Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "Örülj, hogy fiú! "?

"Örülj, hogy fiú! "?

Figyelt kérdés

Légyszi, segítsetek, hogy tényleg őszintén örüljek! Kíméljenek a "szégyelljem magam" típusú hozzászólók, az magamtól is megy, köszi.

Igazi fiús anyukák, számítok rátok :)


2011. febr. 28. 10:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jó fejek vagytok! :)

Azért emeltem ki a kérdést, mert közben teljesen biztos lett, hogy kisfiú, -és bár írtam kommentet, sokan nem olvastátok a sok válasz miatt, ő a második, az első kislány-, már nagyon örülök neki, és ezt többek között Nektek köszönhetem!

Talán másnak is tanulságos lesz a sok jópofa, édes dolog, amivel "vigasztaltatok", amikor olyan bolond voltam, hogy nem tudtam örülni...

2011. ápr. 15. 16:15
 52/72 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Borzasztóan lányt akartam, mikor kiderült, hogy fiam lesz, két napig aludni sem tudtam. Aggódtam, hogy nem fogok tudni vele mit kezdeni. Aztán nagy nehezen elfogadtam a dolgot. Most 1 hónapos a kisfiam és azt kell mondjam, hogy ekkora szerelem sosem volt még az életemben. Rajongok érte, büszke vagyok rá, igazi csodás kis hercegem van :) Az apja is lányt akart, de ő is nagyon szereti a kisfiát, úgyhogy nyugi, nem omlott össze az életed. :)

2011. ápr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
100%

Na végre megoszthatom valakivel a történetemet!:) Mi is kislányt szerettünk volna nagyon a párommal ... Nem csak akkor amikor megtudtuk, hogy babánk lesz, hanem már jóval előtte is. A neve az fix volt, meg álmodoztunk egy szép kislányról. Amikor 17 hetesen mentem az orvosomhoz, a váróban egy fiatal anyuka üldögélt a kislányával akit pontosan ugyanaz volt a neve mint amit mi szerettünk volna adni a gyermekünknek ha lány lesz. :) Amikor meghallottuk a kislány nevét, rögtön arra gondoltunk mind a ketten, hogy na ez egy isteni jel lehet. :) Bementünk és rá is kérdeztem a nemére ... Az ultrahang felvételen mintha egy "kukit" lehetett volna látni a két kis lába között és ez kétszer is látható volt. De az orvosom azt mondta, hogy ez egyáltalán nem biztos, sőt ... Neki nem szokása hitegetni az anyukákat. Azt mondta, hogy majd ugye 3 hét múlva úgyis megyek genetikai ultrahangra és ott majd többet tudnak mondani. Ő addig csak annyit mond h kisfiú eshetősége fennáll. Na hát kimentünk a párommal és én sem tudtam őszintén örülne egy ideig. Én ott elkönyveltem, hogy ha már úgyis találtak kukit, akkor biztos h kukis és nekem kisfiam lesz. :) Majd kezdtem hozzászokni a gondolathoz ... Elképzeltem, hogy vajon hogy fog kinézni a kisfiam, tervezgettem magamban h milyen vagány kis srácot fogok belőle nevelni. És tetszett is a gondolat ... :) Utólag rájöttem, hogy a lányokkal úgyis több a gond (viszonylag) Aztán elmentem a genetikai ultrahangra, gondoltam azért rákérdezek de úgyis tudom, hogy kisfiút fognak mondani ... És a doki éppen gyakornokoknak magyarázott és elért a kis lábaihoz ... És elkezdte mondani, hogy ugyebár a kismama az előbb kérdezte a nemét a babának ... Nos hát ez egy ... ez egy KISLÁNY. és először fel sem fogtam. visszakérdeztem, hogy tessék?:D Hiszen nekem fiút mondtak...Bár nem biztosra de az első tipp fiú volt.. És mondta, hogy nem, nem itt látható, hogy ez egy kislány. Kijöttem az ultrahangról ... És majdnem sírtam. :) Rohantam haza a páromhoz ... Kérdezte tőlem, hogy van -e vmi fejlemény? És mondtam, hogyy nincs ... Minden rendben. Aztán elkezdtem mesélni Neki a történetet, és ahhoz a részhez értem, hogy ... és amikor az orvos a lábacskáit vizsgálta azért rákérdeztem a nemére, bár ugye tudtam, hogy kisfiú és azt mondta, hogy ... KISLÁNY :) a párom teljesen elkerekedett szemekkel nézett rám, átölelt és annyira boldog volt. VISZONT! Ezután bennem egy egészen fura érzés alakult ki. Olyan fura "elvesztés" érzet. Bár a saját butaságom volt, hogy elkezdtem beleélni magam abba, hogy fiú lesz, holott nem volt biztos, de beleéltem magam. És már teljesen megbarátkoztam a gondolattal, hogy a pocakomban ott van az én pici FIAM. :) A párom meglehetősen sokat nevetett rajtam, hogy elsőre a fiúnak nem tudtam őszintén örülni mert kislányt szerettem volna, most meg a lánynak nem, mert már elfogadtam a kisfiút. :) De mostmár, hogy mindkét "esetet" átéltem, azt mondom teljesen mindegy, hogy milyen nemű a baba, csak teljesen egészséges legyen! :)

