Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem bírok jópofizni és örülni...

Nem bírok jópofizni és örülni a barátnőm terhességének, baj ha nem találkozok vele emiatt gyakran?

Figyelt kérdés
Én is babát szeretnék, ő meg véletlen lett terhes, persze örül neki, megtartja, és minden rezdüléséről beszámol. Én meg sírógörcsöt kapok ha csak meghallom, örömmel újságolta a szívhangot, hogy mi mindent fog venni neki, és mikor, milyen vizsgálatok vannak, a férje a tenyerén hordozza stb. Iszonyúan fáj, és nem bírom megerőltetni magam hogy örülök, persze mindig mosolygok és kérdezgetem, de annyira megjátszósnak érzem hogy nagyon.Igazából nem olyan mély a barátságunk, csak munkatársak voltunk/vagyunk, így lettünk jóban. Legmélyebb érzelmi dolgainkat nem beszéljük azért meg, de azért nagyon jó ismerősnek vagy lazább barátságnak mondanám. Nem bírom hallgatni ahogy áradozik, persze megértem őt, és én is ezt tenném a helyébe, de csak az kattog a fejemben hogy nekem miért nem lehet.
2012. jan. 4. 10:55
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 A kérdező kommentje:

Vagyis engem meg nem...köszi. Messzi távolból egyébként egész más örülni mint ha nap mint nap találkozol vele és kéretlenül is folyton erről a témáról beszél.

Szóval ha én suliba járnék ahol lenne egy kismama nyilván én is sokkal jobban tudnám kezelni a dolgot hiszen beszélgetünk pár mondatot aztán ennyi. De ezzel a csajszival sokat beszélünk napi szinten stb.

2012. jan. 7. 18:25
 62/68 Atroposz ***** válasza:

Elég sokat találkozunk egymással heti 12 órát biztosan és sokat beszélgetünk iskolán kívül is.Nagyon keserű vagy ,szüntesd meg a kapcsolatot a barátnőddel mindkettőtök érdekében.Ne kínozzátok egymást.

Valami lelki tanácsadásra is menj el talán könnyebb lesz neked és talán a pozitív gondolkodás meghozza a babát is.


KÍVÁNOM ,HOGY MINÉL HAMARABB BABÁS LEGYÉL!!!!!!

2012. jan. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél végül? Beszélsz vele?
2012. jan. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:
51%
Köszönöm szépen a lepontozást!!!! Tudod mit kedves kérdező,(nem mintha érdekelne a pontszám) de ha te így állsz hozzá akkor segítsen neked más! Akkor minek téptetjünk néhányan a szánkat! Akkor halgass csak azokra akik veled értenek egyet és döngöld nyugodtan földbe a terhes barátnédat, meg magadat is a keserűséggel, ha neked így jó. És ha te így reagálsz le olyan kommenteket, hogy a pozitív életszemléletre próbálunk ösztönözni, akkor görcsölj csak tovább és pontozgass le mindenkit aki nem ért veled egyet!
2012. jan. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi Utolsó, de engem is lepontoztak, pedig én nem a Ti véleményeteket osztom! Szerintem nem a Kérdező pontozgat, de mondjuk annyira nem is érdekel.
2012. jan. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 A kérdező kommentje:
Nyugodjatok meg, nem én pontoztam le senkit! Még nem volt rá időm se hogy pontozzak....
2012. jan. 8. 14:18
 67/68 anonim ***** válasza:
Szia, beszéltél végül vele? Hogy vagy azóta?
2012. febr. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim válasza:

Régóta írtatok ide, nagyjából végig olvastam a kommenteket. Egy dolgot hozzáfűznék, amit szerintem egyikőtök sem vett észre az okot:

Arról van szó, hogy az ember arcába tolják minden egyes beszélgetéskor azt, amire nagyon vágyik, amiért mindent megtesz, de mégsem tudja elérni. Ugyanakkor együtt tudjon örülni azzal, aki ezt teszi vele, még ha nem is tudatosan, de az orra alá dörgöli, minden egyes alkalommal? Emlékezteti arra, ami neki fájdalmat okoz. Nevezzük irigységnek, de hát ez emberi tulajdonság, vagyis minden, hangsúlyozom MINDEN ember rendelkezik ezzel a tulajdonsággal, egyetlen kivétel sincs. Az, hogy ki, mire irigy, az nyilván más és más, de egy ilyen szituációban teljesen normális dolog. Itt a tapintat az, ami hiányzik! a terhes nő részéről!

A gond az - ami most velem is történt úgy, mint a kérdezővel -, hogy a terhes barátnőt nem érdekli, velem éppen mi történt, nem érdekli, én mit és hogyan akarok, csak a baba, csak az ő céljai. Minden más megszűnik létezni. Nem nagyon beszélgettünk rólam, pedig igazából szerettem volna, de hát azt magamban kellett tartanom.


A megoldás az lenne, ha nyilván beszélnénk a babáról, de másról is. Viszont az, hogy önző módon csak a baba a téma, ez nem esik le sok kismamának. Nekem is fájó téma, ráadásul ő fiatalabb, mint én, én pedig attól rettegek, hogy kifutok az időből...

Irtóra fáj, és nem esik le neki, hogy nem azért akarok vele találkozni, hogy csak ez legyen a fő téma.


A kérdező pont ugyanerre utalt. Aki nem volt ilyen helyzetben, az nem tudom milyen alapon okoskodott itt. Fogalma sincs, ez milyen lelki traumát okozhat! És ez nem arról szól, hogy nem örülsz a másik boldogságának! Itt arról van szó, hogy tapintat is kéne, hogy legyen a világon!


Kérdés, hogy azóta összejött-e kérdezőnek a kisbaba? Remélem, hogy igen!

2018. aug. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!