Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon fáj az abortusz?

Diacica18 kérdése:

Nagyon fáj az abortusz?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, és csak ezen a héten derült ki, hogy 7hetes terhes vagyok. Szívem szerint megtartanám, de mivel erős gyógyszereket szedtem amikor megfogant. A szülők pedig olyanokat beszélnek, meg a doktornő is, hogy a gyerek vmi betegségben szenvedhet majd ha megtartom. 1 hét múlva vennék ki, és nem tudom eldönteni mi tévő legyek...Segítsetek!!!

2012. márc. 17. 10:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Humángenetikussal konzultálj, ha szeretnéd a babát. A hatodik hét előtt általánosságban semmi nem károsítja az embriót, utána is csak kevés gyógyszerre lehet azt mondani, hogy határozottan. (Mit szedtél?) De a genetikus erről tud tájékoztatni.

Testileg nem fáj egyébként, lelkileg borzasztóan.

2012. márc. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%

Na, az elsőre se hallgass, pont, hogy a 12. hétig károsítja minden igazán, hisz akkor fejlődik leginkább, meg a létfontosságú szervek is.


Ha a dokinő is azt mondja, akkor vetesd el, mert tényleg sérülhet a baba, sőt, el is halhat méhen belül, ami viszont már életveszélyes lehet rád is nézve.


Az abortusz maga nem, csak a tágítás fáj - érthető, hisz erőszakkal feszítik szét a méhszájat.

2012. márc. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

tudom hogy lelkileg fáj, most is érzem és mégsem szeretném elveszíteni a saját gyerekemet...félek:'(

az orvosság nevét még nem tudom, majd csak hétfőn fogom megtudni

2012. márc. 17. 10:53
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kedves második, orvosként azt hiszem kijelenthetem, hogy a magzat a hatodik hétig biokémiai kapcsolatban nincsen az anyával, utána pedig igen, valóban vannak gyógyszerek, amelyek károsítanak, ezért mondtam, hogy genetikus tud tanácsot adni.
2012. márc. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
És NEM azt mondtam, hogy tartsa meg, hanem hogy ha kételyei vannak konzultáljon szakértővel. Semmiképp nem mondanék olyat, hogy vállaljon egy potenciálisan sérült gyermeket, csak elkeseredettnek tűnt, és ilyen esetben sürgősséggel lehet menni genetikai tanácsadásra. Mindegy, segíteni akartam, és a kérdezőnek sok erőt kívánok.
2012. márc. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, megpróbálok mindent megtenni, hogy minden jó legyen. mégegyszer köszönöm:)
2012. márc. 17. 11:07
 7/14 anonim ***** válasza:

Mire szedted a gyógyszert?

Mindenképp kellene a gyógyszer neve,ahhoz h bárki is eltudja dönteni h ártott vagy nem a magzatnak.

Ha a doktornő aki felírta ,azt mondja h árt akkor biztosan,de mindenképp konzultálj egy genetikussal.

De miért nem vigyáztál ha gyógyszert szedtél?

2012. márc. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves második, a 6. hétig a magzati sejtek korlátlan regenerációra képesek, ilyenkor a mindent vagy semmit elv érvényesül - ha maradéktalanul regenerálódott, akkor megmarad a baba, ha nem, akkor elmegy. KÉsőbb valóban ártalmas lehet. Nézz utána jó sok kutatás volt már ebben a témában.


Kérdező, hallgass az elsőre és beszélj szakemberrel. Ne innen szedj információkat, itt elég kevés a hozzáértő.

2012. márc. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nem tudom a nevét, de megkérdezem a dokit, és nem tudtam hogy terhes vagyok, ha tudtam volna akkor nem szedtem volna be
2012. márc. 18. 08:12
 10/14 anonim ***** válasza:
Én az első válaszadóra hallgatnék.De nem értem hogy nem tudod annak a gyógyszernek a nevét amit szedtél.Elvileg felírták neked nem? Valahogy nem értem bocsi..
2012. márc. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!