Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyerekekkel külöldre...

Ha a gyerekekkel külöldre költözünk, van valami akadálya, hogy megtartsuk a magyar lakcímüket is?

Figyelt kérdés

Ott hivatalosan be lesz jelentkezve az egész család, gyerekek utáni támogatást is ott igénylünk, viszont szeretném, ha itthon is jogosultak lennének a TB-re, ahhoz kell a lakcím.

Szóval lehet itt (is) nekik lakcímük, ha nem is laknak itt? Kettős állampolgárok egyébként.


2011. jún. 6. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nincs családom, de itt is, otthon is be vagyok jelentve. Magyar állampolgár vagyok, nem kettős. A TB-t nem fizetem, így nem vagyok otthon jogosult ingyen ellátásra, de egy barátnőm fizette a sajátját, míg itt dolgozott, így neki járt.
2011. jún. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha kint kapod a fizetésed, kint vonják le a TB-járulékot, milyen alapon akarsz itthon is jogosult lenni?
2011. jún. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Második: az, h a külföldi fizetésből levonják az ottani biztosítást, az egy dolog. Ha az embernek van lakcíme Mo-on, akkor oda magától fizetheti a TB-t, ha akarja. Így, ha haza látogat, nem kell neki utasbiztosítást fizetni.
2011. jún. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elméletileg ha EU-n belül csak egy helyen szabad TB-t fizetni, viszont ezért elméletileg ugyanolyan ellátásra vagy jogosult, minden országan.

Az elméletileget azért hangsúlyozom, mert

1) nem fognak rájönni, ha két helyen fizeted (nálam sem derült ki)

2) ország függő az ellátás milyensége. Úgy értem, hogy van ahol csak sűrgősségire vagy jogosult, van ahol többre, van ahol ilyen olyan igazolás kell... etc

Ha EUs országról van szó, ne foglalkozz velük, csak tartsd meg az otthon címed (nekünk is van) és fizesd a tb-t otthon.

Ha nem EUs országról van szó, akkor simán fizetheted a TB-t... sőt, talán még kell is, bár ez lehet, hogy nem biztos. De az igen, hogy fizetheted.

2011. jún. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja értem, bocsánat a feltételezésért, azt hittem, hogy az ingyenélés újabb módszere formálódik ebben a topicban. :)
2011. jún. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm az eddigi válaszokat!

Az OEP felvilágosítása szerint (ami alapján feltettem a kérdést is):

- én nem fizethetek magam után TB-t Magyarországon, ha külföldön is fizetek egészségbizosítást (EU-n belül amúgy), DE

- a gyerekeknek alanyi jogon, lakcím alapján jár a TB 18 éves korukig. Tehát, amikor kiköltözünk, nekem még a TAJ számom is megszűnik, de ha van bejelentett lakcímünk Magyarországon, akkor a gyerekeknek megmarad a TAJ számuk, és továbbra is jogosultak teljes ellátásra.

Magam miatt nem akarok itthon TB-t fizetni, nem gondolom, hogy szükséges lenne, és szeretnénk mindent tisztán és legálisan csinálni. Viszont az jó lenne, ha legalább megnézethetném a gyerekeimet a magyar gyerekorvossal, amikor hazalátogatunk. Ez megnyugtató lenne. Ezért kérdeztem, hogy megtarthatjuk-e a címünket itt is és külföldön is.

2011. jún. 7. 14:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!