Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem bírok jópofizni és örülni...

Nem bírok jópofizni és örülni a barátnőm terhességének, baj ha nem találkozok vele emiatt gyakran?

Figyelt kérdés
Én is babát szeretnék, ő meg véletlen lett terhes, persze örül neki, megtartja, és minden rezdüléséről beszámol. Én meg sírógörcsöt kapok ha csak meghallom, örömmel újságolta a szívhangot, hogy mi mindent fog venni neki, és mikor, milyen vizsgálatok vannak, a férje a tenyerén hordozza stb. Iszonyúan fáj, és nem bírom megerőltetni magam hogy örülök, persze mindig mosolygok és kérdezgetem, de annyira megjátszósnak érzem hogy nagyon.Igazából nem olyan mély a barátságunk, csak munkatársak voltunk/vagyunk, így lettünk jóban. Legmélyebb érzelmi dolgainkat nem beszéljük azért meg, de azért nagyon jó ismerősnek vagy lazább barátságnak mondanám. Nem bírom hallgatni ahogy áradozik, persze megértem őt, és én is ezt tenném a helyébe, de csak az kattog a fejemben hogy nekem miért nem lehet.
2012. jan. 4. 10:55
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
100%
Neked miért nincs még babád? Kérd meg, hogy ne beszéljen neked róla, mert neked ez fáj! HA valóban jóban vagytok, megérti, ha nem akkor ennyit ér a barátságotok! Én is voltam ebben a helyzetben, én ezt tettem, és nekem bevált! Most én vagyok kismama és csak annak mesélek, akit érdekel,hogy ne fájjon senkinek!
2012. jan. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 Marilyn88 ***** válasza:
100%
Ez kemény dió. Sztem 2 lehetőséged van. Vagy megszakítod vele a kapcsolatot, vagy elmondod neki, h mit érzel. A kismamák extra érzékenyek (magamról tudom) az ilyen dolgokra, szóval én a helyedben nem bántanám meg azzal, h csak úgy eltávolodok tőle, mert az sok gondot okozna neki. Inkább beszélj vele, és hidd el, h megértő lesz. Másrészről pedig segíthetsz neki vásárolgatni, vagy tervezgetni, így egy kicsit kiveheted a részed a babavárásból. Aztán ha nálad is eljön az idő majd együtt csinálhatjátok végig megint az egészet. Amúgy nézetem szerint a gyerek tudja, h mikor kell megszületnie, és pontosan akkor jön amikor ő akar :-)
2012. jan. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 A kérdező kommentje:
Nem, nem akarok vele együtt vásárolgatni meg tervezgetni...:((( Az nagyon fájna. Én a sajátomnak szeretnék már tervezgetni :(( Megmondom én neki, de tuti sértődés lesz és eltávolodunk és még én leszek az önző stb. Lehet hogy az is vagyok. De most nem tudok vele örülni. Mondta ő már hogy ne haragudjak de nem bírja ki hogy ne beszéljen róla hiszen minden második gondolata a baba meg a terhesség. Ez gondolom így normális. Nem is tudná megerőszakolni magát hogy na akkor CSAK olyan dolgokról beszélünk ami nem érinti a terhességét és a kisbabáját.
2012. jan. 4. 11:25
 4/68 anonim ***** válasza:
100%
Szia,nekem volt ilyen esetem de nekem a sogornommel.Piszokul fájt hogy neki egybol nekem meg 5 év után lett baba.Eltávolodtunk és már nincs olyan jo kapcsolatunk.Ez van :(
2012. jan. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
81%
Hát nem tudom...arról ő nem tehet, hogy neked nem jön össze. Ha nem vagytok igazi barátok, akkor hanyagold. Mikor az én barátnőm terhes lett, akkor én is irigyeltem kicsit, de mondtam is neki:) azon kívül szívből tudtam örülni és imádom most is a kislányát, aki már 2,5éves, én meg már 15hetes kismama vagyok. Ha jó barátnők lennétek, akkor örülnél is neki, nem csak irigységet éreznél. Mihamarabb kívánom neked a babát, de ha sok keserűséget érzel, szerintem nehezebb lesz. Próbálj pozitívabb lenni, akkor a teszted is az lesz :)
2012. jan. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rossz úton jársz! Hidd el tudom mit érzel, mert ezt már én is átéreztem! Nekünk 4.5 évig nem jött a baba, a barátnőim meg sorra szültek, el tudod képzelni 4.5 év alatt ezt hányszor éltem át? A legrosszabb az volt amikor 2 hét különbséggel terhes lettem én is az egyik ismerősömtől, aztán az én babám 8 hetesen elment, iszonyú volt, utána még jobban nem akartam találkozni vele, mert együtt haladt volna a terhességünk! Amikor ő megszült, bennem tovább és tovább örlődött a düh, a méreg, és szép lassan depresszióssá váltam! Ha megláttam egy terhes nőt az utcán hergeltem magam, bőgtem, aztán sorra születtek a babák az ismerőseimnél.... Iszonyú kínokat szenvedtem el és ez mind mind hatással volt a szervezetemre:((( Aztán beszélgettem egy olyan pszihológus félével az nlc-n, és ő mondta, hogy az a dolog amit csinálok, nem vezet jó eredményre, mindennek megvan az oka, hogy neki miért nekem miért nem, írta ha megnyugszok, ha kiveszem a részem a babázásba, ha meglátogatom, dajkálom, megnyugszik a lelkem, és akkor nekem is sikerülni fog! Hát így tettem, nem gyűlölködtem, ez volt augusztusba, októberbe már nem jött meg:)))))) Most 16 hetes, kiegyensúlyozott kismama vagyok!