21 hetes kismama

2011. ápr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
80%
Én is csak lányt akartam! Amikor megtudtam, hogy fiú, összetört bennem a világ! Mindig is úgy voltam vele, hogy a férfi egy mihaszna, semmire kellő, felesleges népség, és erre én is egy ilyet hozok a világra. Most, 33 hetesen kezdem csak elfogadni. Talán, ha már meglesz a neve, közelebb fogod érezni magadhoz. Ha meg megszületik, biztosan imádni fogod!
2011. ápr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egy lányom, 13 hós volt mikor terhes lettem. Kiderült ikrek, aztán hogy fiúk. Hát el sem tudtam képzelni, hogy fiúk nőnek a hasamban. Nem voltam csalódott, csak mintha nem velem történt volna. Aztán már nagyon boldog voltam, ahogy felfogtam nem kellett sok idő. Már 8 hósak, teljesen mások mint a lányom volt, jobban ragaszkodnak, hihetetlen pasisak, külsőre egyformák szinte, belsőre teljesen mások, de mindkettőt imádom (és persze a csajszimat is), és már most annyira kimutatják a szeretetüket..... Azok a grimaszok, szemek, mikor hozzám kéretőznek..... Imádom....
2011. ápr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
48%

"Én is csak lányt akartam! Amikor megtudtam, hogy fiú, összetört bennem a világ! Mindig is úgy voltam vele, hogy a férfi egy mihaszna, semmire kellő, felesleges népség, és erre én is egy ilyet hozok a világra. Most, 33 hetesen kezdem csak elfogadni. Talán, ha már meglesz a neve, közelebb fogod érezni magadhoz. Ha meg megszületik, biztosan imádni fogod!"


Azért ez enyhén durva feminista felfogás :D

2011. ápr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon irigyellek a kisfiu miatt...:)

Nekem drukkoljatok!!!

2011. ápr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim válasza:
100%
Kislányt szerettem volna,párom fiút, 20. héten tudtuk meg kisfiú. Elszomorodtam,de most már nem cserelném el 100 lányért sem!!!! 33 hetes km
2011. ápr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
100%
Én is fiút szeretnék egyre inkább.A párom odáig van ezért a gyermekért, és bármennyire is szerelem van anya-fia között, bizony egy idő után a szerelem elmúlik, s apa lesz a meghatározó.És ugye a kisfiúkat érdekli a horgászás, az autó, meg a versenyek.Ha lányunk lesz, és rám üt, akkor ezekből a dolgokból csak nyavajgás lesz, én pl. nem szerettem motorozni, meg horgászni, és az autószerelés is hidegen hagyott.
2011. ápr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon kislány párti vagyok, 3 kislányt szerettem volna, férjem is. Első kettő kislány is lett, harmadszorra mikor terhes lettem, eljátszottunk a gondolattal, hogy mégis mi lenne, ha fiú. De aztán lebeszéltük magunkat róla. Sokkal aribbak a kiscsajok, mennyivel nyugisabbak, tök jó értük úgy menni az oviba, hogy mindig dícsérik őket, mennyivel könyebb velük játszani, mennyivel szebben lehet őket öltöztetni, stb. 20 hetesen még azt mondták, hogy kislány, tök boldog voltam. Aztán a terhesség végére kiderült, hogy kisfiú, de nem keseredtem el, gondoltam újabb kihívás, egy új élmény lesz vele majd minden. És ahogy szokták mondani, első látásra szerelem lett. A férjem olyan büszke rá, hogy fia van, hogy leírhatatlan, egy apának nagyon kell egy kisfiú szerintem. Sokan azt mondják, hogy nem, mert nekik nagyon elég a kislány is , a férjem is igy gondolkodott, de mióta megszületett a fia, azóta megváltozott minden. Imádjuk a lányainkat is, senki ne értsen félre. A lányok nem szopiztak , lustik voltak, pedig nagyon szerettem volna, fejnem kellett. Kisfiam 14 hónapos és még mindig és ezt is nagyon élvezem és tök örülök, hogy nekem is megadatott harmadikra a szoptatás igazi élménye. Szeretnénk 4. babát is és most már mindegy, hogy ő milyen nemű lesz!
2011. ápr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!