Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Januári születésű a kislányom,...

Januári születésű a kislányom, most 19-hónapos. Hogy kell a bilire rászoktatni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 16:16
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy még nem beszél,csak néhány szót mond.
2011. aug. 11. 16:19
 2/10 anonim ***** válasza:
Még sehogy. Majd 3 évesen.
2011. aug. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Most még sehogy!!!!!!!!!!!!

Másfél éves, nem beszél, meg szerintem egy másfél éves nem érett a bilizésre.

Az én kisfiam is ennyi idős (január végén született), de eszembe se jut még a bilizés.

Van, aki szerint már ennyi idős korban el lkell kezdeni, én nem értek egyet vele.

Ha majd érett lesz rá, (kb. 1 év múlva), napok alatt le fog szokni a pelusról.Megspórolsz magadnak és a babádnak egy jó csomó kudarcot, meg idegeskedést, ha most még nem vársz el tőle ilyen dolgokat. Szerintem.

2011. aug. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2009 december végi. Mi elkezdtük a bilizést, és nagyon jól megy! Már a kaki, és a legtöbbször a pisi is a bilibe megy, sőt a wc szűkítőt is kipróbáltuk, és azt is szereti. Már magától ül a bilire ha kell neki pisilni vagy kakilni, mert beszélni még nem nagyon beszél ő sem. Inkább utána mutogatja hogy ott a pipi.


Szerintem próbáljátok meg a bilizést, aztán ha nem megy, max jövő nyáron lehet próbálkozni. Én úgy vagyok vele, hogy mi nagyon jól haladunk, és egy csomó pelust fogok megspórolni, ha nem veszek még plusz egy évig :)

Most lehet lepontozni!

2011. aug. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én kislányom 2009. decemberi, itthonra már stabilan szobatiszta, megy magától a bilire, ha kell neki. A nagyobbik gyerekem is szobatiszta volt 1,5 évesen. Utcára is azért kap csak még pelenkát, mert nagyon nem szeretem, ha utcán jön rá a szükség, evvel inkább megvárom, míg el tud menni indulás előtt is pisilni. De nem szereti, a bugyipelust viseli csak el magán, és ált. az is üres marad.


Én semmi extrát nem csináltam, csak volt itthon bili, eleinte fürdés előtt mindig ráültettem, ha lett benne valami, akkor nagyon örültünk, ha nem az se volt gond. Hamar ráérzett, hogy mire való, amikor jött a nagy meleg, már magától vette le a pelust és ült rá a bilire. Azóta nem engedné, hogy pelenkát adjak rá. Ő egyébként sokat beszél, de a pisilést-kakilást egyedül intézi, utána szól, hogy pisilt vagy kakilt bele.


Egy próbát szerintem megér, ha nem megy se gond, majd jövőre akkor újra előkerül a téma :)

2011. aug. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is januári, ő sem beszél. Vettünk bilit, tetszik is neki, de ha leveszem a pelust és úgy ül rá, akkor sír.
2011. aug. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem korai még. Majd jövőre...
2011. aug. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De hát az miért jó, h itthon bilibe végzi a dolgát, ha elmegyünk valahova kap újra pelust, vagy bugyipelust, ami azért csak pelus. Ez nem szobatisztaság, csak haladunk a felé vezető úton. Ezért írtam azt, h 1 év múlva gond nélkül (vagyis ha érett lesz rá) le fog szokni a pelusról. A szobatisztaság az, amikor nappal, éjjel, otthon, séta közben, délutáni alvás alatt, éjszaka se pisil be. És nem teszünk alá pelust, ha mégis bemegy.
2011. aug. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

17:54-es vagyok.


Először is, sokkal kényelmesebb neki pelus nélkül, nem is szereti, tehát már ezért is van értelme, hogy itthon nem használunk. Utcára meg, mint írtam, azért kap pelust, mert én nem szoktam utcán pisiltetni, csak ha nagyon muszáj. Engem zavar az utcán pisilő, pláne kakiló gyerek, ez van, ez nyilván az én hülyeségem. Ha levenném róla, akkor kinn is szólna (én meg emelgethetném a hatalmas pocakommal :D). De tapasztalatom szerint max pár hónap, és el fog menni itthon indulás előtt pisilni, és akkor majd nem kap pelust. Nekem ez az első gyerekkel is bevált, másodikkal is, harmadikkal is így fogom.


De persze mindenki úgy csinálja, ahogy neki bevált, nálunk ez működik :) Én meg abban nem hiszek, hogy 2,5 évesen vagy 3 évesen kell elkezdeni a próbálkozást... (Csak 7 olyan anyukát ismerek itt a környéken, aki ezzel kínlódik most, és nem kezdheti a gyereke az ovit, mert nem lett 2 hónap alatt szobatiszta :( ) Szóval kinek ez, kinek az :)

2011. aug. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér. Azzal én sem értek egyet, hogy próbálkozni nem lehet. Az én fiam ilyen idősen kezdte. Most 22 hónapos, nappal egyáltalán nincs rajta pelus, se itthon, se sétakor, se alvásnál, kizárólag éjjelre kap, de akkor is fél óra kergetőzés után visítás közben tudom csak ráadni. Ja, és nem beszél, csak pár szót mond, a pisi-kaki nincs közte. De jelez, itthon egyedül intézi, ha érzi, hogy kell, megy és ráül, utána hozza a bilit, hogy ki kell önteni. Ha idegen helyen vagyunk, akkor amikor odaérünk, elviszem pisilni, ezzel megmutatom, hogy hol a wc, és h legközelebb kell neki, akkor megy a wc-hez és kiabál.


Ahogy nálunk zajlott:megvettük együtt a bilit, ő választhatta ki. Levettük a pelust, és elmagyaráztuk, hogy a bilibe kell pisilni-kakilni. Első nap ment minden felé a pisi, csak a bilibe nem. Mindig feltakarítottam, és elmagyaráztam újra és újra, hogy a bilibe kell pisilni. Második nap szintén ment minden fele, este sikerült beletalálni a bilibe. Nagy ujjongás, még apát is felhívtuk a munkahelyén, hogy milyen ügyes volt. Ez annyira megtetszett neki, hogy a 3. naptól már az esetek 90%ában a bilibe pisilt. Első pár alkalommal, ha láttam, hogy áll a kukac, pisilnie kell, akkor mondtam neki, hogy gyorsan üljön rá a bilire, utána már rájött és ő szaladt magától. És sikerült bele is kakilnia. Na, az újabb éljenzés, dicséret. Sosem ültettem rá erőszakkal. Még most is mindig megtapsolja magát, én mindig megdicsérem. Neki kell az elismerés.

2011. aug. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!