Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha türelmetlen tipus vagy,...

Ha türelmetlen tipus vagy, hogyan veszel erőt magadon, hogy türelmesebb legyél a gyerekedhez? Mit teszel?

Figyelt kérdés
2010. nov. 13. 08:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Citromfű teát kezdtem inni. Azóta nemcsak nyugodtabb vagyok, de még migrénem sincs (pedig évekig szenvedtem tőle). Keverek hozzá cickafarkot is. 1-1 teáskanál.
2010. nov. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha már számomra nagyon kiborító, akkor általában megpróbálok helyzetet változtatni. (Most nem jutott eszembe a megfelelő szó erre.) Ha a körülmények megengedik akkor öltözünk és megyünk sétálni. A levegő engem is megnyugtat, ő is elfárad és mindjárt másképp látom a dolgokat. Vagy ha nem valami nagyon rossz dolgot csinál, pl. "csak" szanaszét pakolja az összes játékot, akkor pár percig erősen koncentrálok valami másra, és hagyom. íha úgy érzem, hogy teljesen nyugodt vagyok, akkor magyarázom el neki, hogy nem szabad.
2010. nov. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Citromfű tea ivása szintén.

Emellett beleképzelem magam a helyébe és elképzelem, milyen frankó, mikor el vagy keseredve, hisztizel és még le is üvöltik a fejedet... Ilyenkor rögtön elmúlik a kiabálhatnékom és megvigasztalom kedvesen...

2010. nov. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Beleélni magamat az ő helyébe én is szoktam. Sokat segít, hogy másképp lássam a helyzetet.
2010. nov. 13. 10:54
 5/15 anonim ***** válasza:
Mgb6-t eszek egyfolytába.De a teát is kipróbálom.Mert néha frászt kapok a gyerekektöl.
2010. nov. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én is vettem Mg B6 Extrát. És még nagy levegőt szoktam venni és magamban 10-ig számolok.
2010. nov. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én az 5-ig sem jutok el mert már vmi rosszat csinál a 2 évesem.Közben ordít a 2 hónaposom.És ilyenkor én is ordítanék.:-)

Legalábbis rájuk csuknám az ajtót!

2010. nov. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ugyanígy vagyok én is. Náunk is pont ekkora akorkülönbség, csak már majdnem 2 éves a kicsi a nagy pedig 4 éves lesz. Kiakasztóak tudnak lenni, amikor elkezdenek veszekedni, de tündériek amikor nagy egyetértésben együtt játszanak.
2010. nov. 13. 23:20
 9/15 anonim ***** válasza:

Első hozzászóló vagyok és olyan jó, hogy nem vagyok egyedül. Sokszor szégyelleném bevallani, mert azt hiszem, csak velem van baj, hogy én is legszívesebben rájuk zárnám néha az ajtót.

Akkor talán mégsem vagyok rossz anya, mások is éreznek így néha :D

Egy három éves és egy másfél éves kisfiú anyukája.

Próbáljátok ki a citromfüvet, tényleg jó, sokkal később robbanok, amikor "helyzet" van.

2010. nov. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hol szoktad venni?
2010. nov. 14. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!