Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Általában miért híznak a...

Általában miért híznak a terhes nők? A kívánósság miatt, vagy egyébként is?

Figyelt kérdés
aug. 9. 10:54
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
43%
Sokan azért, mert mértéktelenül zabálnak.
aug. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
66%

1, én nem zabaltam, mégis feljött pár kiló

Első terhességem alatt 20, második alatt 12.

Szerencsére szülés után mindkétszer hamar lementek a kilók, nem kellett különösebben megszenvednem vele.

aug. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
56%
Úgy ahogy az első írta. Odafigyeltem a táplálkozásra, 11 kiló jött rám. 2 hét múlva 1 kilóval könnyebb voltam mint terhesség előtt. Nem kell zabálni. Tudom mindenki odafigyel, de a terhességre fogják a 20-25 kiló többletet. Én is voltam kívános és néha megettem 1-1 csokit is akár, de nem naponta 1 táblával, mert én most terhes vagyok
aug. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
82%

Hánytam mint a kutya az első három hónapban, megmozdulni nem tudtam, a piritos kenyéren kívül nem maradt meg semmi

És egy sportoló,egészséges életmódot folytató nő voltam. Mindent is kihanytam,megmozdulni nem tudtam,borzalmasan voltam. Elso trimeszter plusz tíz kiló. Amint kicsit jobb lett,elkezdtem vizesedni,mozogni nem tudtam már.

Nem zabaltam,mégis pksuz huszot kilóval mentem szülni. Idővel lement husz a maradék öt az istennek nem akar. Persze nekiallhatnek jobban is,de nem akarom. Egyelőre másfél éves,egy jót nem aludtam azóta. Nem prioritás.

aug. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
81%

A terhesség valamilyen szinten egy inzulinrezisztens állapot. Ennél fogva hízni is könnyebb, ha valaki alapvetően is gyorsan felszívódó kajákat eszik. Ráadásul a vércukor ingadozása miatt gyakrabban, és nagyobb mértékben lehet éhes az illető. (Én például odafigyelek a táplálkozásomra, mégis megesik terhesen, hogy egyik pillanatról a másikra leesik a vércukrom, pedig nem zabálok mértéktelenül.) Másfelől

viszonylag gyakran előfordul, hogy a terhesség során a pajzsmirigy alulműködik. Ez is növelheti a hízás mértékét és lehetőségét. Nyilván van akinél az a mentalitás is benne van a pakliban, hogy most terhes vagyok, megérdemlem még ezt a kakaóscsigát fél liter kólával, de ilyen-olyan tényezőket figyelembe véve, ettől függetlenül is könnyebben hízhat az ember lánya, a hormonális változásoknak és egyéni adottságoknak hála. Ja, és persze az esetek jelentős többségében a terhesség folyamán a mozgásszegény életmód a jellemző, változatlan vavy megnövekedett kalóriabevitel mellett, ami ugye szintén nem az egészséges súly megtartásának biztos receptje.

aug. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
19%

Gyereken múlik.

Az elsővel kb félidőig minden ételtől rosszul voltam, persze híztam azért, de csak 8 kg jött fel rám. Ráadásul nagyon jól szopott a gyerek, így szülés után 3 hónappal 5 kg-val voltam kevesebb, mint terhesség előtt.

A második gyerekkel éhségrohamaim voltak. Ha nem ettem, leesett a vércukrom, és ájuldoztam, ráadásul nem is volt neki elég a gyümölcs, neki a szénhidrát kellett. Vele 12 kg-t híztam, a végén már mondta a doki, hogy figyeljek oda, mert gond lehet belőle, már a vérnyomásom is magas volt a vége felé. De úgy voltam vele, nem gond, majd a szoptatás alatt úgyis lemegy. Hát, ő meg elaludt a cicin, elapadt a tejem, ott maradtam egy csomó súlyfelesleggel.

De ez még semmi, anyám 30 kt-t hízott a húgommal. Őt a férje egyébként tömte is, mert olyan ostoba, hogy meg volt róla győződve, hogy a kismamát etetni kell.

aug. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
5-ös, egyébként én azt nem értem, hogy aki kevesebb kilóval megy szülni, mint amennyi a terhesség előtt volt, az hogy csinálja. :D
aug. 9. 11:27
 8/43 A kérdező kommentje:
6-os, +30 kiló?? Az jó sok..
aug. 9. 11:28
 9/43 anonim ***** válasza:
93%
5, úgy, hogy közben fogyott egy csomót. Ha sok felesleg van rajta, és a terhesség alatt pl metforminra teszik, vagy a cukra miatt kénytelen figyelni a kajára, akkor persze, hogy fogyhat. Főleg ha volt miből. Terhesség előtt 50 kg-os nőt még nem nagyon láttam kevesebbel szülni menni (ha egészséges).
aug. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
30%
A nagyon kövér nőkre jellemző, hogy fogynak terhesség alatt.
aug. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!