Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Általában miért híznak a...

Általában miért híznak a terhes nők? A kívánósság miatt, vagy egyébként is?

Figyelt kérdés
aug. 9. 10:54
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
84%

#7 az általában vagy végig rosszul van vagy diétáznia kell terhesség alatt és amúgy is volt rajta némi túlsúly. Legalábbis én ebben a kettő esetben szoktam hallani róla.


Amúgy van olyan aki a megváltozott életmód miatt hízik, van akinek maga a terhesség okoz megnövekedett éhséget vagy az amiatt lelassult anyagcsere okoz hízást, de olyat is hallottam hogy a terhes vitamin okozott éhség érzetet vagy indokolatlan hízást. Nem vagyunk egyformák, sokminden okozhatja 🤷

aug. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
59%
Én nem zabáltam, semmivel sem ettem többet, mint előtte, viszont semmit sem mozogtam, mert a pislogástól is hulla fáradt voltam. Ez +10 kilót jelentett. A végére iszonyat vizes voltam, az még 5 kiló volt, plusz a 4 kilós gyerek. Cukor, minden rendben volt végig. Már a kórházból hazajövet 9.5 kilóval voltam kevesebb, mire két hónapos lett a gyerek, két kilóval voltam kevesebb, mint mikor terhes lettem.
aug. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
81%
Meg vannak, akik brutálisan vizesednek, például én. 12 kiló jött fel a 36. Hétig, cukor mérés miatt diétáznom is kellett, annyira nyomta a baba a gyomrom, hogy annyit ettem mint egy kis macska. Utolsó hónapban még 8 kiló felszaladt, azt hittem rosszul leszek, mikor odafigyelés mellett is 20 kiló jött fel. Szülés után ahogy ürült belőlem a víz, úgy csökkentek a kilók. 2 hét alatt 18 kilóval lettem kevesebb. Azt a kettőt azóta se tudtam leadni. Ha majd nem szoptatok(3 hónapos a baba), akkor tudok komolyabban diétázni.
aug. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem aki 12 kiló felettre hízik, az elég sokat eszik.


Ja, mert te már csak tudod...

aug. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
73%

A gyereken és a tartozékokon kívül az anyának még el is kell bírnia a plusz súlyt, működtetni kell a szervezetét, és a gyerek növekedéséhez is biztosítania kell az anyagokat.

Ez mind plusz súlyt és bevitt tápanyagokat jelent.

Aztán, ha már nincs benn a gyerek, ezeket fel lehet számolni, ha sikerül.

aug. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
84%

39 hetes vagyok. 70 kiloval kezdtem, elso trimeszterben lement 5, annyit hanytam. Kb felidore visszaszedtem a leadottat, aztan nyar elejere feljott meg 5. Utoljara juliusban alltam merlegre, akkor voltam 75, de azota lehetek 80, nem tudom.


Ott a baba, a magzatviz, a mehlepeny, a mehem, illetve vizesedek is. Nem zabaltam ketto helyett, ennyit hiztam, ez ezzel jar.

aug. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem akik 20-30kg-ket híznak, azok inkább vizesedés miatt, 9 hónap alatt el nem tudom képzelni, hogy csak zsírból ennyi rárakódjon az emberre. 10-15 kg esetén persze lehet, hogy a kajálás, azért a hormonok, az extra teher a testen, a fáradtság az mind-mind kihat a táplálkozási szokásokra/igényekre. Na meg a szokás, nekem is mindenki mondta, hogy nem most kell diétázni meg odafigyelni. Ja, persze, csak nálam mindkét terhességnél fennállt a cukorbetegség, szóval de, marhára most kellett odafigyelnem és diétáznom, mert terhesség nélkül csak az én egészségemről lett volna szó, de így meg még a gyerekeimre is gondolnom kellett, szóval dehogynem most kellett odafigyelni és diétázni :D

Egyébként én is kevesebb kilóval jöttem ki a kórházból szülés után, mint terhesség előtt, mindkét alkalommal. Másodiknál kevésbé volt drasztikus, mert ott alapból alacsonyabb súllyal kezdtem, de akkor is. Ugye az első trimeszterben hányás, étvágytalanság, utána a cukorbetegség miatti diéta, hát na, nem kedvez a hízásnak. Első gyereknél 63kg voltam, amikor teherbe estem és 59 aznap, amikor hazajöttem a kórházból (72, amikor beléptem szülni), másodiknál 56 voltam amikor teherbe estem és 54, amikor hazaértem (65, amikor mentem szülni). 163cm magassághoz. Szóval normál súlynál is előfordul, hogy az ember fogy a terhessége alatt. Én még szerencsés voltam egyébként, mert 4 éve gyakorlatilag szünet nélkül szoptatok, szóval a tejtermelésre ez nem volt hatással.

aug. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
51%

1. 20 kiló víz, szülés után lejött

2. 20 kiló ropi :D mert égett a gyomrom, és a kaja lenyugtatta

3. 160CH diéta, fogytam

aug. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

En 50-ről indultam. Az első trimeszterben semmit nem csinaltam maskent, mint addig, mozogtam is, edzettem, kicsit talán kevesebbet ettem mert sok mindent nem kívantam. Mégis feljött 6kg. Mondjuk volt aki szerint akkor neztem ki egeszsegesen, de nekem az 50-ert sem kellett soha küzdeni. A masodik trimeszterben viszont eltiltottak a mozgastol. Ez pl. nem tett tul jót. Harmadik trimeszterben fekudnom kellett. Éhezni nem szabad, normalisan ettem, de a nulla mozgas megtette a hatásat. Nem tudom, milyen lett volna egy aktiv terhesseg, de igy 20 kg plusz lett, 70 kg-val mentem szulni. Szules utan hamar visszamentem 56-ra, 1 even belul 54-re, majd amikor ujra tudtam rendszeresen mozogni, 52-re állt be.

Ugyhogy hormonok is, es gyakran a kenyszerű mozgashiany, főleg a végen. Nem feltétlen kell zabálni. Normalis - nem dietas - taplalkozas mar meg tudja lökni a kilokat, ha valaki kicsit is hajlamos rá.

aug. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

Zabálás jellemző igen. Van most egy influencer csaj, sportol is sokat. Elkkezdi, hogy amúgy is hízékony. De közben teszi ki instára miket eszik. Nézni is rossz, a mennyiségeket is.

De ő tudja, jól meghízott, én ennyire nem engedtem el magam soha...

aug. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!