Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van ez? (Egyre több...

Miért van ez? (Egyre több abortusz?! )

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy míg egyre több nő bármit megtenne azért, hogy gyereke születhessen, amellett úgy veszem észre elég sokan folyamodnak abortuszhoz?!


Komolyan érdekel! Persze az egészségügyi okból történő terhességmegszakítást meg tudom érteni. A többi esetről írnátok véleményeket!



2012. márc. 17. 16:15
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
Kedves 7es! A kommentek között megfogott a Te problémád! Ne dönts a szíved ellen, akárhány ész érv is szólhat a baba ellen, ha Te bent, mélyen akarod, bár még fiatal vagy, akkor válaszd az Életet! Neked kell majd mindig szembenézned a döntéseddel, a belső hang elkísér egész Éeltedben. A megfogant élet az első pillanattól már egy ember, nem szabad megölni. Mikor megszületett a babám, nagyon örültem neki, de valahogy nem ez volt a legnagyobb örömem, hanem amikor megfogant! Hiszen a szüléskor "csak" megláthattam, hogy milyen, de előtte, mindvégig éreztem, lelkemben hordoztam Őt. Egy ember élete, ráadásul a gyerekedé... persze összefügg a Tieddel, de pont ez az, hogy baromira Rád van utalva. Ha nem tudod felnevelni, örökbe is adhatod, mennyien várnak erre a lehetőségre... sok erőt!!!
2012. márc. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
7-es: a testi s a legnagyobb lelki sebeket nem a családod fogja majd hordozni az ab. után, hanem te. Ők az abortuszötletükkel a te bőrödet viszik a vásárra, nem a magukét (no meg a bébiét). Aztán ha mégis rákényszerítenek, és elmész, vádolhatod őket egy életen át, már késő lesz. Akkor tuti megromlik a kapcsolatod a szüleiddel, meg aki még az ab.ra buzdít, így meg tuti lesz mosolyszünet, meg ordibálás esetleg, hogy hülye vagy, hogy megtartod, de ezek a kedélyek majd lecsillapodnak. Egy gyereknek csak egy kőszív tud igazán ellenállni.
2012. márc. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:

7-esnek!

Az hogy a környezeted abortuszt akar az mit jelent?A baba apukája is?Az ő szülei is?A te is szüleid?barátaid is?


Én 28 éves anyuka van,"véletlen" babával semmi háttérbe érkezett sajnos de ma már 2 éves és összeszedtük magunkat!:)

Van még pár nap csütörtökig:))

2012. márc. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
29%

Kedves 7es!

Ha a Testvéredet is neveled, nagyon talpraesett lehetsz!Merj nemet is mondani, ha kell! A Te ÉLETED is kezdődik itt, felnőtt léted kezdete ez. Az érettség jelét mutatja az, hogy megpróbálod felvállalni az érzésedet, és véded, ami a TIED! Harcolj érte, MEG FOGJA HÁLÁLNI!

A barátnőm huszonévesen az Anyukájára hallgatott, aki nyomást gyakorolt rá, és elvetette gyermekét. Belebolondult. Pszichiáterhez jár azóta, és nyugtatókon él, néha az idegosztályon van 1-2 hetet.

Normális munkát nem tud ellátni, abortusza óta folytonos önvád kínozza!Előtte életvidám lány volt, tele ambíciókkal.

Egy gyermek nem akkor akadályoz Téged, ha megszületik, hanem akkor, ha nem!

Engem fiaim kiteljesítettek, sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok, amióta megszülettek.

Szüleid kényszeríthetnek arra, hogy megtanuld a leckét, és takaríts,..de arra NEM KÉNYSZERÍTHET SENKI,HOGY ELMENJ CSÜTÖRTÖKÖN!!!

Vigyázz magatokra, többen aggódunk Értetek!

2012. márc. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:

7es vagyok.

Nagyon szépen köszönöm mindegyikőtöknek, nagyon bátorítotok. Az utolsó hozzászólóhoz írnám válaszul hogy attól félek hogy én sem fogom feldolgozni ha megteszem. A mikor 3 hete megtudtam hogy babás vagyok sirdogáltam 1-2 napig hogy úristen most mit fogok tenni, megijedtem. De amióta megvan a még be nem fizetett csekk a műtéthez és erőltetik a műtétet folyamatosan megállás nélkül sírok, félek hogy nem fogom tudni feldolgozni és hogy valahol méllyen szüleimet fogom okolni nagyon sokáig. Barátommal nagyon szeretjük egymást, örülnénk babának MAJD, de most az időzitéssel kis gond van, én még esetleg az örökbeadásban is benne lennék, tudom hogy lelkileg az is megölne de legalább élne a pici. Szerda reggel kell befeküdnöm a kórházba, addig van időm, és mindent meg fogok tenni a piciért!

