Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit teszel, hogy ne őrülj meg?

Mit teszel, hogy ne őrülj meg?

Figyelt kérdés

2 gyerekem van, 1.5 és 3.5 évesek. A nagyobbik már ovis. Én itthon vagyok a picivel, a férjem sokat dolgozik, 3 műszakban, olykor 16 órázik, hétvége, stb...nagyon keveset van itthon. Totál kivagyok már:( A hétköznapok még hagyján, mert akkor délelőtt lazábban elvagyok a picivel, bár a délutánok már húzósabbak, ha a nagy is hazaér az oviból. Egyszerűen semmi kikapcsolódásom. Alvásidőben van hogy a nagy nem alszik, és olyankor már pörög, szófogadatlan, tehát pihenni vagy bármi kikapcsolódást jelentő tevékenységet sem tudok végezni. Ha mindkettő ébren, akkor meg pláne. Játszótér nincs, gyerekek csak az oviban vannak, ez egy ilyen település, ahol szinte csak nyugdíjasok élnek, azoknak van program, találkahely, bármi, a gyerekeknek meg semmi. Hiába megyünk ki az utcára (főút mentén lakunk), vagy sétálunk el más utcába, sehol senki. Barátnők elköltöztek már, de jól is tették. Szomszédunk nincs, csak üres telkek vagy nyaralók. Egy CBA van, semmi egyéb hely. Már teljesen bekattanok, hogy nem tudok sehova elmenni, nincs kihez szólni, stb... Anyukámat hiába kértem, ő ugyan nem vigyáz a gyerekekre havi 1 alkalommal sem. Hiába mondogatom, hogy már fáradt vagyok, idegileg kivagyok, nem hatja meg. Az elmúlt fél évben csontsoványra fogytam,mert már enni sincs kedvem. Tényleg már nagyon kivagyok, és már nincs miből energiát merítenem, hogy türelmes, nyugodt és jókedvű legyek a gyerekekkel. Nem járok fodrászhoz, és egyéb ilyen szépészeti helyekre, nem az én világom, hisz itthon megcsinálok mindent magamnak, mert szakmabeli vagyok.

Nem tudok egy tvműsort megnézni, amikor szeretnék, mert a gyerekek egyből jönnek ugrálni. Egyedül az internet maradt, de már az is csak esténként és már azt is kezdem unni.

Már unom, hogy minden nap ugyanaz a program. Családi kertes házban lakunk, de már elegem van abból is, hogy naponta órákat lent legyünk az udvaron. A gyerekek élvezik, de nekem már nagyon elegem van belőle. Annyira monoton minden nap.

Autónk nincs, nem vagyunk gazdagok, hogy ideoda eljárhassunk.

Te mit teszel, hogy ne golyózz be a 4 fal között?


2011. szept. 3. 21:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

nekem kellett valami hobbi.. Pl eljártam hastáncolni, éjjelente varrtam a flittereket a ruhámra, aztán egy időben recepteket vagdostam ki újságokból és ragasztgattam fel papírokra. Múltkor iszonyat káosz nap után a lakás romokban volt, az idegeim szintén, csináltam egy üres sarkot az asztalon és nekiálltam dekopázsolni. Nekem egyszerűen kell valami, amire koncentrálhatok...


Amúgy kitartás, a gyerekeim között 1,5 év van, de most hogy mind a kettő kisiskolás, már nagyon jó. 2 év múlva tök jó lesz, tudnak játszani, jobban tudsz közös programot kialakítani.

2011. szept. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is 16 hó és 3 éves a felállás, ismerem, hogy nem bírnak csöndben maradni, és nem lehet tévézni. Hát a hobbi azért nehéz ügy, mert nincs aki vigyázzon a gyerekekre.


Viccen kívül: ha szekrényt pakolok, jobban érzem magam. Kiszórom a ruhákat, egyéb dolgokat, a gyerekek imádnak turkálni benne, fél nap elmegy. Segítenek mosogatógépet pakolni meg mosógépet.

Mi sokat sétálunk, az segít. Neked a monotónia a bajod, úgy látom. Én bizony bekapcsolom a Dórát (felvételről megy), ha fél óra csöndre vágyom, azt nézik.

Ha megy busz-vonat, elmehettek havi 1* egy közeli városba, a gyerekek ingyen utaznak. Csak úgy, nézelődni, rokont látogatni, másik játszóteret kipróbálni. Utána pár napig nem kívánkozol majd máshová :)

2011. szept. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 és 4 évesek.

