Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvetetnéd a 3. babádat, ha...

Elvetetnéd a 3. babádat, ha nem vagy biztos benne, hogy ebben a mai Világban rendesen fel tudod nevelni mindet?

Figyelt kérdés
Védekezés mellett lettem terhes, de volt egy méhszájfagyasztásom, ami miatt a gyógyszerszedés és az antibiotikumos kezelés ütötték egymást.
2011. ápr. 29. 20:44
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
79%

Én is védekezés mellett lettem terhes a harmadikkal akit abszolut nem terveztünk. Spirálom volt fent de vhogy nem jól volt felhelyezve vagy elmozdult pedig ellenőriztettem...:/

Hetekig tépelődtünk de megtartottuk.Ahol jut 2-nek ott 3-nak is jut, a 2 nagyobb megterhelés volt nekünk pl. mint a 3 anyagilag.

És mi is úgy vagyunk/voltunk a férjemmel hogy kapálni is elmegyünk ha úgy hozza a sors, de éhezni nem fognak a gyerekeink.

Nem is éheztek még eddig se sose, mindig jut ruhára cipőre, csekkekkel néha sakkozunk még így hogy én még gyeden vagyok itthon de úgy hogy már láttam 2 picit felnőni akik ugyanúgy a mi húsunk és vérünk, így nem lettem volna képes azt mondani hogy a harmadikat meg köszönjük, nem kérjük ://

Egyébként meg a legragaszkodóbb gyerekem az összes közül a 3., pedig fiú:))

2011. ápr. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
65%
Semmiképp ne vetesd el!!! Amúgy 3 gyerekre több támogatást kapsz, de nem ez a lényeg. Ahol 2őnek van, ott 3nak is lesz :) Sok erőt!
2011. ápr. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Helyesbíteném az egyik hozzászólást, mert nincsen ingyen kaja! 50% a gyermekek étkezése, de nem ingyen van. A tankönyv sem ingyenes, hanem 10 ezer Ft-ig nem kell érte fizetni, a maradék összeget kell a szülőnek állnia.

A kérdésre válaszolva: Velünk épp így volt. Védekeztünk gumival, hiszen még szoptattam és így fogant meg a 3. babánk. Sokat gondolkodtunk, de nem vetettük el. Istenem milyen nagyszerű döntés volt!!!!

Hidd el, könnyebben kijövünk a 3 gyerekkel anyagilag mint a 2-vel! Pedig nekünk sincs tartalékunk, fizetéstől fizetésig élünk. A férjem ellenezte a legjobban, hogy megtartsuk épp az anyagi terhek miatt. De fordítva sült el, a támogatások, juttatások miatt tulajdonképpen a 3. gyereket az állam "tartja el". Persze képletesen. :)

Viszont idegrendszer és jó szervezés az kell a nagycsaládos élethez! :)))

2011. ápr. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

utolsónak:

A legtöbb településen teljesen ingyen van az étkezés, tanköny. Ez az Önkormányzat döntése, ezek szerint nálatok nem támogatja.

2011. ápr. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Valószínűleg ikrek. Ez már kevésbé jó...és semmi de semmi de semmi segítségem, se egy nagyi, papi, tesó és még a szomszédok is mocskok...
2011. ápr. 30. 13:54
 16/39 Manka68 ***** válasza:
0%

Szia!

Semmiképpen nem vetetném el. Ha nem tudod megoldani anyagilag, akkor add örökbe. Csak könnyebb az ember lelkének, ha tudja, hogy valahol boldogan él a gyermeke, mintha meg sem születne...

2011. ápr. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Meg akarom Őket tartani, de nem tudom, hogy csináljam majd néggyel egyszerre...reggel ovi, aztán haza a hárommal, aztán megint érte menni, közben nem ártana vásárolni is, mert mindent Apuka nem tud, hogy mi kell...kemény dió lesz, főleg így, hogy kettő, bár azt mondja a doki, lehet, hogy az egyikük felszívódik, mert látványosan kisebb mint a másikocska...hát köszi a válaszokat, van cirka 7 hónapom, hogy lelkileg felkészüljek és persze berendezkedjek és kérjek előre helyet az ideggyógyászaton és örök bérletet egy gumiszobába, ahol kiereszthetem a gőzt:-D
2011. ápr. 30. 16:39
 18/39 anonim ***** válasza:
0%
Én egykeként egy szegény családban nőttem fel. Borzalom volt, nem kívánom senkinek, de ugye az emberi önzőség miatt gondolom úgyis megtartod őket.
2011. ápr. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Önzőség,hogy nem öli meg?
2011. ápr. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Ezt az önzőség dolgot nem értem, elmagyarázod nekem? Megköszönném, de ha nem az sem gond, mert nem vettem magamra.
2011. ápr. 30. 21:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!