Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem bírok jópofizni és örülni...

Nem bírok jópofizni és örülni a barátnőm terhességének, baj ha nem találkozok vele emiatt gyakran?

Figyelt kérdés
Én is babát szeretnék, ő meg véletlen lett terhes, persze örül neki, megtartja, és minden rezdüléséről beszámol. Én meg sírógörcsöt kapok ha csak meghallom, örömmel újságolta a szívhangot, hogy mi mindent fog venni neki, és mikor, milyen vizsgálatok vannak, a férje a tenyerén hordozza stb. Iszonyúan fáj, és nem bírom megerőltetni magam hogy örülök, persze mindig mosolygok és kérdezgetem, de annyira megjátszósnak érzem hogy nagyon.Igazából nem olyan mély a barátságunk, csak munkatársak voltunk/vagyunk, így lettünk jóban. Legmélyebb érzelmi dolgainkat nem beszéljük azért meg, de azért nagyon jó ismerősnek vagy lazább barátságnak mondanám. Nem bírom hallgatni ahogy áradozik, persze megértem őt, és én is ezt tenném a helyébe, de csak az kattog a fejemben hogy nekem miért nem lehet.
2012. jan. 4. 10:55
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:

41-es vagyok. Ezt írtam, szó szerint:

"És ahogy írta, nem irigy, hanem bántja és minden alkalommal arra emlékezteti, hogy neki miért nem lehet?

Emberi tulajdonság. MINDEN EMBER ilyen. Aki tagadja, hazudik."

Nem arra írtam, hogy minden ember irigy... Hanem azt, hogy az normális, hogy minden embert bántana, ha arra emlékeztetnék, hogy neki nem lehet gyereke...


Nem ítélkezni akartam, leírtam a véleményemet.


Szerintem nézzünk magunkba és aki azt gondolja, hogy ha neki nem lehetne gyereke, nem bántaná, ha azt látná, hogy másnak igen, mert ez őt arra emlékezteti, hogy ő milyen szerencsétlen (MINDEN IRIGYSÉG NÉLKÜL) akkor tegye fel a kezét.


Nyilván mindent meg lehet tanulni elfogadni, és mindennel együtt lehet élni. De a bánat akkor sem fog elmúlni. Bennem sosem múlna el. Emiatt sem irigy, sem rosszindulatú nem vagyok.

2012. jan. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:

Jah és mégegy!

SOSEM ARRA BÍZTATTAM HOGY SZAKÍTSA MEG VELE A KAPCSOLATOT, HANEM HOGY BESZÉLJEN VELE!

Mert egy őszinte barátságba bele kell ennek férnie, hogy elfogadjuk, hogy a másikat akaratunkon kívűl bántjuk.

Én - mint ahogy többször írtam - a másik oldal vagyok. És nem venném sértésnek, parasztságnak önzőségnek stb., ha nekem szólna a barátnőm... (akit mellesleg megkérdeztem, hogy nem bántja e, ha beszélek róla és elmesélem neki)


Mert én biztos belepusztulnék, ha nem lehetne gyerekem...

2012. jan. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
100%

Az teljesen érthető, hogy ha valakinek nem jön a baba, azt érzi, hogy belepusztul. De nem értem, hogy miért kell mégjobban mellette lenni, hogy lefele süllyedjen ebben az érzelmi káoszban!!! Szerintem inkább kifelé kellene húzni a gödörből és a kérdezőnek is inkább kifelé kellene másznia, a többieknek meg nem beülni mellé és együtt érezni vele!!! Már annyira depressziós, hogy ha valaki pozitív dolgot ír neki, azon sértődik meg, mert hát hogy legyen pozitív ha egyszer nem lehet gyereke!

Én írtam már neked, hogy nem szabad ilyen keserűen hozzáállni!!


NA AKKOR KEDVES KÉRDEZŐ!: MÁR HOGYNE LEHETNE GYERMEKED!!!! LESZ!!!! NEMSOKÁRA!!!

Ezt a gondolkodást felejtsd el, mert rossz a hozzáállásod!!

Sajnálom, hiába veszitek tolakodásnak, bántásnak amiket írok, én így gondolom. Már írtam is, hogy a babádnak kiegyensúlyozott anyára van szüksége!! Nem gondolod azt, hogy a te várva várt babád azt várja, hogy lelkileg rendben legyél és hogy jó helyre születhessen?????

27 hetes kismama

2012. jan. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 A kérdező kommentje:

Nem éreztem úgy hogy "mellém ülnek" a depibe amúgy hanem inkább hogy együttéreznek velem és érzéseim talán másoknál is ugyanígy jelentkeztek és nem vagyok tökegyedül a témával.

Köszi a biztatást :), én is bízom benne hogy hamarosan csak bekopogtat az a gólya...

2012. jan. 5. 18:04
 55/68 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó én pont, hogy felpontoztalak, mert egyetértek, egyébként 40-es vagyok. És nem azt mondtam, hogy azért mert babáztam a barátnők babájával azért attól még nagyon vágytam sajátra csak annak ellenére meg nem fordult soha a fejembe, hogy ne örömmel vegyek részt az ő boldogságukban és szívesen hallgattam az áradozásaikat és őszintén örültem neki.Ettől még nagyon akartam, hogy nekem is legyen.
2012. jan. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:

40-esnek: szerintem amire most válaszolsz nekem, azt nem neked szántam, hanem a 43-asnak! Olvasd csak vissza a 43-as hozzászólást! Én neki akartam ezzel azt mondani, hogy keserűség nélkül is lehet boldogan babázni más babájával.

Amúgy mint írtam is, teljesen egyetértek veled.

2012. jan. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
bocs! Nem a 43-as, hanem a 44-esre értettem!
2012. jan. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
100%
Jaaaa, igen, neki én is pont ezt akartam írni.:) meg az is tényleg nagyon igaz, h minden negatív érzelem gátolja a teherbeesést és ezt próbáltuk a hölgyben elhinteni.
2012. jan. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 Atroposz ***** válasza:
Esti gimnáziumba járok jelenleg 32hetes a baba. Van a csoportomban egy nő aki már több mint 5 éve babára vár, nagyon sok vetélése volt.Féltem az osztálytársaimnak elmondani ,nem akartam őt megbántani de aztán rájött a dologra ,mindig megkérdezi hogy vagyok, érdeklődik a baba felől, soha nem láttam szomorúnak és mindig mosolygott, hihetetlen kisugárzása van ,mindene a keresztlányai . Igazából sajnálom ,de tudom ,hogy ő nem irigyeli tőlem a boldogságot.Amint lehet megpróbálják a mesterséges megtermékenyítést.
2012. jan. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó teljesen jóóó amit írtál. Pont ezt próbáljuk megmagyarázni a kérdezőnek és még néhány kmaminak. Jó példa arra, hogy bizony az, hogy valaki bánatos, amiatt, hogy neki még nincs, az nem kell, hogy egyenlő legyen azzal, hogy nem tud örülni szívből a másénak. Ergo: "persze h fáj, hogy nekem nincs, de azért olyan jó, hogy neked lesz és azért mert te még kedves is vagy a szívemnek, ezért mégjobban örülök!" Ez a helyes hozzáállás és az ilyen embereket hamar meglátogatja majd a gólya.
2012. jan. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!