Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem bírok jópofizni és örülni...

Nem bírok jópofizni és örülni a barátnőm terhességének, baj ha nem találkozok vele emiatt gyakran?

Figyelt kérdés
Én is babát szeretnék, ő meg véletlen lett terhes, persze örül neki, megtartja, és minden rezdüléséről beszámol. Én meg sírógörcsöt kapok ha csak meghallom, örömmel újságolta a szívhangot, hogy mi mindent fog venni neki, és mikor, milyen vizsgálatok vannak, a férje a tenyerén hordozza stb. Iszonyúan fáj, és nem bírom megerőltetni magam hogy örülök, persze mindig mosolygok és kérdezgetem, de annyira megjátszósnak érzem hogy nagyon.Igazából nem olyan mély a barátságunk, csak munkatársak voltunk/vagyunk, így lettünk jóban. Legmélyebb érzelmi dolgainkat nem beszéljük azért meg, de azért nagyon jó ismerősnek vagy lazább barátságnak mondanám. Nem bírom hallgatni ahogy áradozik, persze megértem őt, és én is ezt tenném a helyébe, de csak az kattog a fejemben hogy nekem miért nem lehet.
2012. jan. 4. 10:55
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
51%

"Nem a te hibád a legtöbb nő irigy a másikra. És te nem csak a gyerekét irigyled, ha egy új autót kapott volna a férjétől azt is irigyelnéd."


Szerintem nem kellene a kérdezőt ilyenekkel nyugtatni, hogy nem a te hibád! Miért, akkor ki hibája? Szerencsétlen másiké, mert teherbe esett? Nem normális ha valaki ennyire irígy a másikra. Inkább arra kellene ösztönözni, hogy neki nem normálisak az érzései. Keserűség, gyűlölet van benne. Na azokat kellene inkább elfelejtened. Nyugodtan élned, nem mindig arra gondolnod és majd meglátod hozzátok is megérkezik a várva várt boldogság!! Nézesd meg a pajzsmirigyed, a prolaktinod, vezess hőgörbét, menj el a Kaáli Intézetbe. Addig is kiránduljatok sokat a férjeddel, szórakozzatok! Majd meglátod lesz eredménye.

Üdv.: 27+1 hetes kismama

2012. jan. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 A kérdező kommentje:

Köszi....kedves utolsó. Ezek mind megvoltak. 2 éve kirándulunk és "éljük ki magunkat"....szerintem meg igenis normális amit érzek az egy másik dolog hogy a másiknak ez hogy esik. Egyébként mivel mint írtam nem vagyunk olyan lelki kapocsban így bármikor talál másik barátnőt magának (van is neki rajtam kívül) szóval lehet hogy spontán is megtörténik az eltávolodás, mert ő most már más kismamik társaságát (is) keresi ami szintén érthető.

Nem azt kérdeztem amúgy hogy ki a hibás, mert nyilván nem ő a hibás amiért babás lett, én meg nem. Ezt senki se mondta/írta.

2012. jan. 4. 15:46
 33/68 anonim ***** válasza:
65%

Na látod erről beszélek... olvasd el mégegyszer amit írtál, tele vagy keserűséggel, indulattal, pedig szerintem én semmi rosszat nem írtam neked. Így hogy akarsz teherbe esni??

Utolsó voltam

2012. jan. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
32%
Ja, hozzáteszem, hogy én soha nem vagyok/voltam irígy senkire. Lehet azért látjuk a dolgot másképp.
2012. jan. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 A kérdező kommentje:
??? jó szerintem hagyjuk....
2012. jan. 4. 16:14
 36/68 anonim ***** válasza:
32%
na most tényleg nem tudom, hogy mi rosszat írtam neked, én nem hergelni akartalak, csak megnyugtatni, ösztönözni, de ha te abból sem kérsz, akkor mit vársz?? A babádnak nem ilyen anyára van szüksége, hanem kiegyensúlyozott anyára...
2012. jan. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok aki elsőként írt, hogy másik oldal vagyok.

