Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem bírok jópofizni és örülni...

Nem bírok jópofizni és örülni a barátnőm terhességének, baj ha nem találkozok vele emiatt gyakran?

Figyelt kérdés
Én is babát szeretnék, ő meg véletlen lett terhes, persze örül neki, megtartja, és minden rezdüléséről beszámol. Én meg sírógörcsöt kapok ha csak meghallom, örömmel újságolta a szívhangot, hogy mi mindent fog venni neki, és mikor, milyen vizsgálatok vannak, a férje a tenyerén hordozza stb. Iszonyúan fáj, és nem bírom megerőltetni magam hogy örülök, persze mindig mosolygok és kérdezgetem, de annyira megjátszósnak érzem hogy nagyon.Igazából nem olyan mély a barátságunk, csak munkatársak voltunk/vagyunk, így lettünk jóban. Legmélyebb érzelmi dolgainkat nem beszéljük azért meg, de azért nagyon jó ismerősnek vagy lazább barátságnak mondanám. Nem bírom hallgatni ahogy áradozik, persze megértem őt, és én is ezt tenném a helyébe, de csak az kattog a fejemben hogy nekem miért nem lehet.
2012. jan. 4. 10:55
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
66%

Kedves 40-es. Nincs jogod ítélkezni. Ki tudod azt jelenteni, hogy te nem így éreznél? Voltál már ilyen helyzetben? Valószínűleg nem. A kérdező legalább őszinte magához és megpróbálja megoldani.

És ahogy írta, nem irigy, hanem bántja és minden alkalommal arra emlékezteti, hogy neki miért nem lehet?

Emberi tulajdonság. MINDEN EMBER ilyen. Aki tagadja, hazudik.

2012. jan. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 A kérdező kommentje:

köszi 41es én is így gondolom :) egyébként meg ha már a 40es így piedesztálra emelte a barátnőmet (akit mellesleg nem is ismer) akkor azt a tényt hova teszi hogy a csajszi mint ELVILEG barátnőm tudja milyen régóta szeretnék babát, tudja hogy car nekem, MÉGIS folyton a babáról áradozik (ami nem baj) de hozzáteszi hogy bocsi de csak erről tudok beszélni (vagyis menjek a sunyiba a rossz érzéseimmel együtt tehát kicsit se képes mondjuk visszafogni magát azért mert mondjuk nekem fájdalmat okoz).

Na de ezt csak arra írtam hogy ha valóban olyan nagy szívbéli jóbarátok lennénk..

Én a jóbarátommal nem csinálnám ezt hogy nem foglalkozok az érzéseivel, biztos rákérdeznék zavar e ha erről beszélek főleg ha CSAK ez a téma.

2012. jan. 5. 08:38
 43/68 anonim ***** válasza:
100%
Igen sajnos tudom, milyen ugyanis hormonbeteg vok és kapásból azt mondták, h nem is lehet gyerekem, gondolhatjátok, és évekig örömmel babáztam a barátnőim babáival és soha nem éreztem egy szikra rosszindulatot sem, úgyhogy nem is tudom elfogadni az ilyen viselkedést,és ahogy már előttem írta vki, a sok éves kiegyensúlyozott, pozitív hozzáállás után most spontán a 2. babámat várom!
2012. jan. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
48%

Kedves 40-es, és Te miért vagy annyira biztos abban, hogy aki veled együtt örül, az őszinte is???

Ha Te tudtál boldogan babázni a barátnőd gyerekeivel, akkor pedig örülj, ezek szerint téged ez valamilyen szinten kielégített és boldoggá tett. Én dolgoztam csecsemőotthonban, imádtam az összes babát, de a saját gyermek iránti vágyamat és a sikertelenség miatti keserűségemet én sem tudtam kiírtani. Látod, én is őszinte vagyok ...

(39.)

2012. jan. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
72%

Kedves 43-as (és bizonyára 40es). Ki beszél itt rosszindulatról? A kérdező nem rosszindulató, nem kíván rosszat a barátnőjének és NEM IRIGY.

Mégegyszer leírom: EGÉSZ EGYSZERŰEN FÁJ NEKI, HOGY NEKI NEM JÖN ÖSSZE ÉS MÁS BOLDOGSÁGA MOST ERRE EMLÉKEZTETI.


Ez nem rosszindulat, nem irigység. TELJESEN EMBERI.

