Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, hogyan közöljem...

Terhes vagyok, hogyan közöljem a szüleimmel?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, ősszel kezdem az egyetemet. A szüleim azt sem tudják hogy szexuálisan aktív vagyok, de véletlenül teherbe estem. Hogyan mondjam el nekik?
aug. 7. 15:51
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Óvszer
aug. 7. 21:37
 22/37 anonim ***** válasza:
75%
Neked 19 evesen meg nem volt kapcsolatod ? Ugy irsz mint egy 12 eves. Akkor nem sikerult a p*csre huznia azt az ovszert rendesen...
aug. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
65%
Én nem mondanám el senkinek. Elvetetném és keresnék egy pszichológust, mert a szivhang az durván letud hozni az életről ha elveteted (engem biztos). Illetve ne nagyon húzd az időt mert intézkedni is kell.
aug. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
57%

Gondold végig, hogy ha a szüleid támogatnak, akkor megtartanád-e és aztán beszélj velük. Amúgy anyukámnak (tanár) 2 kolléganője volt, aki kb érettségi idején szült, majd a szülők támogatása mellett végezte el a tanítóképzőt. A pasi egyik esetben sem akart hallani a gyerekről. Ja és tényleg, a főnököm lánya is így szült egyetem alatt. Még csak iskolás a saját lányom, de én is így tennék ha 18 éves kora körül hasonló helyzetbe kerülne.


Amúgy választhatod az örökbeadást is, ha a szüleid nem támogatnának. Segítő szakemberrel jó lenne beszélned, hogy azt a megoldást válaszd, amivel te jobban együtt tudsz élni.

aug. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
77%

24-es vagyok

Még annyit hozzátennék, hogy számomra nagyon jó szülői példamutatás az, ha bemutatjuk, hogy nem futunk el a problémák elől, és amikor tényleg gáz van, akkor a család össze tud fogni, természetesen cserébe a gyereknek nagyon tisztességesen ki kell venni a részét a feladatokból.


A főnököm pl azt mesélte, hogy az eredetileg túl laza egyetemista lánya úgy összekapta magát a lakhatásért és a pénzügyi segítségért cserébe, hogy mikor végzett, akkor nem volt különösebb gondja az álláskereséssel, mert láthatóan talpraesettebb volt, mint az évfolyamtársai. És a gyerek is addigra már bölcsiből oviba ment azt hiszem, szóval már túl voltak a munka szempontból legmacerásabb kisgyerekes időszakon.

aug. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
57%
Nem leszek népszerű de én nem tartanám meg a babát . Nyilván apukának elmondanám mert joga van tudni . A szüleimnek viszont nem mondanám el , a dolgokon úgy sem változtatna , valószínűleg úgyis megpróbálnának a szerintük helyes döntésre rábeszélni . Ha nagyon el akarod mondani nekik akkor csak utólag bár szerintem nem hiányzik a “családi dráma “ . Ez a te dolgod nem az övék
aug. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
40%
Sose értettem hogy óvszerrel hogy a fenébe lehet teherbe esni. Én vagy 10 éve használok óvszert, soha egy darab sem lyukadt ki. Mondjuk nekünk van annyi eszünk hogy ellenőrizzük és tudjuk melyik oldalát kell használni, hogy fszos kézzel nem fogdossuk meg stb..
aug. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
42%

"Szerintem jelen helyzetben az lenne a bölcs döntés ha elvetetném:("


Vagy elvetetés helyett örökbe is adhatnád. Senki nem várja el tőled, hogy neveld fel, pláne ha az apuka is meg akarna szabadulni a gyerektől (joga van tudnia erről, ugyanúgy az ő gyereke és igazán neki kellett volna észrevenni, hogy nem jól van fent az óvszer vagy elszakadt).

De így az amúgy egészséges gyerek kapna egy esélyt normális életre egy olyan pártól, akik készek a gyerekvállalásra. Seperc alatt lenne rá jelentkező pár.

Meg nem könnyű ám az abortuszon sem túlesni, nem annyi, mintha kinyomnál egy pattaást, hiába próbálják ezt sulykolni.

aug. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
84%

"Meg nem könnyű ám az abortuszon sem túlesni, nem annyi, mintha kinyomnál egy pattaást"

Persze, mert a terhesség csak illúzió, a gyerek meg simán kicsusszan egy tüsszentés közben...

aug. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta?
aug. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!