Én azt gondolom, hogy ha én lennék hasonló helyzetben, ugyanezt érezném, hogy nem esne jól. Ettől még nem irigy valaki, vagy akar rosszat...


És szerintem az hazudik, aki azt állítja, hogy 2 év küzdelem után nem fordulna meg a fejében, hogy nekem miért nem lehet egyszerű...


Nekem időben, még próbálkozás előtt kiderült a PCO, tudom, hogy barom szerencsés vagyok, azért is, hogy elsőre összejött (remélem meg is marad kopp-kopp-kopp).


De mégis, amikor azt mondta a doki, hogy PCO, és hogy nem akar riogatni, de nagyon nehéz vele teherbe esni, akkor az a kérdés fordult meg a fejemben, hogy miért én és mit tettem, hogy nekem nem lehet egyszerű...

2012. jan. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 A kérdező kommentje:
Nem akarlak én se megbántani, és nem tudom milyen szándékkal írtad amit írtál, de kicsit úgy tűnt hogy még jól rúgsz rajtam egyet szóval hogy milyen rohadt irigy vagyok, meg is érdemlem hogy nincs gyerekem.... Lehet hogy túlzottan érzékenyen érint ez a téma (sőt biztos) de nem esett/ esik túl jól. Lehet hogy van benne valami de amikor az ember hónapról hónapra negatívat tesztel és már sír a fürdőszobában stb. az nem egy kellemes érzés.
2012. jan. 4. 16:31
 39/68 anonim ***** válasza:
65%

Szia, én a 11. vagyok.

Látod, többnyire én is le vagyok pontozva, pedig csak őszintén írtam. Tudom, mit érzel, és bár büszkének nem kell lenned az érzéseidre, de szégyellned sem kell őket.

Tudod, én 19 hónapot vártam a Kisfiamra, miközben 2x is elvetéltem. Aki keresztülment hasonlón, tudja, milyen érzés várakozni, vágyakozni, aztán megint csak a tragédiát átélni. Miközben a környezetemben mindenki terhes lett, aki nem tervezte ... Egy idő után beszélgetni sem volt kedvem senkivel. Minek, amikor Ők már ultrahangokra járnak babát nézegetni, meg babakocsik közül válogatnak, én meg még mindig csak ott tartok, hogy a hőgörbémet vezetgetem ... Aztán megtörtént velem is a csoda, és azt kell, hogy mondjam, hogy sokszor visszasírtam a korábbi életemet ... 21 hétig egy folyamatos öklendezésben és hányásban voltam, hevertem az ágyban, infúzión ... Nem kérem, hogy emiatt lenyugodj, mert előtte én is azt mondtam, hogy Istenem, bárcsak hánynék már ... Hát teljesült a vágyam :-)

Hidd el, a Tiéd is fog, amikor nem is várod! Ha nehéz most neked lelkileg, ne erőszakold meg magad, a barátnőd meg fogja érteni, de ha nem, az az Ő baja. Arra gondolj, hogy ha minden rendben veletek, csak idő kérdése, és jönni fog a Babád!

Kitartás Neked, kívánom, hogy ne kelljen sokáig várnod!

2012. jan. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
70%
szerintem igen, önző vagy. hidd el jobb emberré válnál ha képes lennél őszintén örülni más örömének függetlenül attól, hogy neked összejött-e már.Az irígység nagyon rossz tulajdonság. innen nézve jobban jár a barátnőd, ha megszakad a kapcsolat, mert se nem vagy igazi, se nem vagy értékes barát a számára. Én már egyet megtanultam, csak olyan barátokat tartok meg akik őszintén tudnak velem örülni, ha boldog vagyok, és egyöttérezni, ha szomorú. az ilyen látszatkapcsolatokra nincs se kedvem, se szükségem. Meg fog oldódni a problémád, mert ha a barátnődnek van egy csöpp esze, és észreveszi h mennyire nem számíthat rád, akkor úgyis lekoppint! Ettől függetlenül kívánom, h minél hamarabb sikerüljön neked is a baba és minél hamarabb elmúljon belőled a keserű roszindulat!
2012. jan. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!