Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi tünetek és a baba...

Terhességi tünetek és a baba neme?

Figyelt kérdés

Brutális terhességi tüneteim vannak.


A hatodik héten kezdődött: nagy hirtelen elment az étvágyam, és alig tudtam felkelni az ágyból. Álltam két percig és már éreztem, hogy vissza kell feküdnöm, mert mindjárt összeesek. Az orvosom rögtön beutalt infúzióra.


Ahogy ezen túljutottam, elkezdődtek a reggeli rosszullétek: volt olyan nap, hogy 11 x hánytam, de még a víz sem maradt meg bennem.


Ez mostanra enyhült, de reggelente és délután is szoktam hányni. Szedek rá gyógyszert, de nem mindig segít.


Ami még rossz: nem tudok már mit enni. Reggelente vízzel indítok, hogy hidratáljam a szervezetem, de ennek is általában hányás a vége. Gyümölcsöt szintén nem bírom, a húst még csak ránézésre sem! Szó szerint! Megjelenik egy főzős videó a hírfolyamon, engem már elkap a rosszullét.


A nőgyógyászom szerint, már nem sokáig fognak kínozni ezek a tünetek, de én nem látom a végét.



Lényeg a lényeg: mindenki azt mondogatja (család, munkatársak, barátok), hogy ilyen erős tünetekkel valószínűleg kislányom lesz.


Ez ugye csak ilyen hiedelem? Azért gondoltam, hogy itt kérdezek rá, mert a neten is olvastam cikkeket, ahol azt írják, hogy erősebb tünetek, akkor nagy valószínűséggel kislány.


Nektek, hogy volt ez? :)


ma 09:28
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy egyesek miért ragadtak le ezen a kérdésen. Voltak már ennél idetlenebb kérdések is. Én legalább kérdezek, azzal senkinek sem ártok. Tök fura, hogy egyesekben egy kérdés ilyen sok bosszankodast eredményez..
ma 11:30
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi rosszullétem nem volt.


Viszont iszonyatosan kívánom az édeset. Minden formában, de főleg a sütit. És mint egy drogos pörög rajta az agyam egész nap. Az édes szájúság meg elvileg a lányokra jellemző ugye.


Na, nekem 4bol 4 orvos határozottan mondta hogy fiú lesz.


Szóval ennyire megbízhatóak ezek a dolgok.

ma 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem IQ kérdése, hogy ki miben hisz.

Ezek valóban régi népi hiedelmek, de nagyanyáink még valószínűleg ma is megmondják a tutit ilyen téren (azt vagy bejön, vagy nem), emiatt szerintem kár degradálni a másikat.


Kérdező, nyugi. Ha olvasgatod itt a kérdéseket, láthatod, hogy jópár válaszoló mindig okosabbnak hiszi magát, és zsigerből köpködnek arra, aki kérdezni mer.

ma 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

#22

Szerintem a 3 lányomnál együtt véve nem ettem annyi édességet, mint most a fiúnál 😅

ma 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
42%
Nem a kérdés miatt bosszankodott, hanem hogy ilyen hülye emberek vannak és még szaporodnak is.
ma 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
76%
A lányomnál semmi tünetem nem volt, hiába az irdatlan magas hcg. Ellentétben a fiammal... Ilyen durva nem volt mint neked, de pár hétig éreztem azért, hogy terhes vagyok.
ma 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Misery ***** válasza:
25%

Ez nem ostobaság, hanem hiedelem és semmi köze az IQ-hoz. :D

Rengeteg régi népi hiedelem van, sok benne van a naptárban is, most akkor mindenki hülye? :D Vannak szokások, babonák, hiedelmek, ez legyen a legnagyobb baja annak, aki ebbe most belekötött. Én a mai napig hiszek abban, ha viszket a bal, vagy jobb szemem, akkor bánat, vagy öröm ér. :D Köszi, az IQ-m rendben van.

ma 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%
Van egy nagyon nagyon gyenge korreláció a lány magzat és az erős terhestünetek között, de egyáltalán nem következik belőle, hogy lány lesz. Ugyanúgy fiú is lehet.
ma 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Jujj szerintem kislánykád lesz 😍💖💝💕🌸🌸🌸
ma 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Ó kedves 25-ke! Nagyon okosnak képzeled magad.🤡 Szeretnélek megnyugtatni, hogy a leendő Anyukák többsége kíváncsi a baba nemére, de a többség egyáltalán nem veszi készpénznek a kérdőíveket, naptárakat, babonákat. Attól még nagyon sokan utána néznek- puszta kíváncsiságból,mókából. Néha az ember csak úgy elképzeli, hogy kisfia van, vagy kislánya. 50-50% az esély.



Amúgy volt régen egy csaló orvos, vagy annak adta ki magát. Mindegy. Azt mondta, hogy ránézésre megmondja, hogy fiú vagy lány. Mentek is hozzá rendesen, persze jó pénzért. Akinek azt mondta, hogy lánya lesz, annak az ott vezetett könyvbe fiút írtak és fordítva.


Ha bejött a tipp, akkor örült mindenki, ha viszont nem és jöttek reklamálni, akkor mutatták, hogy az orvos nem mondhatta azt, hogy lány, amikor a könyvben fiút írtak be.


Lényeg a lényeg: az emberi kíváncsiság sok mindenre ráveszi az embert. Szerintem egy kérdés kiírása egyáltalán nem gáz. Sőt, még jó is olvasni, hogy ki milyen tünetekkel küzdött, kinek hogy volt.


A nőgyógyászomnak sem mondtam azt, hogy mende-mondák alapján tuti lány, csak simán rákérdeztem a baba nemére, aztán csak annyit mondtam, hogy mindenki azzal jön nekem, hogy tuti lány.


Megmondom az őszintét, hogy elsőre fiút szerettem volna, de ahogy belém beszélték a kislányt, valahogy teljesen mindegy lett. Most ott tartok, hogy bármi lesz örülök neki, csak legyen egészséges.

ma 13:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!