Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "Örülj, hogy fiú! "?

"Örülj, hogy fiú! "?

Figyelt kérdés

Légyszi, segítsetek, hogy tényleg őszintén örüljek! Kíméljenek a "szégyelljem magam" típusú hozzászólók, az magamtól is megy, köszi.

Igazi fiús anyukák, számítok rátok :)


2011. febr. 28. 10:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
100%

Mi esküvő után szerettünk volna babát. Megnéztem, hogy a ciklus alapján mire számíthatok, és meg voltunk győződve róla, hogy kislányunk lesz. 8 hetesen megállapították a terhességet, de a nemét nem, tervezgettük Zsófi baba jövőjét.

12 hetesen közli az orvos, hogy ikreket várok. Majd leestem az asztalról, azt mondta talán az egyik kisfiú. Jó, második még lehet kislány. "A" babám nem mutatta magát, sokáig nem tudtuk, 80%-ra mondták, hogy kisfiú. Mikor megszületett, az orvos azt mondta, milyen szép nagy baba, és fiú. Ekkor valahogy fellélegeztem, hogy de jó 2 fiam lesz. Így lett egy Zsófiból 2 kisfiú :)

Elolvadok tőlük, apa is odáig van. Tényleg imádni valók, bár nem egyformák. Egyik kicsim olyan, mint én, másik kisfiam apára hasonlít. Nagyon tudnak szeretni, bár elevenek, de kezelhetőek. Szót fogadnak, és fele annyit hisztiznek, mint 1 kislány :)

Szerintem a fiúk élete valamivel könnyebb, ők jobban tudnak magukra vigyázni. Rendmániásak, elpakolnak maguk után, segítenek mindenben, de közben igazi fiúk. Markolókat, darukat és úthengereket kell keresnünk, mert azokat 1 órán át is elnézik :)

Néha eszembe jut, milyen szép lenne még 1 kislány, de rájövök, hogy jobb ez így. Most 2 évesek a kicsikéim.

2011. ápr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én is megdöbbentem az első babámnál, mikor kimondták, hogy kisfiú, kislánynak hittem.

Aztán megszoktam és örültem neki, mert gyönyörűen és egészségesen született, nyáron már 3 éves lesz.

A legjobb érvem, hogy egész biztos, hogy egy anya-fiú kapcsolat igazi Szerelem.

Viták, bosszúságok ugyan vannak, de az imádat határtalan.

Most megint babát várok októberre, ő kislánynak látszik eddig, de ha mégis fiú, akkor két tökéletes pasim lesz!:)

2011. ápr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 hetes terhes vagyok és úgy néz ki, hogy fiam lesz :) Azt szerettem volna mindig is :))) Attól féltem (vagy félek), hogy egy lánynak sokkal nehezebb lenne, sokkal többet kellene aggódnom érte a mai világban. Ez nyilván az én önzőségem, de szerintem egy fiút talán nem kell annyira félteni.


Sok boldogságot nektek!

