Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit teszel, hogy ne őrülj meg?

Mit teszel, hogy ne őrülj meg?

Figyelt kérdés

2 gyerekem van, 1.5 és 3.5 évesek. A nagyobbik már ovis. Én itthon vagyok a picivel, a férjem sokat dolgozik, 3 műszakban, olykor 16 órázik, hétvége, stb...nagyon keveset van itthon. Totál kivagyok már:( A hétköznapok még hagyján, mert akkor délelőtt lazábban elvagyok a picivel, bár a délutánok már húzósabbak, ha a nagy is hazaér az oviból. Egyszerűen semmi kikapcsolódásom. Alvásidőben van hogy a nagy nem alszik, és olyankor már pörög, szófogadatlan, tehát pihenni vagy bármi kikapcsolódást jelentő tevékenységet sem tudok végezni. Ha mindkettő ébren, akkor meg pláne. Játszótér nincs, gyerekek csak az oviban vannak, ez egy ilyen település, ahol szinte csak nyugdíjasok élnek, azoknak van program, találkahely, bármi, a gyerekeknek meg semmi. Hiába megyünk ki az utcára (főút mentén lakunk), vagy sétálunk el más utcába, sehol senki. Barátnők elköltöztek már, de jól is tették. Szomszédunk nincs, csak üres telkek vagy nyaralók. Egy CBA van, semmi egyéb hely. Már teljesen bekattanok, hogy nem tudok sehova elmenni, nincs kihez szólni, stb... Anyukámat hiába kértem, ő ugyan nem vigyáz a gyerekekre havi 1 alkalommal sem. Hiába mondogatom, hogy már fáradt vagyok, idegileg kivagyok, nem hatja meg. Az elmúlt fél évben csontsoványra fogytam,mert már enni sincs kedvem. Tényleg már nagyon kivagyok, és már nincs miből energiát merítenem, hogy türelmes, nyugodt és jókedvű legyek a gyerekekkel. Nem járok fodrászhoz, és egyéb ilyen szépészeti helyekre, nem az én világom, hisz itthon megcsinálok mindent magamnak, mert szakmabeli vagyok.

Nem tudok egy tvműsort megnézni, amikor szeretnék, mert a gyerekek egyből jönnek ugrálni. Egyedül az internet maradt, de már az is csak esténként és már azt is kezdem unni.

Már unom, hogy minden nap ugyanaz a program. Családi kertes házban lakunk, de már elegem van abból is, hogy naponta órákat lent legyünk az udvaron. A gyerekek élvezik, de nekem már nagyon elegem van belőle. Annyira monoton minden nap.

Autónk nincs, nem vagyunk gazdagok, hogy ideoda eljárhassunk.

Te mit teszel, hogy ne golyózz be a 4 fal között?


2011. szept. 3. 21:23
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Köszi!


Sajnos a nagyobbikom nem köti le az ilyesmi. A kicsi majd inkább partner lesz benne, úgy látom. Az előbb el kellett mennem, aztán utána gondoltam végig amiket írtam, és akartam is írni, hogy a szuperanya dolgot nem negatívumnak szántam, és nem bántásnak, csak nehéz ez a mostani időszak, nagyon nem érzem jó anyának magam. Pedig ezek csak kis problémák. Félek milyen lesz majd ha kamaszodni kezdenek. Kegyetlen világ a mai. Minden jót neked!

2011. szept. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Nekem egy 10 hónaposom van eddig, remélem, hamarosan jön a testvére, meglátjuk.

Nálunk egy gyerekkel is égnek állt a hajam szabadidő hiányában, mert nappal össz. 2x20 percet aludt, éjjel meg 5x kelt. Amióta külön szobában van, és rá van kényszerítve a rendes alvásra (egy hét kellett hozzá) azóta minden este időmilliomos vagyok:))))

Szóval ami nekem fontos tanulság volt: már időben bizonyos mértékű fegyelem a gyerektől, szabályokat kell bevezetni, meg fogja érteni, nem hülye, neki is kell a rendszer. A lényeg, hogy apa is ugyanúgy betartsa, együtt határozzátok el.

Én már elvárom a tücsökbogártól,hogy legyen el egyedül pár percig,amíg kiviszem a szemetet vagy elmegyek wc-re, dolgozni kell ezen de megéri.

Azt hiszem, ha nálunk most kettő lenne, apa letöltené nekem az Ezelt és minden nap fektetés után megnézném.... :))) kicsit ezelmániás lettem... ugyanez áll az x-faktorra. Valami kell...

Szerencsére nálunk is van kert, ami azért jó, mert a háti hordozóban levő gyerekkel tudok kapálni:)))

Mi is falun lakunk, és én sem indulok el a vakvilágba sétálni, ha nincs cél (posta, abc, hivatal, nagyi.)

Kocsink sincs, a 12 kilós babakocsival meg a távolsági buszon...á, esélytelen. De legalább nem költünk benzinre!

Én most gyerekszobafalat dekorálok, ebben élem ki magam.

De azért észrevettétek, hogy csak a kreatív mamik szenvednek az egyhangúságtól?.. :)

2011. szept. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: úgy értem, én büszke vagyok a kreativitásomra, legyetek ti is azok:))))
2011. szept. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

14:56-os vagyok. Képzeljétek: költözünk és lesz egy kicsi kertünk is!!! Annyira örülök, csak bírjuk fizetni :) Most sikerült, hogy már majdnem lemondtam arról, hogy valaha is elköltözünk innen. Persze akadályok vannak (bonyolult a helyzet), de megoldjuk :)

Kérdező, te merre laksz??

2011. szept. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!