Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 évesen szülnél? Vagy...

14 évesen szülnél? Vagy elvetetnéd?

Figyelt kérdés

Hugom barátnője 14 éves, és terhes lett.

még nem tudja, mit kezdjen a babával.


Te mit tennél?


2009. aug. 16. 22:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

:O

hát gyereknek gyerek?! Nem épp egy jó dolog...

és a szülei mit csináltak? Ültek a tükör alatt? Nem figyeltek a gyerekre?

nem kéne megtartani, bár ki tudja...

2009. aug. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

szia,

én semmiképp se tartanám meg ha 14 lennék

előbb suli, egzisztencia majd jöhet a baba,

ha most megszüli azt a gyereket mi lesz a saját életével? meg ha most felelőtlen volt, felelőtlenül fogja nevelni a babát is.

a szülei tudnak róla? talán velük kellene megbeszélni, amig nem késő!

2009. aug. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%
elvetetném!
2009. aug. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%

Nem gondolom, hogy 14 évesen van abban a lányban annyi felelősségtudat, hogy normálisan fel tudjon nevelni egy gyereket (hiszen még ő maga is az).

Másrészt ahogy az első is írta, ez a szülők felelőssége is (meg a gyerek apjáé).

Van egy lány a környékünkön, aki éppen elvégezte a 8 általánost, elment szülni. Továbbtanulni nem tudott a gyerek miatt (nem hiszem mondjuk, hogy nagyon hajtotta a tudásvágy). Egy sima Gyesből, meg esetleg gyermekvédelmi támogatásból nem nagyon lehet eltartani egy kicsit. Egyszóval én elvetetném.

2009. aug. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Szülei nem tudják, pár napja késik csak a menzesze. Szülei nem sokat foglalkoznak vele :S


Én szerintem nem tudnék mit csinálni 17 éves fejjel se... Vagy elb*szom az életem egy babával, vagy gyilkos leszek :(


De szerencsére még nem kerültem ilyen helyzetbe.

2009. aug. 16. 22:32
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
Ha a szülei sem foglalkoznak vele, gondolom nem szeretnének mégegy gyereket a nyakukra. Abortusz ellenes vagyok nagyon, de ebben az esetben elvetetném. Minél előbb, annál jobb. Ne várja meg a 12. hetet:-(
2009. aug. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

Nemrég írtam be ezzel egy választ...tudom nem rád vonatkozik de leírom.

14 évesen mi a fenének jár a szexen a kölkök esze, aztán meg jönnek nyavajogni h "jajj, baj van?" jajj terhes vagyok? Jajj, mi egyáltalán a terhesség jele?

És még sorolhatnám.

Kibukik belőlem hogy a tanuláson járna inkább a kicsi buksijuk az ilyeneknek, nem a szexen! És 50 milliószor is megkérdezem, hogy a szülők ilyenkor hol vannak? És azok is milyenek lehetnek már? Jól seggberugnám az ilyen apucit meg anyucit...aztán meg a gyereket!

Meg amikor már a 14 éves sz@ros írja h jó ha 13 cm a kukim?? Ki vagyok borulva!!!!!!

Bocsi h ezt neked írtam le, de kiakaszt!

2009. aug. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Ez a lány nem ilyen, csak naiv.

Elhitte, hogy a srác szereti, aztán most meg sz*rban hagyta.


Jól tanul amúgy.... -.-

2009. aug. 16. 22:44
 9/21 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom, hogy döntenék. De a szülők felelőssége, tehát igazából nekik kéne felnevelni.

Lehet, hogy a lány naiv, csak pl az én gyerekeim fejébe 12 évesen bele volt verve a védekezés még akkor is, ha mindegyik 16 éves kora után feküdt le először a barátjával.

Tehát, ha normálisak lennének a szülők, akkor azt mondanám, hogy szülje meg és neveljék fel a szülők. De így....

2009. aug. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
53%

Hát ez baj...nagyon nagy baj....

Ilyen korban a leghiszékenyebbek a lányok, amolyan "hú rámnézett ez a hapsi...és én elájulok" szindróma. :/

Ilyenkor könnyen belemennek dolgokba...bár vki 23 évesen is ilyen hiszékeny, mindegy...

Szóval jó tanuló, tehát vihetné is vmire az életben, mehetne mondjuk egy jó gimibe, aztán fősuli stb...erre most bébi lesz :/

Talán el kéne vetetnie, de az meg lehet h lelkileg megviselné, és depi lenne utánna hosszú évekig. Viszont ha meg meghagyja, akkor meg azért lesz depi h elrontotta az életét...Nem tudom melyik a jó megoldás....talán egyikse...

És a fiú gondolom nem vállalja a gyereket se, meg őt se. Amúgy hány éves a srác?

2009. aug. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!