Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik nem akarják a "véletlen"...

Akik nem akarják a "véletlen" terhességüket, miért nem adják inkább örökbe abortusz helyett?

Figyelt kérdés
Ha úgysem kötődnek a babához hisz elvetetnék akkor miért nem adják oda egy párnak akik éveket várnak egy babára?
2012. márc. 10. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Mert ahoz túl önzők...Azt szokták mondani,hogy akkor már nem menne neki,hogy örökbe adják jó duma,szerintem inkább nem akarják kihordani és így könnyebb nekik.
2012. márc. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Kíváncsi vagyok, hogy ti szó nélkül képesek lennétek-e lemondani az újszülött babátokról, ha ilyen helyzetbe kerülnétek és semmi esetre sem tudnátok vállalni az újabb terhességet. Könnyű így okoskodni, de szerintem semmi közötök hozzá, hogy más miért dönt úgy ahogy, amíg nem vagytok abban a helyzetben. Nem volt abortuszom soha, és remélem nem is lesz, szóval nem azért írom, mert abortusz-párti vagyok, de igenis lehetnek ilyen élethelyzetek. Na mindegy, lehet lepontozni nyugodtan.
2012. márc. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Azért ez szerintem ennyire nem egyszerű. Nem hinném, hogy minden gyermekét elvetető szülő önző. Persze vannak akik fogamzás gátlásra használják, de azért nem hinném, hogy mindenki.

Hozzá teszem nem hinném, hogy lenne az a helyzet amiben az abortusz mellett döntenék (vagyis egy esetben, ha erőszak miatt történt meg a terhesség), de nem érzem magam akkora embernek, hogy pálcát törjek mások felett.

Egyébként is inkább az abortusz, mint az a sok bántalmazott és bántalmazásba belehalt csecsemő, az a rengeteg gyerek a nevelő és egyéb intézményekben akik senkinek sem kellenek és úgy nőnek fel, hogy jó eséllyel az egésztől torzul a személyiségük...


Felesleges egy ilyen vitát nyitni, mert csak egymásnak ugranak az emberek ezen a szép napos délelőttön.

2012. márc. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Dehát az abortusszal is lemond a babáról...akkor nem jobb már egy optimális esetben boldog családba adni?!

Barátnőm a fél kezét odaadná egy gyerekért,már 3 éve várnak az örökbefogadásra...

2012. márc. 10. 12:30
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

mert ki kell hordani, melóból kiesik, kényelmetlenség, pénzbe is kerül, kismamaruha, terhesvitamin, orvos, szülés fájdalmas dolog, környezet megbélyegzi.


Ezzel szemben abortusz: senki sem tudja meg a malőrt, egy nap és kész, ennyi volt. (Persze előtte a hivatalos út hosszabb, de mégsem 9 hónap)

2012. márc. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon szép dolog a, ha valaki abortusz helyett az örökbefogadást választja, de nem biztos, hogy mindenki végig tudja csinálni. Nem szabad elítélni azonnal azt aki az abortusz mellett dönt.

Egy terhesség rengeteg testi és lelki változással jár, de ezt gondolom mindenki tudja aki már átélte. Nem szabad arra kényszeríteni senkit, hogy ezt válassza.


nagyon sajnálom a barátnődet, remélem minél hamarabb találnak egy olyan babát akit örökbe tudnak fogadni. Rettenetes lehet az, ha valaki vágyik egy babára és nem adatik meg neki és megértem a dühét is, hogy bezzeg másnak lehet és eldobja magától vagy megtartja, de nem szeretetben neveli. Viszont nem szabad, hogy ez az érzés szemfedőként "működjön".

Szívből kívánom neki tényleg, hogy minél hamarabb megtalálja a boldogságát.

2012. márc. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
5. azért egy terhesség több annál amit te leírtál. nem csak anyagi oldala van és nem csak a kényelmetlenség és a fájdalom ami visszatartja az embert. Szerintem.
2012. márc. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
2. vagyok. Sajnos hallottam már olyan esetről, hogy a baba örökbefogadó szülőkhöz került, eleinte minden szép és jó volt, de mikor az anyuka terhes lett végre, akkor az örökbefogadott gyermeket lepasszolták, mondván hogy most már ott a saját gyerek. A szívem szakadt meg mikor hallottam. Persze, ha valaki szerető családba kerül az nagyon jó. De emellett ott az a rengeteg csecsemőbántalmazás, amiről hallani, ebben az esetben jobb lett volna szerintem, ha elvetetik a babát, mint hogy már akkor öljék meg a saját szülei mikor megszületett. Szörnyű! :(
2012. márc. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
7-es. Tudom, kétszer voltam terhes! De nem mindenki kötődik a babához már az anyaméhben vagy rögtön szülés után, főleg, ha nem akarta. És igen, a terhesség lelki és fizikai megterhelés is!
2012. márc. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem egy terhességet végig csinálni és megszülni messze nem olyan nehéz mint elvetetni! Két rossz közül inkább az abortusz.
2012. márc. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!