Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Általában miért híznak a...

Általában miért híznak a terhes nők? A kívánósság miatt, vagy egyébként is?

Figyelt kérdés
aug. 9. 10:54
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
29-es, de ha az első trimeszterben mozogtál és nem is ettél sokat, akkor miért híztál 6 kilót?
aug. 10. 08:58
 32/43 anonim ***** válasza:
35%
Mert a szervezet felkészül a gyerekre, ehhez is kell súly.
aug. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
40%
Persze, szerinted ehhez kell plusz 20 kiló???? Na az ilyen ostoba ötletek azok, amiket már régen el kellett volna felejteni!
aug. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
81%

Ezt ki mondta?

Szerinted?

Plusz súly kell, ezért kezd el nőni a súlya. De 20 kg? Minek?

aug. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
Plusz súly sem feltétlen kell. Másrészt meg a kérdés az elhízásról szól.
aug. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
39%

A fő kérdés igen, de ugye előtte is volt egy kérdés.

Egyébként köszönöm a dupla lepontozást a jó válaszra.

Valóban, nem kell FELTÉTLEN hízni. Akkor nincs plusz súly, ha terhesség közben fogyás is van, mert akkor ez ellensúlyozza a szükséges növekedést.

Előfordul ilyen, csak ritka.

aug. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
74%

#31

Fogalmam sincs, miert, egyesek szerint azert, mert nagyon sovany voltam. 170 cm vagyok, 50 kg voltam. Azt mondtak hogy a szervezetem igy keszült fel. 38 eves voltam, 50-52 kg-nal több soha nem voltam előtte, sőt inkabb kevesebb. Alkatilag voltam ilyen, sosem fogyóztam. A terhesseg első heteitől viszont naprol napra hiztam, tök hihetetlen volt, mert tenyleg nem csinaltam semmi mast, mint amit addig (mikor elkezdtem fekudni, na onnantol mar tudtam mitől hízok...)

Egy baratnőm is így volt, hogy nagyon sovanyan indult, neki is felment 5-6 kg a legelejen, de neki nem kellett fekudni, ugyhogy utana mar csak 6-8 kg plusz volt a 2.3. trimeszterben.

aug. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

#34


1. Az első trimeszter 6 kg-janak nem volt oka, az utana levőknek mar volt, rosszul viseltem a 3 hopnapos fekvest.


2. Amikor 170 cm-el es 70 kg-val mentem szülni, azt mondta az orvos, hogy milyen jo hogy se sovany, se köver nem vagyok, pont idealis az epiduralis beadasahoz.


Több (jelenleg is vekony, sovany) ismerősöm/baratnőm hizott 16-20 kg korul. Azonnal leadtak, es majdhogynem jobban neznek ki mint előtte. Szerintem sokan cserelnenek velük... a kg csak egy szam.

aug. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

A sógornőm mindharom gyerekét 76 kg-san szülte. (Elég magas nő, szerintem közel 180). Az első terhességenel 55 kg-ról indult, a másodiknal kb. 62-63-ról (nagyon hamar jött a második), a harmadiknal 68-70-ről kb. A harmadiknal, ahogy vesszük, alig hízott.

Szerintem nagyon fontos, ki honnan indul, es milyen alkat! Akin egy gramm felesleg sincs, az sokszor "egészségesre" hízza magat az elejen, és ez hormonális. Nyilvan ez sem törvényszerű, de sok ilyet láttam.

aug. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt se felejtsük el, hogy a harmadik trimeszter végére az extra súly nem csak háj meg zsír meg víz meg ilyenek. A baba 3-4 kg, a placenta 1,5-2 kg, a magzatvíz változó, de az is ugye folyadék, nehéz, a méh megnő, megduzzad, az is extra pár kiló, a nő saját vérkészlete megnövekszik 1,5x-esére, az is ugye folyadék, súly, és akinek esetleg még a melle is megnő már a terhesség alatt, az is extra. Szóval ezek azok a plusz kilók, amik miatt mondják, hogy 6-11kg kiló hízás egy egészséges terhességnél mondhatni elvárható. Nyilván, ha az anyuka túlsúllyal kezdte, akkor oké, de normál súlynál vagy alatta még akár több is kell, és ezt a teste is tudja, mert a zsírban meg energiát tárol a testünk, és tudod, mi kell rengeteg a szüléshez, a szoptatáshoz, a kisbabához az első hetekben(hónapokban, években)? Energia, kitaláltad. Szóval vannak, persze, akik fogynak végeredményébben a terhességgel, de azért alapvetően az a normális, hogy a test a baba ellátására készül fel előre, és nem a Vogue magazin címlapfotózására.
aug. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!