Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvetetnéd a 3. babádat, ha...

Elvetetnéd a 3. babádat, ha nem vagy biztos benne, hogy ebben a mai Világban rendesen fel tudod nevelni mindet?

Figyelt kérdés
Védekezés mellett lettem terhes, de volt egy méhszájfagyasztásom, ami miatt a gyógyszerszedés és az antibiotikumos kezelés ütötték egymást.
2011. ápr. 29. 20:44
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
54%

bocs,de az első amit az ember megtanul,hogy az antibiotikum hatástalanítja a tablettát. tehát nem védekezés mellett lettél terhes, mert akkor nem volt védelmed.

Nem,nem vetetném el. ahol 2 megvan,ott a harmadik már elfér.

2011. ápr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
Én a helyedben átkalkulálnék mindent,hogy enni tudok e neki adni sz iskolai költségek majd beleférdnek e a keretbe ha igen akkor biztosan nem veteteném el ha csak a luxus körülményeimről kéne lemondani abban az egy esetben tenném meg ha éheznénk már így,hogy három szájat kell etetni de másképpen nem tenném meg.
2011. ápr. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
46%

Igen! Mert 1 gyermek ide-vagy oda,már tényleg nem számít,ha már van 2!


Amikor megfogant a 3. babánk,még anyagilag minden tűrhető volt- nem éltünk fényesen,de semmiben nem szenvedtünk hiányt. A + teszt után pár héttel beütött a nagy bumm. Úgy állunk,hogy 70 ezrünk van minden hónap elején,amiből ha kifizetjük amit kell,marad 16-18 ezer,ebből kell élnünk : pelus az egyik gyerkőcnek, főzni való, tisztálkodási szerek... mindent ebből kell állni. Nehéz,de SOHA nem fordult meg a fejemben az abortusz! Anya vagyok,tudom milyen különleges "dolog" egy gyermek.. ismerem a jó és árny oldalait. Ha nem lenne egészséges a pocaklakóm,akkor sem vetetnénk el-ezt a 2. terhességemnél,egy riport után beszéltük át a párommal.


Ha nem vagytok biztosak abban,hogy meg szeretnétek tartani,akkor segít,ha mérlegelitek: milyen ruháitok maradtak,van e olyan,aki át tudja adni a gyerekruhákat, babakocsi meg van e még... Anyagilag pedig manapság a nagycsaládosokat segítik : pl.ingyen tankönyv . Nálunk a családsegítőben néha ruhákat is lehet turizni- azt mondják,elég jókat. én még nem voltam. 3 gyerek után már nem 13300 lesz a családi,hanem fejenként 16000.

Mérlegeljétek!!


Üdv: 2 gyermekes,20 hetes km.

2011. ápr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég nehéz kérdés. Mi egyik hónapról a másikra élünk. nincs megtakarításunk. A 2 gyerekünknek mindene megvan. De nem dőzsölünk. Ha a férjem elveszíti a munkáját éhenhalunk, hisz az én pénzemet viszi a lakáshitel. Bár tudom a családra számíthatunk átmeneti időszakra. Viszont, ha mindenki oviban és pedig találok munkát akkor még jobban is tudunk élni. Szóval ilyen helyzetbe ha terhes lennék harmadik babával NEM vetetném el. Soha egy napot nem éheztünk, bár ugye a mai világban minden nap mondhatjuk, hogy nyugtával dícsérd a napot....

Azt tudom , hogy én is és a férjem is igazán megtudjuk fogni a munkát. akár földet dúrni is elmennénk ha arról van szó....

Egy biztos, amíg egészség van, addig nincs baj. Ez a lényeg. Persze sose lehet tudni mit hoz a jövő, de erre gondolni sem akarok, hisz nem lehet alapozni rossz gondolatokra egy családalapítást.

Szóval egészség legyen és minden rendben lesz. Ha az ember családcentrikus, és tényleg mindene a családja akkor az plusz egy személyt is fel tud nevelni becsülettel. Ez az én meglátásom.

Megtartanám.

2011. ápr. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:

Az igent arra írtam,hogy megtartanám!!


2 gyermekes,20 hetes voltam.

2011. ápr. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
9%
NEM.
2011. ápr. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
Én megtartanám. Anyukám is véletlenül lett terhes a második tesómmal, aki most nyolc hónapos. Ő sem tudta az elején hogy hogyan fogja megoldani, de mostanra megoldódott minden.
2011. ápr. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
Hát ezt nem lehet előre tudni, mert bármikor kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy szűkösen kell élni, de én mindíg azt szoktam mondani, hogy átmenetileg. Jelenleg a másodikkal vagyok várandós. Lényegében ugyanúgy jártam mint az egyik kommentelő. Kiderült hogy babát várok, eldöntöttük hogy megtartjuk, aztán a párom főnöke meghülyült, össze vissza fizet. De kibírjuk, folyamatosan nézzük az álláshírdetéseket, és akármilyen nehéz is, de biztos hogy ki fogunk ebből keveredni, mert előbb vagy utóbb találni fog rendes állást, ahol ki is fizetik a bérét.
2011. ápr. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
49%

Ha úgy érzed, hogy nem tudod vállalni, akkor inkább add örökbe, de szerintem ahol már van két gyermek, ott egy harmadik már nem hinném, hogy nagy gondot jelent. Egy biztos, el nem vetetném semmi pénzért.


Ha pedig örökbeadnád nagyon sok pár boldogan fogadná örökbe a babádat, de az abortuszt semmiképp nem ajánlom.

2011. ápr. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
73%
Egy ismerősöm azt mondta egyszer és van igaza, hogy vagy egy gyereket "érdemes" szülni, vagy hármat. Egy gyereknek a nevelése még annyira nem hatalmas összeg, kettőnek már rengeteg, viszont ha már három van, ott ingyenétkezés, ingyentankönyv, stb. Én megtartanám.
2011. ápr. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!