Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvetetnéd? Felnevelnéd?

Elvetetnéd? Felnevelnéd?

Figyelt kérdés

Ha kiderülne a magzatodról h betegen fog születni. Pl down-kórral, amivel azért "jobban "élni, elvetetnéd? Ellenben az Edwards szindróma, ami az élettel nem egyeztethető össze. Stb.

Én értem, hogy súlyos betegségek az ilyenek, de ha van esélye élni, akkor miért ne élhetne? Ha babár akarunk, lehet-e annyi jogunk h megöljük őt, amikor mi akartuk. (akkor is hanem) Hiszen az egy élet. Van-e jogunk eldönteni, hogy rossz lesz-e neki v sem, csak mert nem olyan lesz mint a többi?

Én értem h ő beteg lenne, meg kirekesztett meg egyebek, de azt nem h ezért miért kell megölni.

Nem tudom h én mit tennék ilyen helyzetben.


2011. márc. 5. 18:51
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Mi nem vállaltuk volna, volt amnioc.-em. Így is nehéz egy gyerekkel, de egy több törődést igénylővel még nehezebb és előre nem lehet tudni, hogy mennyire lesz súlyos a betegsége. Szerintem ha van erre lehetősége az embernek legális úton, hogy nem tudja bevállalni, akkor aki akar éljen vele. Ha Te ezt nem tudod feldolgozni, megérteni, válts szakmát.
2011. márc. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék ilyen helyzetben lenni, nem tudom, hogy döntenék!

Azért 35 évvel ezelőtt még annyi vizsgálat, mint most van, nem nagyon volt, még ultrahang sem nagyon, így az orvosok sem vehették észre, ha baj volt a babával, sőt még most is előfordul (elvétve) ilyen eset! Vagy tévedek?!

Ami a down-szindrómát illeti, sajnos több betegsége is lehet, így van olyan down-szindrómás gyermek, aki később önálló lehet, de van amelyik sajnos nem.

2011. márc. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
24 hetes vagyok, de ha kiderülne, hogy valami baja lesz a kicsi lányomnak összeomlanék...nem merek belegondolni, nem tudom mit csinálnék...már most annyira szeretjük ezt a pici lényt a pocakban...
2011. márc. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
19:51es! Neked szerencséd van,hogy ilyen kedves,aranyos jókedvű lányod van,de mi van ha agresszív,beteges lesz aki nem tudja ellátni magát,nem tud boltba járni. Ahogy az egyik hozzászóló írtam,hogy megkeserítette még a dédunoka életét is! Ezeket a dolgokat nem lehet előre tudni,hogy milyen súlyos down-os lesz,mennyire lesz beteges,sokak szívproblémákkal küszködnek...
2011. márc. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Így igaz, én pont ezt írtam, de nem értem miért ragadunk le a Down-kórnál? :))) Ők pont nem agresszívak. Tök egészséges terhességből is születhet olyan gyerek, akiről 3 éves korában derül ki pl. hogy autista (ők sokszor agresszívek)

És igen, "szerencsém" van,mert nekem nem agresszív és magatehetetlen a lányom, hanem Down, de pont ezen akadtam ki, hogy a helyemben az itteni kommentelők közül sokan inkább kálium injekciót adattak volna a szívébe, és megszülték volna halottan(vagy mittomén hogy megy ez itthon pontosan), olyan indokokkal, hogy cikizni fognak miatta, nem lesz boldog, és gazdag!

2011. márc. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
szia.ha nekem valamelyik vizsgálaton kiderült volna hogy beteg a babám akkor biztos hogy elvetettem volna,és nem azért hogy nekem könnyebb legyen az életem hanem azért hogy a gyerek ne szenvedjen egész életében,ne csúfolják például a gyerekek,ne szenvedjen azért hogy amit már gyerek megtehet azt ő nem stb.mindenkinek joga van az egészséges élethez.ha betegen születik teljes életet soha nem tud majd élni.ami nekünk normális az életben az hogy megházasodunk gyerekünk születik stb az neki soha nem lesz normális.de ez csak az én véleményem,biztos van aki nem ért velem egyet,de és nem hagynám hogy a gyerekem betegen szülessen meg,azért hogy egész életében szenvedjen majd
2011. márc. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Volt olyan, hogy engem is kiközösítettek, bántottak, nem volt barátom, pedig csak egy csendes kislány voltam. Még sem hozták anyámék a puskát. Pedig szenvedtem.


Nem váltok szakmát, ez az életem, de hogy jobban érezd magad, osztom a nézeted. Tisztában vagyok a női jogokkal, vallom h mindenkinek joga van a saját testének a rendelkezésével, de ugyan ekkor az abortusszal sem értek egyet. Ez a paradoxon él bennem. Mert mindenkinek joga van...

2011. ápr. 9. 10:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!