Én is jó soványra lefogytam, bár én nem szenvedek ezektől a tünetektől.

Viszont a múlt tél nekem is keservesen telt, a gyerekek sokat voltak betegek (szintén a nagy ovis volt), és mi 43m2-en lakunk.

Én elkezdtem tortákat meg sütiket sütni (van sok érdekes recept, ami kevés pénzből is kijön, mert sajnos néhány jó torta 2-3000-ben is benne van, de lehet 600-ból is kihozni, csak keresni kell a recepteket...)

Nem tudom, fiad vagy lányod van, de ha van lányod is, akkor ez még közös móka is lehet.

Továbbá kenyeret/kalácsot/kuglófot, mindenfélét csinálunk.


Mindent lefényképezek, amit egyszer elkészítettem. Így vissza tudom nézni, mi mindent csináltam már.

Férjem azt mondta, hogy a "téli depressziót" ezzel küzdöttem le.

Hát lehet. :o)

2011. szept. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Fiaim vannak:)

Mi is sütünk, főzünk együtt és fiú létükre imádják. Közösen fogjuk a robotgépet, gyümölcsöt potyogtatnak, dagasztanak. De ugyebár ez sem saját program...

Régen sokat dekopázsoltam, rajzoltam, festettem, stb... de most nincs rá idő. Varrni is szeretek, de alvásidőben nem zakatolok a géppel, ha ébren vannak, akkor meg ott ugrálnának a gép körül. Áh....

2011. szept. 3. 22:03
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Én falnak megyek. Még pisilni is lopom az időt! :(
2011. szept. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%
Teljes mértékben megértelek. Úgy vágynék néha csak egy fél napra mikor azt csinálok amit akarok. Nem lopott félórákra, vagy percekre. Úgy érzem néha hogy elveszítettem önmagam, és teljesen besavanyodtam, pedig én egy bulizós, barátkozós, kreatív nő voltam, most meg nem vagyok semmi csak anya.
2011. szept. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Busszal menjetek át a leközelebbi nagy településre. Csavarogjatok, gondolom a picinek még kell vinni babakocsit, én alacsonypadlós buszt szoktam kinézni, hogy ne kelljen másokra várni, hogy vajon segítenek-e. (Bár nekem 1 kisfiam van) Ha nagyon nyűgös, én is benyomom neki a dvd-t, van 2 kedvence, az leköti, amíg pl. letusolok.

Nincs másnak picije az egész településen? Akár babaklub szerűt is szervezhetnétek a védőnővel, gondolom más is unatkozik. Vagy a régi barátnőidet elhívhatod babás kerti partira, pár órára hozzátok a kertbe. Én mostanában az esti lefekvés után szoktam varrni (panelban) nem ébredt még fel rá egyszer sem a kisfiam, most múlt 1,5 éves.

Hát ki vagy merülve, időnként én nekem is ilyen világvége hangulatom szokott lenni. Én is szinte egész nap egyedül vagyok a kisfiammal. Ha szabadnapos a párod, mozdulj ki valahová egy fél napra egyedül, vagy ő vigye el a gyerekeket pár órára, hogy azt csinálj, amit akarsz, vagy épp semmi se!

2011. szept. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%
Ja, és ma volt a házassági évfordulónk. Jól megünnepeltük. Délelőtt főztem, aztán míg én a gyerkeket kajáltattam, a férjem megette egyedül az ünnepi ebédet, aztán elmentek a nagyihoz, miközben én kivasaltam, most meg mire elaltattam a gyerekeket, ő lefeküdt aludni. Sírni volna kedvem.
2011. szept. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:56


Egyébként én is azért virrasztok itt még ilyenkor is, mert nincs társaságom, barátnőm, a párom még nem ért haza, ha szóban nem lehet kommunikálni, marad a net. :(

2011. szept. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

úúú ne már csajok! :)

Leírom a mi esetünket. 5 hónapos és 3,5 éves fiúk anyukája vagyok, 24 évesen. Nem vették fel oviba a nagyot, így hatalmas agytorna őt egész álló nap szórakoztatni. Nagyon kevés vagyok neki, látszik hogy unja magát, az én agyam meg fárad a folyamatos válaszolgatástól az egyre bonyolultabb kérdéseire :)A sulimat fel kellett adnom, mert nem bírom mellettük csinálni így hogy nincs ovi.

