Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Általában miért híznak a...

Általában miért híznak a terhes nők? A kívánósság miatt, vagy egyébként is?

Figyelt kérdés
aug. 9. 10:54
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
25%
Mert zabálnak. Aztán a gyerekkel takaróznak, hogy azért híznak meg mert terhesek. 10-15 kg hízás felmegy amúgy alapból, a többi kifogás.
aug. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
82%
Én is az első trimeszterben végig hánytam alig ettem és feljött 5 kg.
aug. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
84%
A 7-es kommentedre válaszolok: 58 kg-val estem teherbe és 58 kg voltam szüléskor, utána pedig 48. Vészes terhességi hányásom volt az egész terhesség alatt. Szülés után egyből lement a hasam és se striam, semmi nem lett. Viszont szoptatni nem tudtam egyáltalán. És úgy néztem ki, mint aki koncentrációs táborból jött. Ennél azért jobb ha hizol kicsit és leadod.
aug. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
76%

A gyerekre és egyéb szükséges járulékokra kb 6-8 kg kell, emellett valamennyi az anyára is, egy normál terhességnél 12 kg az, ami jogos.

Akik ennél lényegesen többet híznak, azok azért, mert zabálnak, vagy mennyiségben, vagy összetételben. AZ csak babona, hogy egy terhesnek muszáj enni, amit megkíván, illetve hogy dupla annyira van szüksége, mint elötte, naponta 300-400 kcal többle böven elég.

Emellett rengeteg nö eleve kövér a terhesség elött is, azaz már elötte is jóval többet vitt be, mint amire szüksége van.

aug. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

13-as, hát igen, még a pár kilós hízás is jobb annál, ami veled is történt.

Ezért sem értem azokat az anyukákat, akik egy kis hízás után már a padlón vannak, holott simán le lehet azt adni.

aug. 9. 11:36
 16/43 anonim ***** válasza:
20%
9# igen sokan adják elő, hogy még fogytam is csak azt elfelejtik odaírni, hogy hány kilóból. Nem 50-60 kilóval kezdik, hanem mondjuk 70-80 kilóval.
aug. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
52%
Normális esetben 8-10 kilónál többet nem is kéne hízni, csak a legtöbb terhes nő 3 helyett eszik :(
aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
72%

"aki kevesebb kilóval megy szülni, mint amennyi a terhesség előtt volt, az hogy csinálja"


Általában 80-90 lg fölöttröl indul és ha szerencséje van, félidöig kihány mindent, utána meg nem bírja tartani az elözö súlyát.

aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

Redditen írta egy anyuka hogy mindig is vékony testalkatú volt, de a terhességgel 25 kilót hízott és szülés után XS-ből L-es lett a mérete. Komplett ruhatár csere kellett neki, utált tükörbe nézni, és ez nagyon padlóra tette lelkileg, pedig már a nagy részét sikerült leadni.

Jaj persze, könnyű mindent a terhességre fogni.


Szerintem aki 12 kiló felettre hízik, az elég sokat eszik.

aug. 9. 11:39
 20/43 anonim ***** válasza:
95%

HÁt ugye eleve lesz benned egy 3-4 kilós gyerek + a magzatvíz és a méhlepény súlya + a méh is megnövekszik, annak is nő a súlya, tehát ha valaki egy dekát sem hízna a terhessége alatt, SÚLYRA akkor is több lenne a terhesség végére, mittudomén kb. 6-8 kg-mal. Ehhez képest nem olyan sok egy átlag, egészséges mértékű hízás (én pl. 12 kg-ot híztam, tehát ténylegesen + 4 kiló jött fel rám).


Az pedig abból fakad elsősorban, hogy a növekedő magzat többlet energiát (kalóriát) és mindenféle ásványi anyagot kíván, amit nagyjából ki lehet számolni, hogy hány többletkalóriát, magnéziumot, vitaminokat stb. jelent napi szinten, de még a legegészségesebb, legodafigyelőbb étkezéssel is általában azért ezt úgy sikerül bevinni, hogy marad némi felesleg az anyukán a végére. Minél tudatosabban étkezik valaki, annál kevesebb lesz a _tényleges_ plusz a fent említett (gyerek+méhlepény+magzatvíz) súlyon túl. Sógornőm dietetikus, ez a szakterülete, azt mondja normál induló súly esetén 10-12 kg rendben van, mivel ez max. 4-6 kg tényleges pluszt jelent, nem nehéz ledolgozni a szülés után, főleg ha valaki szoptat. Én pl. 55 kg-ról indultam, 12 kg-ot híztam és most 57 kg vagyok, a babám 3 hónapos, és egyelőre csak visszafogottan mozgok, tornázom, pl. nem futhatok még mert császárral szültem.


Sajnos van, aki nem fogja vissza magát, illetve még mindig megy ez a hülye szöveg, hogy "kettő helyett kell, hogy egyél". :-(

aug. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!