Hidd el nekem, ha nem változtatsz ezen, bele fogsz őrülni, amire rámehet az egészséged, ami fontos a terhességhez, rámehet a kapcsolatod, és depresszióssá válhatsz! Éljétek át együtt a babavárást, és meglátod hogy pozitív energiákkal sokat segíthetsz azon hogy teherbe ess! Én nagyon drukkolok neked, hogy lépj túl ezen, hidd el megéri!:)

Szép lassan

2012. jan. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
84%
Ti mióta próbálkoztok?Ha nagyon rágörcsölsz azért se sikerül.Ez saját tapasztalat.De a barátnőd arról nem tehet hogy neked nem sikerül.És ha már most nem tudod elviselni hogy róla beszél akkor mi lesz ha meglesz a baba?Ha így gondolkozol akkor jobb ha megszakítod vele a kapcsolatot.
2012. jan. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt hasonló esetem a barátnőmmel. Mára már nem vagyunk barátok, utcán se köszönünk egymásnak. Pedig ő lett volna a lányom keresztanyja...
2012. jan. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség lenne azt kérni tőle,hogy ne beszéljen róla. Hogyne beszélne egy terhes nő a gyerekéről!!

Viszont elhiszem,hogy neked fáj. Ha tényleg nem vagytok nagy barátnők, akkor én a helyedben hanyagolnám a kapcsolatot. Bár azért azt végig kell gondolnod,ha mondjuk a szűk baráti körödben történik ilyen, és még netán neked nem lesz, akkor hogy fogod kezelni.

Egyébként ő tudja,hogy te is akarsz gyereket? Mert ha igen, normális ember feléri ésszel,hogy nem áradozik mondjuk órákat a gyerekről előtted.

2012. jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 A kérdező kommentje:

Persze hogy tudja hogy én is szeretnék hiszen régóta próbálkozunk. Igazatok van és tudom hogy nem szép dolog azt is tudom magamnak ártok. És ezt is hogy engedjem el a dolgot mert ha nagyon akarom épp ezért nem jön össze. Csak azt mondaná meg valaki hogy lehet nagyon NEM akarni...az jó lenne.

Köszi szépen a válaszokat!! Igen amúgy erre is gondoltam hogy nekem hogy esne ha ő szakítaná meg velem a kapcsolatot mert én terhes vagyok ő meg nem, és igen rosszulesne valamilyen szinten, de megérteném végül azt hiszem.

2012. jan. 4. 13:08
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!