Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van ez? (Egyre több...

Miért van ez? (Egyre több abortusz?! )

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy míg egyre több nő bármit megtenne azért, hogy gyereke születhessen, amellett úgy veszem észre elég sokan folyamodnak abortuszhoz?!


Komolyan érdekel! Persze az egészségügyi okból történő terhességmegszakítást meg tudom érteni. A többi esetről írnátok véleményeket!



2012. márc. 17. 16:15
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
A statisztikák szerint kevesebb van, mint 10 évvel ezelőtt.
2012. márc. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
59%

6/11-nek (aki egyben 8/11 is és ez fontos!) A te helyzeted olyan, amiben azért lehet mást is tenni! Jó, rohadt nehéz, elhiszem, de egy életre összetör majd az abortusz, pláne, ha már anyának érzed magad:-( Egy érettségi nem éri meg az élet kioltását, azt le lehet tenni később is, nem lesz ciki, és nem áll egy súlyban egy mérleg serpenyőjében sem a kioltandó élettel... A szíved mélyén tudod te is, azért írtál ide, azért válaszoltál 7/11-nek, azért nem alszol mostanában jó, azért rettegsz a csütörtöktől... Hidd el, van más megoldás, választhatsz, visszafordulhatsz! Visszafordulhatsz a csütörtök felé vezető útról, és kitárhatod a karod a Gyermeked felé! Hiszen ő is kitárja feléd, csak a fizikai szemeiddel nem látod, de a lelked mélye érzi...

Az anyagi körülmények megoldódnak, nem könnyen, nehezen, de hidd el, akad segítség, akár itt is megtalálhatnak, megtalálnak azok az emberek, akik segíteni tudnak nektek.

Nem a papírtól leszel érett igazán,a szó valódi értelmében, hanem például édesanyaként, hidd el, nekem is két kicsi gyermekem van, más azóta a gondolkodásom, felelősségteljesebb, összerendezettebb, a tanulmányaimban is hatékonyabban, összeszedettebben teljesítettem, az idő más dimenzió lett, hamarabb ment a tanulás,átfogóbbak, alaposabbak, maradandóbbak lettek az ismeretek, hatékonyabban érvelve, logikusabban gondolkozva tudtam elkápráztatni a tanárokat, megnyerni a vizsgákat.

2012. márc. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
34%

6/11-es válaszoló:

Ha ilyen gondos védekezés ellenére megfoganhatott a babád, annak valami oka van, célja, adni akar neked valamit ez a baba, és ez nem hiszem, hogy az egész életre szóló fájdalom és/vagy bűntudat lenne, amit a megölése okoz.

Ajándékot ad neked, egyelőre önmagát, de ennél nagyobb csoda meg nincs.

2012. márc. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
67%

szerintem a 6/11es válaszoló nem azért kommentelt, hogy kioktassák, akkor feltett volna egy kérdést, hogy ki mit gondol. Az ő döntése, ha korainak tartja, és főleg, ha mindent megtett, hogy ne foganjon meg, tehát nem a felelőtlenségére vezethető vissza, akkor megteheti ezt a nehéz lépést, ha nem lát más kiutat. Mindenkinek joga van a saját teste fölött rendelkezni.

A kérdéssel kapcsolatban: statisztikailag én is úgy hallottam, hogy egyre kevesebb van, más kérdés, hogy a média miatt - pl a múltkori várpalotai botrány - úgy tűnhet, mintha több lenne.

2012. márc. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%
sok erőt és kitartást kívánok a 7es hozzászólónak!
2012. márc. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
Talán mert most tettek fel egy kérdést, hogy 14 évesen nem e gáz hármasban csinálni, szerinted védekezni fognak?
2012. márc. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
67%
úristen utolsó! 14 évesen nem ezen kéne h járjon az eszük :S
2012. márc. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 Orsi_ ***** válasza:
52%

Kedves 7es!

Ha úgy érzed nem helyes, hogy a gyermeked életét elvedd, akkor ne tedd!

Sokkal közelebb állhatsz a gyermekedhez, ha csak 19 év lesz köztetek, rugalmasabb, lendületesebb anyuka lennél. Most meggyorsitja a felnőttéválásod a baba, de később, mikor 30 éves leszel, fiatal anyukaként, ujra szabadabb lehetsz majd,mert mar komoly nagylanyod, fiad lesz és akkor sokkal több lehetőséged is lesz, mint 18 évesen:)

Két közeli barátnőm is babával jár egyetemre (egyikőjük, a 4. mellett most 30 évesen fejezi be az egyetemet)

Biologiailag sokkal jobb esélyei vannak a babádnak, mint ha 30 felett szülnéd, pedig ha tanulsz majd gyakorlatot szerzel a munkadban, elindul a fogaskerék, és igenhamar 30 leszel, én is közeledek, és jo lenne a családprojektet is elinditani.

Az élet természete, hogy váratlan és kiszámithatatlan, bárhogy igyekszik is mindenki kiszámitani, a babád is váratlanul, és kiszámithatatlanul jött, és ahogy mondod örülnél neki, mint a kistestvérednek is.


Az anyagiaktól ne félj, annyi szomorú gazdag ember van körülöttem itt Svájcban és mikor Afrikában voltam, sokkal több örömet láttam az emberek arcán. A pénz, ha a boldogságról van szó nem sokat ér, van akiket akadályoz is abban, hogy felszabadultan éljenek.


Ne indulj olyan uton, ami nem a meggyőződésed, állj ki magadért, és a babádért, mert lelkileg ez igéri a boldogságot.

Kivánok neked sok erőt a döntésedhez és utána is, bárhogy is választasz.

Orsi

2012. márc. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
63%

megint a 7es vagy akárhanyas vagyok.

Igazából most jól össze vagyok zavarodva, akik tudják a családból meg sem fordult a fejükben hogy megtartsam, egyből mondták hogy elég durva lesz az abortusz, szerintem csak én gondoltam az elejétől úgy hogy megtartom, és ebbe a helyzetbe (hogy úgysincs más választásom, mert nélkülük nem igazán menne) már beletörődtem, de amiket irtatok nagyon sokat megváltoztattak bennem, bíztatnak, hogy meg kéne még egy párszor próbálnom meggyőzni a családot hogy megtartsuk. Köszönöm!

2012. márc. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:

[link] kismamának


Abortuszt csak azok végeztetnek akiknek alternatíva,nekem nem az bármilyen körülmények jöjjenek is(kivéve betegség)

és ezt úgy írom hogy átéltem már milyen a nemkívánt terhesség!Tehát nem ítélkezem senki felett, de bátran kijelentem az abortusz a legjobbnak tűnő legrosszabb megoldás.

2012. márc. 19. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!