2011. ápr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
100%
Látod,látod neked még klasszabb a felállás mert megtapasztalod a fiú és lány babázás(gyerekezés)örömeit is!Én világ életemben egy vegyes-párosra vágytam,elsőként fiúra(megkaptam,iszonyúan boldogság volt)másodikra lányt(nem kaptam meg :) fiam lett)Egy fél-óra "csalódottság" után,boldogan választottunk nevet,és "feldolgoztam" azt is,hogy az egész lakásban fel lelhető építőkocka,kisautó,markoló és kukás-autó géppark halomban,nem fognak keveredni a rózsaszín pónik,és csillivilli varázs-pálcák..... :):)Nem lesz több gyerekünk,kettő volt az álom,és egészségügyileg sem javallt,tehát én igazi fiús anyuka lettem,és mondhatom hogy nagyon-nagyon boldog és teljes velük az élet,ha vissza mehetnék az időben sem változtatnám meg ezt a felállást!!!Azt te is tapasztalni fogod hogy,mikor a kisfiad a "ropi" kezét átkulcsolja a nyakadon és azt mondja:"Anya imádlak" !milyen érzés! Azért "más" egy kicsit mert a fiadnak te leszel a minta(a nő),míg a lányodnak az apuka lesz a férfi. tudod az én anyukám a legszebb...az én apukám a legerősebb...:):)Sok boldogságot igazi vegyes családodhoz!Egy2,5 éves és egy 5 hónapos kisfiúk anyukája
2011. ápr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
100%
Én először meg nagyon fiút vártam és lány lett. Férjem volt az egyetlen,aki őszintén örült neki már az elejétől. Még após is csak megjegyzéseket tett. Én meg mióta megszületett a lányom,nem is tudom hogy lehettem ilyen hülye! Viszont most jön a kistesó és ő úgy néz ki fiú lesz. Őszintén megmondom másodjára már totál mind1 volt mi lesz! De anyóséknak nem mondtuk el:) És azóta a 3.babával piszkálnak,hogy az már meg se kottyan:S,ugyanis meg vannak győződve arról,hogy lány lesz a második is. Abból indulnak ki,ha fiú lenne,már elújságoltuk volna országnak,világnak! Szerintem nincs ekkora különbség lány és fiú között,hogy az egyikkel ennyire dicsekedni kelljen! Sőt! Hülye aki ezt teszi! De nagyon!!!
2011. ápr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
19%

Ez kicsit olyan nőelnyomós - iszlám-elfogult-fiúpárti szemléletes kérdésnek hangzik, nekem egyszerre ez ugrott be + maradiság, még ez a fogalom.Ismerősöm érvelt egyszer azzal, hogy ő azért szeretne inkább fiút, mert "A kislányoknak annyit kell szenvedniük."Na, az ilyen szemlélettől tudok én a falra mászni, az ilyen anyák általában magukból indulnak ki, a saját lúzerségükből, nem másból.

Nekem is kislányom van, és én már most olyn tudatosan nevelem, hogy még véletlenül se legyen olyan hányatott sorsa, mint nekem, csakmert sz*r családi körülmények közé születtem...Sok maradi azért is a fiú mellett érvel, mert a "fiúkkal kevesebb a gond általában" + egy fiút nem lehet felcsinálni.Bocs a kifejezésért, de sajnos kishazánkban jószerivel akadnak ilyen és ehhez hasonló okostojások.

2011. ápr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 15:33


Én nem azért örülök, hogy a mai világban fiam fog születni, mert nekem bármilyen problémám is volt bármikor nőként, hanem mert látom a mai gyerekeket, fiatalokat. Te nevelheted akármilyen jól a gyerekedet, ha a környezet, amiben nap mint nap léteznie kell (óvoda, iskola stb.) nem a legtökéletesebb, sőt mi több rossz és romlott. Hülyeség amit írtál, ne is haragudj!

2011. ápr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
61%
Én elejétől fogva fiút szerettem volna, az apuka lányt, de a mai ultrahangon be is bizonyosodott végre legnagyobb boldogságomra hogy kisfiút várok:) A kisfiúk sokkal jobban ragaszkodnak az anyjukhoz, a lányok inkább apásak. Az életük is könnyebb valamivel, nincs nem várt terhesség, menstruáció, nemi erőszak veszélye, abortusz, vetélés stb. Tudom hogy ezek nagyon durva dolgok, de én örülök hogy fiam lesz:)
2011. ápr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
69%

nagy a szerelem köztem és a fiam közt! Imádom. Irigylem az anyukát, akinek a 3. fia jön!!!!!

Most megint babát várok, már belenyugodtam, hogy lehet, ami akar, akár fiú, akár kislány. De elsőre büszke vagyok, hogy fiam lett.

2011. ápr. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
69%
Szia nekem 2 lányom van és most 17 hetes vagyok.minden vágyam egy fiu de persze a lány is jöhet.Már vágynék egy igazi bujos kisfiura akinek én lennék a legfontossabb.A lányok apásak ..Hidd el lesz még lányod de egy fiu is akkora öröm és csoda mint egy lány
2011. ápr. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!