Tényleg mindent köszönök nektek :)

2012. márc. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Ez most a Te küzdelmed csak rajtad áll hogy döntesz!Ne engedd hogy befolyásoljanak,mert a következmény a Tiéd így is úgy is!


4 gyerekes

2012. márc. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
7-es, akkor ne menj el! Nagyon sokan vagyunk melletted, látod. Sajnos csak virtuálisan, pedig úgy megölelnélek, erőt adnék, bátorítanálak, ha ott lehetnék. Biztos szükséged lenne a nyugtatásra, az erőt adásra, hogy merd vállalni a babát, az életeteket! Tudom, hülyén hangzik, de képzeld el, hogy ott vagyunk melletted, mi ismeretlen, névtelen barátok, barátnők, és fogjuk a kezed, és erőt adunk neked, hogy ne menj el a kórházba, és ne kényszerítsenek rá az abortuszra!! Most légy erős ebben a két-három napban, hogy tudj a baba mellett dönteni, és utána majd kicsit megnyugszik mindenki, és tudtok gondolkodni, hogy örökbe add, vagy felnevelitek-e. De tényleg, hidd el, hogy az örökbeadás sem szégyen, mert a bébinek az életet jelenti, és nagyon sokan várnak babára, akiknek nem lehet, úgyhogy jó helyre kerülne!! Én nagyon-nagyon sokat gondolok Rád és a babádra, hogy erős legyél, és "életetek legyen és bőségben legyen"!!
2012. márc. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

Kedves 7es(szívesen szólítanálak Neveden most)!


Eszembe jutott,hogy nemrég olvastam egy párról itt, akik szerették egymást, gyermekük lett volna, mégsem vállalták,hezitáltak, és utána az űr tönkretette a kapcsolatukat. Mindegyikük a másikban a saját hibás döntését látta, közös gyermeküket ölték meg, Vele a kapcsolatukat is. Lehet, másképp képzeltétek, de ez a kisebb szempont! Ne hagyd, hogy az ijedtségből fakadó érvek felerősödjenek a mérleg serpenyőjén a gyermekeddel szemben. Ő nyugodtan pihen a pocakodban, és az életet sugallja NEKED! Ezért érzed Őt most már. Ezt szüleid így nem érzik Esetleg még párod: De Benned él, és elfogad Téged. Fogadd el Te is Őt!

2012. márc. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

...még annyi, hogy Anyu mindig aggódott értem , amikor 2., ill. 3. gyermekem megszületett, de most kis 15 hónapos fiam hozzá bújik a legjobban, és nagy örömét leli Benne. Egy nagyszülő szívét megváltoztatja egy unoka, szinte csak Értük élnek szüleim.

Szüleid Téged akarnak óvni, de mondd el Nekik, hogy mit érzel. Lelkiismeretem kisebb hibákért is "fojtogatott" már engem.Előre jelez, hogy figyelmeztessen, azért hogy elkerüld a bajt. Utólag pedig kínoz, gyötör, ha rosszul döntesz!

Neked kell döntened, igaz, de azért próbállak befolyásolni, mert 3 olyan embert ismerek közelről,akik életük végéig hordozzák a terhet (ami nem a terhesség vállalása volt). Őket nem figyelmeztették előre(az önmegvalósításnak nem lehet olyan útja, ami tönkretesz Téged is). Amikor 1. gyermekünk megfogant, nem volt munkám, tanultam én is, és nem tudtuk, hol fogunk lakni, de kaptunk segítséget.

Hidd el, nagy érték, hogy párod is szeretné a gyermeketeket! Ez mutatja, hogy szeret! Nagy értéket kaptatok, vigyázzatok Rá, Őrizzétek!

2012. márc. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

7-es vagyok (= Viki)

Szülemet nem sikerült meggyőznöm :( mondják hogy felnevelni nem tudnám ennyi idősen meg elvárják hogy már idén menjek egyetemre, az örökbeadásban meg nem hisznek, mert szerintük megőrülnék a tudattól hogy más neveli. És ez lehet hogy hülyeség de nem tudnám megtartani úgy hogy emiatt meg szüleim "tagadnak ki", úgyhogy tűrök és holnap reggel bevonulok a kórházba :( de nagyon szépen köszönöm nektek a bátoritást, segitséget!

2012. márc. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!