni magam!

Az öltözködés sem volt télen egyszerű!

Amikor szülés után már fogyózhattam, nekiálltam. Még most is tart. De jóval nehezebben megy, mint mondjuk 5-6 évvel ezelőtt. Pedig sportolok, diétázom, és bár mennek a kilók, de nagyon megküzdök érte.

Nem célom nádszálra fogyni, de legalább annyit,hogy tudjak normálisan öltözködni,hogy tudjak majd szaladgálni a gyerekemmel, ha oda kerül a sor!

Szóval,ha elfogadsz egy tanácsot, nagyon figyelj oda az étkezésre a terhesség alatt is. Nem fogyózni kell, csak normálisan enni. Ami hidd el, most egyszerűnek tűnik, de amikor felébredsz éjjel, hogy ölni tudnál egy nutellás kenyérért, akkor kemény lesz!

Keress valami light-os kismama dvd-t és mozogj egy kicsit, amikor teheted!

2012. aug. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
89%
Szia nem lesz gond én is 170cm vagyok és 107-tel kezdtem a terhességet 5 éve szedek vérnyomás csökkentőt.112-vel mentem szülni 4300g egészséges babám született aki most 98 hónapos.dopegitet szedtem én is és se a cukrommal és se a várnyomásommal nem volt gond végig.Nekem is magán dokim volt és egy szót sem szólt.Császározott de nem a súlyom miatt.Nem kell az olyan válaszolóval foglalkozni aki lenéz mást.
2012. aug. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
8 hónapos nem 98::))
2012. aug. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm neked is! Megértelek, nem tartom kioktatásnak, hiszen tapasztalatokat kértem, és neked van is. :) Elhiszem, hogy nagyon nehéz lehetett számodra, a testednek. Biztosan hatalmas lelkierő kell majd, hogy kibírjam, hogy ne egyek meg valamit, amit nagyon megkívánok. Igyekezni fogok. Megpróbálom majd a lehető legkevesebbet hízni.
2012. aug. 17. 11:05
 17/28 A kérdező kommentje:

De jó, hogy veled is minden rendben volt. :) Gratulálok a babához! :)

Akkor a te eseted elég hasonló az enyémhez. És mennyi gyógyszert szedtél? Én most 2x1-et szedek.

2012. aug. 17. 11:07
 18/28 anonim ***** válasza:
2x1 dopegitet és 2x1 isoptint szedtem
2012. aug. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Azért jó, hogy így nem volt gond. Én is most 2x1 dopegyt szedek, előtte pedig 1 db coverex kombit kellett. Csak az terhesség alatt nem szedhető. :) Kicsit azért így megnyugodtam a vérnyomás miatt. :) Köszönöm. ( A sértegető válaszokat a moderátor szedi le, vagy kicsoda?) :)
2012. aug. 17. 11:28
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

szia

én 164 centi voltam 95 kilóval mentem szülni, igaz a terhességem alatt semmit nem híztam sőt fogytam 1-2 kilót de csak mert mindig a zöldséget kívántam lehet azért.

85 kilóval jöttem haza a kórházból, mivel a szülés után lement a baba :) kislány lett.

azóta 2év telt el most újra babát várok most 85 kilóval indultam ( tartottam a súlyom valahogy a szülés után)

és most sem híztam még semmit de szintén nem bírok enni sok mindent most 83 kiló vagyok ) most kisfiúnk lesz.


jah és teljesen átlagos súllyal született a lányom

3250 gramml 51 centivel a 41 héten


szerintem a fiam sem lesz óriásbébi


ez szimpla genetika a férjem és én sem születtünk nagy súllyal


én soha nem leszek 40 kilós a férjem se...

2012. aug. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!