Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsuk vagy hallgassunk a...

Megtartsuk vagy hallgassunk a családra?

Figyelt kérdés

Én 18 éves lány, nő vagyok. A párom nemsokára 19. Védekezés mellett estem teherbe, de ahogy elmondtam a családnak ellenem fordultak hogy vetessem el a babát. Pedig mi a párommal nagyon szeretnénk és nem a szülők nyakára születne, tőlük csak lelki támogatást kértem, anyagit nem!

Háztartást ellátom már most is, főzök , mosok, takarítok, dolgozok.

Szerintetek mire és kire hallgassak? Szerintük nem élem így ki magam. Szerintem pedig nekem így lesz a legjobb! Vele együtt !!

Köszönöm a válaszokat !


2011. okt. 26. 12:35
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
75%

Halgass a szivedre.:-) Én megtartanám a babát.

Egy gyermek egy kincs és boldogság..:-))

Üdv egy 21 hós kislány anyuja.És egy leendő kismama..

2011. okt. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudtam volna elvetetni, és bár lehet hogy a szüleim is meglepődtek volna, de nem mondták volna szerintem egy percig sem, hogy vetessem el.

Bár nem kerültem ilyen helyzetbe, és azt gondolom én is, hogy túl fiatal vagy, de ha úgy érzed, hogy szeretnéd, és megálltok a saját lábatokon is, akkor vágjatok bele. Remélem a párod is megértő és kitartó lesz. Egy fiú/férfi esetében szerintem nehezebb a korai gyerekvállalás, mert ők szerintem később érnek meg rá (de persze vannak kivételek szerencsére!).

2011. okt. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:

Ha megtudjátok teremteni a gyermeketeknek az anyagi biztonságot és nem a semmire szülnéd meg - ahogy írtad -, akkor tartsátok meg.

A leendő nagyszülőknek meg úgyis megváltozik a véleményük, amint megszületik az unoka!

Azzal meg te vagy tisztában, hogy kiélted-e magad vagy nem. Ez mindenkinek az egyéni döntése, hogy mennyire van felnőve a feladathoz! De, gondolom tisztában vagytok azzal, hogy ha megszületik, akkor nem lehet a boltba visszavinni :))

2011. okt. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
100%

Ez leginkább a te döntésed, de a párodnak is szinte ugyan olyan beleszólása van.

Viszont akiknek nincs beleszólása az a családod.

Kicsit fura, de ök nem fognak egy élet végig élni azzal hogy megölted a gyerekedet, és azzal sem hogy ott ordít a gyerek és éppen sírogörcsben vagy otthon.


vagy is a család nem fogja a te érzéseidet érezni, ezeket csak ti ketten fogjátok.


persze benne van a pakliba hogy fiatalok vagytok szétmentek.


én mindig azt mondom, hogy aki mikor megtudja hogy terhes és egyböl örül neki, megakarja tartani az ne vetesse el. az talál módot hogy eltartsa a gyereket.

2011. okt. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 krisztivan ***** válasza:
100%

Felnőttek vagytok,önellátók(ha jól értem)akkor mi is a kérdés?Szeretnétek,megvan akkor ha tényleg végig gondoltátok akkor sok boldogságot hozzá.De tényleg végig kell rágni magatokat a gyerekvállaláson mert nem egy leányálom a baba.Nagyon nagy boldogság de rengeteg lemondással is jár.Hogyan fogjátok bírni ha éjszaka nem akar aludni,ha nem akar enni ha igazi kis rosszcsont lesz?Nem fogtok tudni bulizni akkor amikor akartok,nem lesz (esetleg)pénz új ruhára nektek mert a babára kell?Ezek csak feltevések és az az igazság ha Te szeretnéd megtartani akkor a lelked szakadna most bele ha elvetetnéd.

Sok erőt és okosságot a döntéshez.

2011. okt. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 A kérdező kommentje:

De aranyosak vagytok :))

A párom is nagyon szeretné a csöppséget már a babaruhákat nézegeti a boltokban, és mondja oo nézd ez csak (pl) 500 Ft és milyen jól állna a picinek :))

És semmi pénzért nem adnám vissza azt a csodát aki a szívem alatt nevelkedik :))

2011. okt. 26. 12:45
 7/65 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindketten szeretnétek ezt a picit, akkor tartsátok meg! Az a legfontosabb, hogy ti mit akartok. Ha feltudjátok nevelni, akkor szerintem nem kérdés hogy vele lesz teljes az életetek. Tény hogy fiatal vagy, de egy 18 éves felnőtt ember is lehet érett a szülői feladatok ellátására! A család idővel megbékél, főleg ha látják, hogy milyen ügyesen fogtok boldogulni együtt. Nálunk a második baba fogant meg védekezés mellett, és én azt vallom, hogy nagyon, de nagyon meg akar születni ez a pici, ha így fogant meg! Sok nőnek sajnos éveket kell várnia egy ilyen csodára. Kívánom nektek, hogy jó döntést hozzatok a pároddal, és boldogok legyetek! Ha biztos a kapcsolatotok, akkor vágjatok bele! A legfontosabb az amit TI szeretnétek! Tartsd meg ezt a picurt! Sok boldogságot és erőt kívánok a továbbiakra!
2011. okt. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:

Első válaszolo vagyok.

Nagyon jó anya lesz belőled!!:-))

Gratula a kis pocilakóhoz.

2011. okt. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 A kérdező kommentje:
És igen. Ha elvetetném egy életen át utálnám magam amiért ezt tettem a gyerekemmel :((
2011. okt. 26. 12:48
 10/65 anonim ***** válasza:
Mindenképp azt tedd ami neked és a párodnak a legjobb, amit ti szeretnétek. Én megtartanám. Nekem ellenkező példám van abban az értelemben, hogy amikor babát terveztünk a párommal és nagyon akartuk mind a ketten úgyan hamar összejött, de sajnos kétszer is spontán elvetéltem. Harmadszorra sikerült, most egy éves a kislányunk, akit ímádunk. Nagyon boldogok vagyunk vele. Olyan szomorúságot amikor elveszít valaki egy babát nem kívánok senkinek, de olyan boldogságot amikor megszületik a babád olyant mindenkinek.
2011. okt. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!