2012. jan. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
69%
Azért akárhogyan is nézzük csak a keserűséget lehet érezni a kérdező válaszaiból.Jó persze megértem biztos rossz hogy nem sikerül a baba.Minden válaszához oda írja "megértem",stb.Nem nem érti meg.És akárhogyan is nézzük ez irigység,mert neki lehet nekem nem.Akkor mindenkivel akinek gyereke van megszakíthatja a kapcsolatát,és a végén magára marad.És ha ne adj isten mégse lehet gyereke akkor örök életére keserű nő marad?Tudom hogy rossz érzés,mert nekünk is 9 hónap után sikerült.És nekem is van olyan ismerősöm akinek nem lehet gyereke,de sokat jártunk hozzájuk mikor terhes voltam.De ha ő is úgy viselkedett volna ahogy a kérdező,tuti nem mentem volna hozzá többet.Nem akartalak megbántani kérdező,de az írásaidból ez jön le.
2012. jan. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:

Szerintem az általad keserűségneg nevezett bánat nem egyenlő az irigységgel és a rosszindulattal.

Nem arról ír, hogy egyetért azzal, hogy ezt érzi. Hanem meg akarja oldani és szerintem (bár én az vagyok akinek elsőre összejött), ha a barátnője tapintatlan, akkor igenis beszéljen vele.

Azt gondolom, hogy az empátiának mind a két oldalon meg kell lennie. Mert tényleg nem a lány tehet róla, hogy neki elsőre összejött, a kérdezőnek meg nem, de ettől még nem kell az orra alá dörgölni. Lehet figyelmes, hogy a jelenlétében kevesebbet beszél a babáról stb.


Én képes vagyok erre... Mert tudom, hogy a másiknak fáj(hat), hogy nekem elsőre sikerült...

2012. jan. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Jól írtad az empátiának mind két oldalról meg kell lennie.De a kérdező részéről nincs.Legalábbis a válaszaiból nem érződik hogy lenne.Ő egyszerűen nem tudja elfogadni hogy másnak lehet gyereke neki meg sajnos nem sikerül.

2012. jan. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
65%

Én vagyok a 31-33-34 és 36-os 27 hetes kismama.


Nem gondolom azt, hogy én rúgtam volna még beléd, azt sem mondtam, hogy rohadt irigy vagy, sőt még azt sem, hogy megérdemled, hogy nincs gyereked!!! Nem tudom ezt hol olvastad tőlem, mert még a sorok között sem olvashattad!! Nézd vissza, hogy előttem valaki irta, hogy megérti az irigységet, mivel egy kocsira is irigyek a nők. Én erre írtam, hogy nem erre kellene téged szerintem ösztönözni, hogy igen legyél irigy, mert minden nő az. Amint írtam is neked, csupán jó szándékkal, ösztönözni akartalak, hogy zökkenj ki ebből az állapotodból, mert így csak lefelé fogsz süllyedni jobban. Nem jó ez. Én elhiszem neked, hogy érzékenyen érint a téma, de erősnek, elszántnak kell lenned. Nekem nem kell bemutatnod, hogy milyen érzés amikor hónapról hónapra negativat tesztel az ember. Én a 40-43-as hozzászólóval teljesen egyetértek.


41-es-nek üzenem NEM minden ember irigy. Én soha nem voltam az és miért tagadnám, miért hazudnék???? Nem vagyunk egyformák.


A 40-es hozzászóló attól, hogy a barátnői babáival boldogan babázott, attól még vágyhatott sajátra, attól még nem kell keserű, rosszindulatúnak lennie valakinek.


Ja és senki nem dörgölt az orra alá semmit. Én próbáltam őt biztatni, de ha visszaolvasod még ő sértődött meg.


Amig nem ismered a másik előéletét, addig meg főleg nem kellene a másikat támadni azzal, hogy te biztos nem voltál ilyen helyzetben??? Honnan tudjátok? Attól, hogy valaki nem úgy áll a dolgokhoz mint ti, attól még járhat ugyanolyan cipőben, sőt lehet még rosszabb helyzetben van.


Kedves kérdező! Nem akartalak téged megbántani, de úgy látom, te olyan válaszokat vársz, ami megegyezik a te gondolkodásoddal. Te azt akarod hallani, hogy igenis szakitsd meg a kapcsolatot mindenkivel akinek egy picit is jobb nálad!! Nem értelek, és nem is fogom megérteni...


27 hetes kismama

2012. jan. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
68%

Ja és nem tudom ki pontoz le, de nem is érdekel. Nem azért vagyok itt, hogy a százalékokat gyűjtsem!

Utolsó voltam

2012. jan. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!