Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon fáj az abortusz?

Diacica18 kérdése:

Nagyon fáj az abortusz?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, és csak ezen a héten derült ki, hogy 7hetes terhes vagyok. Szívem szerint megtartanám, de mivel erős gyógyszereket szedtem amikor megfogant. A szülők pedig olyanokat beszélnek, meg a doktornő is, hogy a gyerek vmi betegségben szenvedhet majd ha megtartom. 1 hét múlva vennék ki, és nem tudom eldönteni mi tévő legyek...Segítsetek!!!

2012. márc. 17. 10:38
1 2
 11/14 Orsi_ ***** válasza:

Kedves Dia!

Szerintem nagyon fontos, hogy maga a lehetőség, hogy beteg lesz a baba, nagyon nem egyenlő azzal, hogy tényleg bármi baja lesz, több baráti családtól, hallottam, hogy ezzel rémisztgették őket, és teljesen egészséges babájuk lett.

Ha betegséget kapunk az életben, a szerevezetünk küzd ellene, és igyekszik meggyogyulni, ha a kicsi kapott is a gyógyszerből, a szervezete továbbra is igyekszik a lehető legjobban fejlődni, szerintem megérdemli az esélyt.


A kérdésedre felelve, az abortusz, azt mondják leginkább lelkileg fáj, mert soha nem tudod meg, mi lett volna ha életet adsz neki.

Sok erőt ehhez nehéz helyzethez, sokan adhatnak tanácsot, de ez a te döntésed, te élsz majd együtt vele!

Orsi

2012. márc. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves diacica18! Előszöris beszélj több orvossal, hogy megnyugodjál egy kicsit. A terhességet egyébként ugyebár a menstruáció első napjától számolják hivatalosan, pedig a petesejt kiszabadulása félidőben van (2 hétra rá), s utána még idő míg beágyazódik stb. A baba még csak 5 hete él. Ezért tényleg igaza van a fentebb szóló dokiknak.

Egyébként sose tudhatod előre, hogy mi lesz a sorsod, de a baba már él, nem dönthetsz Róla, mert ez az Ő élete. Sokan egészségesen születnek, aztán később lesz mindenféle bajuk. Sokakat rémisztgetnek, hogy beteg lesz a baba, s mégis egészségesen születnek. Vállald a gyermeked, ne öld meg!!!

2012. márc. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A félelem nem jó tanácsadó. Amikor várandós voltam a Kisfiammal, azt mondták, agykamratágulata van. Nem élhetett volna sokáig ezzel a betegséggel, mégis ragaszkodtunk Hozzá! Hála Istennek, 5 nap múlva kiderült, hogy rosszul látta az orvos a képen.

Az orvosok azért orvosok, hogy keressék a betegséget, bajt! Biztosan ezt akarod látni?

A szeretet erősebb, mint a félelem!

2012. márc. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Végük mi lett a kisbabával?
2021. ápr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!