Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves vagyok, terhes,...

17 éves vagyok, terhes, szüleim tudják és nem engedik, hogy elvetessem. De én undorodom ettől az egésztől! Mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
17 vagyok, és nem gyereket akarok nevelni hanem BULIZNI és PASIZNI! az abortuszt anyának is 'engedélyeznie' kell vagy elég ha oda megyek, felmutatom a személyimet és megcsinálják? segítsetek mert NEM AKAROK GYEREKET! és tudom, h védekezni kellett volna, de elszakadt a gumi és nem vettük észre... na mindegy HELP PLEASE!!
2010. nov. 2. 20:07
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok segítságet, a helyzeten semmi semtud változtatni, csak magamnak köszönhetem, és igazat adok a szüleimnek. barátom tagadja, hogy észrevette volna azt h kiszakadt az óvszer. nem tudom mit higyjek.
2010. nov. 2. 22:02
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ebben tud-e segíteni a következő, de ez elvileg így működik:

mivel még kiskorú vagy, az állam hivatalból rendel melléd "magzati gondnokot" a védőnőn keresztül - aki éppen azért van, hogy a szüleid ne kényszeríthessék rád az akaratukat, bármi is legyen az.

Ezáltal a magzatnak haláláig, jobb esetben megszületéséig egy ismeretlen, hivatalból kirendelt ügyvéd lesz a gyámja.


Ehhez azonban el kell menned a védőnőhöz és neki elmondani a problémádat minél hamarabb!

Ő elköld majd a családtervező irodába, ahol többet tudnak segíteni.

A lényeg az, hogy jogilag az anyukád nem tilthat meg semmit ebben az esetben neked.


Én viszont zt tanácsolom neked, gondold át a másik két lehetőséget, a baba felnevelését és az örökbeadását is.

Lehet, hogy most könnyen rendelkezel valaki más élete felett, de sosem lehet tudni, pár év múlva, vagy akár a műtét után megbánod-e. Vissza már nem fogod kapni az első gyermekedet, hiába lesz később babád :(


Remélem, jó döntést hozol és minden rendbe jön!

2010. nov. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Hány hetes terhes vagy már? Mikor töltöd a 18-at?
2010. nov. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
100%
Hát, belegondolva, nálam is szakadt már el gumi, nekem megmutatta a párom, meg hallottuk a pukkanást, és azonnal irány a doki, 72 órás tablettát kaptam. És én megnéztem a gumit, olyan nincs hogy nem látszik h kiszakadt, nincs benne "cucc", elég feltűnő.
2010. nov. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim válasza:
Olyan nincs, hogy a barátod nem vette észre. Szégyellheti magát, hogy nem szólt neked, és kialakult ez a helyzet. Biztos sok esze van...
2010. nov. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
38%

Remélem hogy nem egy ilyen "anya" mellett fog felnőni ez a gyerek. Ha tudnád hogy hányan szeretnék azt a kisbabát...


Egyébként meg van egy olyan érzésem hogy egyáltalán nem védekeztetek. "és tudom, h védekezni kellett volna, de elszakadt a gumi és nem vettük észre" ezek szerint csak védekeztetek, csak elszakadt a gumi. Bár minden bizonnyal csak szépiteni akartad a helyzetet azzal hogy elszakadt a gumi....


Te a helyzettől undorodsz én meg tőled.

2010. nov. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
90%
Én 18 évesen estem teherbe, a párom 8 évvel volt idősebb nálam.Az én szüleimnek sem fordult meg a fejében,de még a leendő anyósnak sem,pedig nem egyszerű asszony,hogy elvetessem,,és teljesen őszintén,NEKEM SEM!!!! Soha! Végeztem pont a sulival,szakmám lett.Annyi áldozatot hoztam,hogy egy ideig elbúcsúzhattam a buliktól,de én nem bántam meg.Imádom a Kislányomat,azóta is BOLDOG házasságban élek a gyerekem/gyerekeim Apjával.Azóta már van kis öcsi is,és életem legjobb döntése volt,világra hozni a lányomat,minden bulinál,és pasizásnál többet érnek ezek a gyerekek!!!! Hozd Őt világra!!! És neveljétek becsülettel!! Szórakozni pedig el tudtok menni majd ha már nem szopizik,ha a szülők ilyen rugalmasak,és megértők mint amit írsz.
2010. nov. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Szia!

Biztos nagyon nehéz helyzetben vagy most, de sajnos az már itt nem számít, hogy ki-mit-mikor nem vett érszre :(

(a gumi elszakadására gondolok)

Kár már azon rágódik, hogy mi lett volna, ha...

Lett volna lehetőség még a 72 órás tabletta, de sajnos még erről sokan nem is hallottak :(

Szerintem is a körzeti védőnőtől kérj tanácsot és segítséget, de minnél hamarabb! Minnél nagyobb a kisbaba, annál több a veszélye az abortusznak!

Szorítok, hhogy minden rendben legyen!


ui. én most veszítettem el a kisbabámat, mindenemet odaadnám érte, ha még a pocakomban lehetne! :(


Azért azt a lehetőséget is gondold át még egyszer, hogy mi lenne ha mégis megtartanád!? Szüleid hozzáállásából itélve biztos segítenének! Nem biztos, hogy az abortusz a legjobb megoldás...de ez a te döntésed!

2010. nov. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
úristen! ha meg azt írta volna a szerencsétlen, hogy meg akarja tartani a babát, akkor meg az lenne a bajotok!!! Had döntse már el ő, hogy mit akar!!
2010. nov. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
mostmár megtartom.. uolsó előtti kommentelő nagyon sajnálom a babát! megtartom úgy döntöttem, mert anyu leültetett és 3 órát beszélt egyhuzamban, hogy mások mennyit odaadnának egy kisbabájért, és örüljek, hogy ilyen könnyen teherbe tudok esni. mint kiderült azért nem engedi, hogy elvetessem, mert fél, hogy akkor soha többé nem lehet majd gyerekem. már bánom hogy azt írtam, undorodom ettől a dologtól. igaz, nem tudom, hogyan fogom kibírni bulizás nélkül, de majd biztos előjö bennem az anyai ösztön (remélem) és megoldom. köszönöm mindenkinek a sok segítséget.
2010. nov. 3. 17:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!