Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvetetnéd? Felnevelnéd?

Elvetetnéd? Felnevelnéd?

Figyelt kérdés

Ha kiderülne a magzatodról h betegen fog születni. Pl down-kórral, amivel azért "jobban "élni, elvetetnéd? Ellenben az Edwards szindróma, ami az élettel nem egyeztethető össze. Stb.

Én értem, hogy súlyos betegségek az ilyenek, de ha van esélye élni, akkor miért ne élhetne? Ha babár akarunk, lehet-e annyi jogunk h megöljük őt, amikor mi akartuk. (akkor is hanem) Hiszen az egy élet. Van-e jogunk eldönteni, hogy rossz lesz-e neki v sem, csak mert nem olyan lesz mint a többi?

Én értem h ő beteg lenne, meg kirekesztett meg egyebek, de azt nem h ezért miért kell megölni.

Nem tudom h én mit tennék ilyen helyzetben.


2011. márc. 5. 18:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%

szia!


Beszélgettünk erről a párommal. Mi túl gyávák vagyunk, beismerem, valószínű az első variáció :( Ellenünk annyian lennének, hogy én megtörnék a folytonos cikizések miatt.

De nagyon tisztelem azokat, akik mégis amellett döntenek, hogy felnevelik. (Ha az életét nem veszélyezeteti a betegség).

2011. márc. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
Én biztos, hogy elvetetném.
2011. márc. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ilyen otthonban dolgozom. Tudod mi az, amikor egy ember vegetál? Nem elég, hogy értelmi sérültek, nagy része még mozgássérült is. Egész nap fekszik az ágyban, beszélni nem tud, bepisil, bekakil, pelenkázni kell őket. Nem kívánom, hogy ilyen gyereked legyen.
2011. márc. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.

Gondolj bele, ha történik valami a szülőkkel, vagy ellátásra szorulnak.

Mi lesz akkor a gyerekkel? Éhenhal? Mert még felnőtt korában sem lesz képes ellátni magát. Vagy bekerül egy otthonba, ahol nem kap szeretetet, csak alapvető ellátást? Hm?

Szerintem ez rosszabb a halálnál, magányosan, nem szeretve élni.

2011. márc. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Vállalnád a testi-lelki fájdalmat csak mert cikiznek?

Nem ítélkezem, ne értsetek félre. Csak szeretném ha segítenétek megérteni, mert a munkám része lesz, h ilyen esetekben segítsek.

2011. márc. 5. 19:02
 6/27 anonim válasza:
83%
Valószínűleg én is elvetetném: a gyermek élete sohasem lehetne teljes, hiszen az élet sok területén hátránnyal indulna, attól függetlenül, hogy én mennyire szeretném. Ezenkívül számomra, aki valószínűleg nem lesz soha egy gazdag ember, hatalmas teher lenne: állandóan idegeskednék az esetleges kezelések költsége és a gyerekem egészsége miatt is és ez mind kihat az ő lelki fejlődésére is. :'(
2011. márc. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
100%
A vetélés igen, testi-lelki fájdalommal jár, de ha a tudom, hogy a gyerekemnek szörnyű lett volna az élete, akkor könnyebb elviselni...
2011. márc. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Elvetetném , szörnyű dolog a vetélés, de egy magatehetetlen gyerek, ember élete is szörnyű (én csak gyakorlaton voltam ilyen helyen)egész nap fekszik mert nem tud se járni, se ülni, sem állni, se beszélni. Milyen élet az olyan???

És van két hál Isten egészséges gyerekem akikre nem szívesen terhelném (örökségként) halálom után a beteg gyerekem....

2011. márc. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért szerintem nagyon nehéz dolog elvetetni, még így is, sajnos a legtöbbször 18-20 hetes terhesen derül ki hogy beteg , olyankor pedig már úgy mond élve meg kell szülni. A másik része pedig hogy több olyan eset is volt, hogy az orvosok azt mondták beteg lesz, a szülök megtartották, a baba pedig teljesen egészségesen született.
2011. márc. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy egyesek felháborodnak ezen, de én elvetetném. Nem azért,mert mások lenéznének stb, de nem bírnám elviselni a gyermekem szenvedését,kiszolgáltatottságát.

Mi történne vele a halálunk után,ki ápolná,gondozná?

Sajnos egy utca beli néninek van lassan 50 éves fia,aki otthonban van,mert már ő is 80.éves és még magát is nehezen látja el,nem a beteg fiát,akitől félnie is kellett,mert meg akarta késelni.Néninek nincs közeli rokona,nem tudja kire bízni.És a kérdés ki is vállalná?

Sajnos a néni iszonyú szomorú a fia sorsa miatt,mert most télen még busszal sem tud eljutni a 60km távolságra lévő otthonba.:(

2011. márc. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!