A pici eddig jó alvó volt és mintababa, de jött a fogzás...most is jó baba, de éjjel 8x kelek hozzá kb, a nagy mellett a szivacson meg a férjem alszik, mert ő is felébred még hogy rosszat álmodott, stb, fogjuk meg a kezét. A párom 4-kor lép dolgozni, ekkor ugye nincs ki a nagy mellé feküdjön, így ha felkelek a babához, és a nagy is fent van, 2 gyerek között rohngálok egész hajnalban. Ilyen fitten és kipihenten kész öröm a napot elkezdeni, 6 órakor, mert ennél tovább sosem bír aludni a nagy. A párom este 7-re ér haza. Egyetlen barátnőmnek sincs még gyereke, csak nagyon messzinek, így közös babás program szóba se jön senkivel. A barátok-barátnők Pesten, aki helyben az dolgozik, vagy csak szimplán nincs kedve a gyerektársaságban való beszélgetéshez. Szüleim dolgoznak, néha elviszik a nagyot, de ezidő alatt arra van időm, hogy a lakást rendberakjam. itthoni munkám van, netes, napközben erre nincs idő, így este csinálom, hogy még fáradtabb legyek.

Szerencsésebb helyzetben vagyok, mint a kérdező, mert nagyvárosban és annak is a közepén, de zöldövezetben lakunk, így van vagy 5 játszótér, 3 park, meg a pláza, sétálóutca, van hová menni. Nekem a séta a menekülés. Szépen felöltözöm, mivel én is jól lefogytam a fáradtságtól, tudok csinos lenni. pici smink, haj belővés, ezek igénybe vesznek kemény 10 percet, a nap legelején csinálom, míg a nagy a kakaóját issza és mesét néz, a pici meg simán elvan sokáig magában gőgicsélve. Szóval kapjuk magunkat, ki az utcára, útbaejtünk játszóteret, boltot, intézni valót, postát, akármit. Ahhoz vannak szoktatva, hogy alkalmazkodjanak a környezethez, nem hisztizünk, nyivákolunk nyilvános helyen, kibírunk 5 percet a sorban állva, ilyesmi.

Ha rossz az idő, vagy nem mehetünk el otthonról, fotózok. Őket, magamat, magunkat, lakást, tárgyakat, ezután fotoshop :) Próbálom úgy szervezni, hogy mikor a nagy aktív, a kicsi se aludjon, így egyszerre játszom velük, és mikor a nagy kicsit elvan magában, akkor pont alszik a pici, és van időm magamra.

Nagy mumusom a főzés, ezt utálom. a nagyfiam irtó rossz evő, válogatós, miatta kell vagy 2 félét főzni, vagy azt amit ő enne, a pici még nem is kóstolgat, nem tudom akkor mit csinálok.

A mosás, teregetés, ruharendezgetés nagy közös kedvenc dolog, ez kikapcsol, ha hülye napom van és is rámolok :)

Ingyenes telefonunk van (olya díjcsomag, nem részletezem), így kihangosítva eldiskurálok 1-2 olyan barátnővel, akit érdekel mi van velünk, ez egy héten 1-2x van, akkor viszont sokáig. Egyikükkel netes fórumon ismerkedtem meg, mikor hasonlóan éreztem magam, mint a kérdező.

Őszintén bevallom, néha én is kiborulok, de sokkal-sokkal nehezebb volt terhesen 5 órákat sétálni, játszózni, ácsorogni, mindent csinálni 20 kiló plusszal.

Azért írtam az elején, hogy ne már, mert nem szabad belehergelni magatokat a depresszióba! Találj valamit, ami tetszik az életedben, akármit! Eköré építs fel egy saját hobbit, amihez van kedved! Nekem ilyen a büszkeség, hogy hehe 2 gyerek után milyen dögös lettem :))) és jól sminkelhető vagyok, tudok lefosott kilométerkőhöz is hasonlítani az igaz, de egész jó összképet is kihozok magamból ha akarom. Tehát fotózom magam, a párom imádja. A gyerekeket nyilván imádom fényképezni, közben játszunk, énekelünk, nevetünk...a humor sokat segít! Tanulj meg röhögni a hülye helyzeteken, kényszerítsd magad a mosolygásra! Komolyan van ilyen terápia, oda kell állni a tükör elé és vigyorogni mint egy dilinyós. először nehéz, de aztán magától jön és megszokod, hogy a mosoly lesz a természetes arckifejezésed! :)

Kitartást nektek sorstársaim!

2011. szept. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!