Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit teszel magaddal és a...

Mit teszel magaddal és a kisgyermekeddel, hogy ha betölti a 3 évet és március végi születésű?

Figyelt kérdés

Így nem veszik fel évközben már oviba, majd csak ősztől, szeptembertől( ha felveszik egyáltalán).

A felgyűlt szabik nem elegek márciustól a szeptember közepe/végéig kitolódó óvodai beszoktatásig.

Hol lesz a 3. szülinapjától+szabijaid addig, amíg nem mehet szerencsés esetben oviba? És Te?

Nálunk nincs nagyszülő, akire rá lehet bízni egész nap hónapokon át.


2011. júl. 26. 10:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem voltál idén tavasszal beiratkozni, vagy férőhely hiányában nem vették fel?

Nálunk felveszik év közben is, de természetesen be kell iratkozni a rendes beiratkozásnál, csak jelezni kell, hogy nem szeptemberi kezdés lesz, hanem csak akkor, ha betölti a 3. életévét... szerencsére van hely, nem tudom, mit tennék, ha nem lenne, és dolgoznom kellene visszamenni...

2011. júl. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha idén április környékén beírattad, akkor viheted, amint betölti a három évet!
2011. júl. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

nálunk azokat sem veszik fel, akik már rég elmúltak hónapokkal 3 évesek, nemhogy azokat,akik majd 7 hónap múlva lesznek azok

több,mint 50 gyereket utasítottak el

:(

2011. júl. 26. 11:20
 4/12 anonim ***** válasza:

Akkor csak az az út marad, hogy bizonyítanod kell a "hátrányos helyzetet" (egy főre jutó jövedelem, helyi jegyző...), akkor be kell venniük 5 éves kora előtt is, nem utasíthatják el, ha nincs meg a hátrányos helyzet, akkor sajnos nem kötelező 5 éves kor alatt bevenniük ha helyhiány van, de akkor elvileg megvan nálatok az 1 főre jutó létminimum a Te munkád nélkül is...

Az óvodavezetővel, polgármesterrel, jegyzővel (nem tudom, mennyire kis településen laktok...) kellene minél előbb v kellett volna beszélned és felvázolni a problémádat, persze ha a többi 50 elutasított is ugyanilyen helyzetben van, akkor nem nagyon van mit tenni, max kérheted a munkáltatódat, hogy hosszabbítsa meg a fizetés nélküli szabidat - de persze pénz nem jár hozzá, na meg a mai helyzetben nem sok munkáltató menne bele ebbe sem...

2011. júl. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sok választás sztem nincs, én vissza dolgozni, gyerkőc családi napközibe megy. Különben elveszítem az állásomat. Rámegy a fizum nagy része, de csak pár hónapot kell kihúzni. Addig is szokja a közösséget, talán nem is baj. Mondjuk ha nem lenne ilyen lehetőség a környéken gőzöm nincs mit csinálnék. Talán bébiszittert próbálnék keresni, ha kapnék olyan áron, mint amibe a családi napközi kerül.
2011. júl. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A környéki csanákba másfél évesek vannak. :( egy 3,5 éves elég nem ok közöttük, oda sem vennék oda sem :(

á, nem több a bevételünk, ez nem ok

mikortól lesz kötelező 3 éves kortól az ovi? akkor vajh nem lesz helyhiány?

van olyan hogy hosszabbított fizunélküli? hát, szerintem, ha bevezetik, hogy a kismamát is ki lehet hajíntani, már kapom is a levelet lehetséges :(

2011. júl. 26. 11:57
 7/12 anonim ***** válasza:

kötelező a tankötelezettségtől, azaz 5 éves kortól...

jelenleg helyhiányra hivatkozva csak akkor nem utasíthatják el, ha hátrányos helyzetű a gyerek, ez pedig nem vélekedés kérdése, hanem tényszerű és vizsgálható, a jegyző dolga megállapítani, hogy a család bevétele alapján a törvényi feltételek megvannak-e...

2011. júl. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ja, és amíg gyeden, gyesen van az ember, addig is fizetés nélküli szabadságon van, csak kap hozzá juttatást...

de az utolsó pillanatban egy munkáltató sem fogja ezt jó néven venni, most kell előre leegyeztetni a munkáltatóval, hogy ő is tudjon kalkulálni!

2011. júl. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

az én munkáltatóm nem kalkulál, kirúgja a nőket gyes után...:(

az óvoda tele van olyan gyerekkel akinek az anyja gyesen van kistesóval, csak volt protekció ( nem csórók, dizsippel járnak és nem is 3 gyerkesek):(

2011. júl. 26. 12:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Amit a kommentben írsz sajnos elhiszem, de ez ellen nem lehet tenni. :(

A csanákban nálunk is főleg kicsik vannak, de végül is csak pár hónapról van szó. Felvenni felveszik, azzal nincs gond, ott a pénz számít. Sztem 12 évesen is bevennék, ha fizetek (ez csak vicc persze). De egyébként léteznek olyan csanák is amik magánovi jellegűek, vagy nálunk van pl. waldorf ovi is, szintén fizetős.

Nem rábeszélni akarlak, csak tényleg nem tudok jobbat.

2011. júl. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!