Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsuk vagy hallgassunk a...

Megtartsuk vagy hallgassunk a családra?

Figyelt kérdés

Én 18 éves lány, nő vagyok. A párom nemsokára 19. Védekezés mellett estem teherbe, de ahogy elmondtam a családnak ellenem fordultak hogy vetessem el a babát. Pedig mi a párommal nagyon szeretnénk és nem a szülők nyakára születne, tőlük csak lelki támogatást kértem, anyagit nem!

Háztartást ellátom már most is, főzök , mosok, takarítok, dolgozok.

Szerintetek mire és kire hallgassak? Szerintük nem élem így ki magam. Szerintem pedig nekem így lesz a legjobb! Vele együtt !!

Köszönöm a válaszokat !


2011. okt. 26. 12:35
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 A kérdező kommentje:

Olyan gond nem lesz hogy nem tudunk magunkra költeni mert eddig se igazán vettünk magunknak dolgokat inkább félre tettük a pénzt, hogy Rá tudjuk költeni :))


A buli meg iszonyat messze áll tőlem :)) de ennek örülök is :)

2011. okt. 26. 12:52
 12/65 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 vagyok. Én még nagyon nem szeretnék gyereket. De ha te, illetve ti szeretnétek a picit, és meg tudtok neki minden fontos dolgot adni, akkor ne hallgassatok másra. Ahogy olvastam, nagyon szeretnétek, így én azt mondom a te esetedben mindenképp tartsd meg!
2011. okt. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tartsd meg a kismanot.Remelhetoleg a szuleitek is megvaltoztatjak a velemenyuket amint eldontottetek mit akartok.Azert nagy segítseg a szuloi tamogatas.Emlexem 17 eves voltam mikor azt hittuk terhes vagyok,anyum egy ideg volt allandoan csak morgott velem.Egyszer csak annyira kiakadtam elkezdtem sírni keservesen es azt kerdeztem hogy ha terhes vagyok nem fogsz tobbe szeretni???(most is konybe labadt a szemem)Erre rogton megvaltozott odajott hozzam atolelt es annyit mondott dehogynem es a babat is nagyon nagyon,csak a paromra volt merges mert szerinte igy akart megtartani.Na vegul is nem lettem terhes miondenki nagy oromere.de hozza kell tennem mindenkepp megtarottam volna.Azota mar szetmentunk az akkori parommal.ev mulva jott a nagy szerelem,es 4 evet keserves varakozas,síras es egy vesztes utan most 31 hetes terhes vagyok.Amint meg szinte mindig nem hiszek el.A baba mocorgasat akkora orommel elem at h az nem igaz.Borzasztoan szeretem mar most ot.Neked Boldog babavárást,es ha dontottel tudasd meg velunk!!!!!!
2011. okt. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
100%

Mi itt a kérdés? Szerintem Ti már rég meghoztátok.

Sok boldogságot!

19 éves, 10 hetes kismama

2011. okt. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút érett gondolkodásra utalnak soraid, ami a mai 18 évesek között ritka, mint a fehér holló. Az a divat, hogy bulizzunk, csak a sulival foglalkozzunk meg a pasikkal csajokkal, kötelesség nuku, felnőni fújj..

Ez nem csak a fiatalság hibája, hanem az őket nevelő generációké is.

Ahogy kiveszem soraidból, szüleid is pont ezt a vonalat képviselik. Azt, hogy lehetőleg minél később nőj fel.


Én semmiképpen nem engedném, hogy bárki beleszóljon egy ilyen komoly döntésbe és egy emberéletbe.Még a családomnak sem engedném. Semmi joguk hozzá, ez most már a ti életetek,a ti felelősségetek! Ezt nagyon érdemes megszívlelni. 18 évesen az embernek már tudnia kell dönteni, mérlegelni, és te értelmesnek tűnsz és a szíved is a helyén van én úgy látom.

A pároddal alaposan át kell beszélni a jövőt. Munkahely suli, pénzkereset, lakhatás.

Attól ne félj, hogy gyerek mellett már nincs élet. Ez nem igaz! 6 évesen már iskolába megy, akkor még csak 24 leszel:) Ő pedig értelmes nagyfiú/nagylány. A felügyeletét is meg lehet oldani, ha kell.

Az egyetemet gyerek mellett sokan elvégzik, ettől sem kell félned.

Az, hogy a párod szeret titeket, nagyon jó pont.

Több minden szól a gyerkőc mellett, mint ellene:)


De tényleg ne hagyd, hogy a szüleid befolyásolják ezt a döntést. A te tested, a te gyermeked, a tiéd és nem az övék. Bárhogyan is döntesz, te viseled a következményeket testileg, lelkileg.

2011. okt. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Ha megvan a megfelelő hátteretek is, akkor nincs is min gondolkodni.:) Főleg, hogy ilyen szeretettel gondoltok rá már most is. Engem édesanyám 17 évesen szült és a világ legjobb anyukája, ráadásul egy húgom is lett 4 évvel később!:) Egy másik ismerősöm 18 évesen szült és a nevelőapja nem beszélt, nem találkozott vele a gyerek 2 éves koráig. Akkor nagy nehezen rávették, hogy csak nézze meg a kisfiút és azóta elválaszthatatlanok.:) A fiatal szülök is lehetnek olyan jó szülők, mint az idősebbek, sőt én mindig imádtam, hogy ilyen fiatal anyukám van, mindent meg tudok vele beszélni és mindig büszke voltam rá.:)

Gratulálok a babához!

2011. okt. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
100%
Tudom kevés a kommentekből megítélni bárkit is, de teljesen értelmesnek, kedvesnek és babaszerető embernek tűnsz. Úgyhogy szép terhesség és boldog babavárást kívánok neked!
2011. okt. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
100%
A múltkor a játszón voltam a fiaimmal, és megérkeztek Ők. Először a lányt láttam meg a mütyürrel, aki 1 év körüli lehetett. "Milyen jópofák!" - gondoltam. "Nővér és kistesó...de jó az anyukájának, hogy a nagylányára bízhatja a picit." - de aztán befutott egy srác, garantáltan nem volt több 17-18-nál. "Jé, mondom, itt a bátyus is." Aztán majd' leesett az állam, mert a beszélgetéseikből megtudtam: ők hárman anya, apa és gyermekük. És meg kell, hogy mondjam, rég nem láttam családot akkora harmóniában, mint őket. Sugárzott róluk a szeretet, a boldogság. Minden tiszteletem azé, aki igent mond az életre!!!! Hajrá!!!
2011. okt. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
100%
Azt még nem írtad le hogy külön laktok e,és hogy a párod is dolgozik e?De szerintem is ti már eldöntöttétek,hogy megtartjátok.
2011. okt. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
100%

Én már látom, hogy mit akarsz és mit fogsz tenni. :)

Sok boldogságot a Picihez!!! :)

2011. okt. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!