Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem a szüleimmel,h...

Hogyan közöljem a szüleimmel,hogy lehet még sem akarok beiratkozni?

Figyelt kérdés

Szóval,felvettek Szegedre jogra,viszont en a Karolira akartam menni,csak sajnos nem volt rá elég pontom,úgy is készültem,de a szüleim meg azt szerették volna jobban hogy ha vidékre megyek.

De az lenne az elsődleges probléma,hogy eléggé szorongok és nagyon nehezen szocializálódom, nem tudom hogy viselnem ha el kellene költöznöm,már voltunk albérleteket nézni,és találtunk egy jót,viszont lennenek lakótársaim és félek hogy nagyon nehezen bírnám.


Meg nagyon nem szeretnek elköltözni itthonrol,mert felek hogy nem tudnék egyedül boldogulni,mert senkit nem ismerek ott full egyedül leszek,de nekem szükségem van egy biztos pontra,es nagyon ugy erzem hogy én erre még nem állok készen :(


Most is kb.minden nap sírok emiatt,mar enni se nagyon tudok és eléggé rosszul alszom.

Arra is gondoltam hogy beiratkozáskor átiratom magam levelezősre,és akkor itthonrol is bejárhatok,vagy jövőre újrapróbálom,csak akkor már 21 leszek es felek hogy késő lesz.

Es nemtudom hogy mondjam ezt el a szüleimnek,mert félek hogy nagyon ki fognak akadni.



júl. 29. 10:26
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%
Neked nem egyetemre, hanem egy nagyon jó pszichológusra van szükséged. Így nem lehet élni.
júl. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
96%

Így akarsz egy komoly, határozott jogász lenni?

Félsz, hogy nem tudsz boldogulni? Mitől félsz, a házimunkától, vagy hogy néha elmenj a boltba? Azonkívül, hogy bejársz az egyetemre meg tanulsz, nem kell olyan dolgokat csinálnod, amihez agysebésznek kell lenni! Ne legyél életképtelen!

Szerintem pont, hogy jó lenne, ha elköltöznél, mert így sosem leszel önálló!

júl. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
91%
Mikor én mentem először CSAK nyíltnapra Debrecenben, akkor is egyedül mentem 18 évesen. Egyedül találtam meg, hogy mégis merre kell mennem. Nem nagy dolog. Ha valamit nem találsz, ott a térkép.
júl. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
93%

Te akartál jogász lenni? Vagy a szüleid azok, és ők erőltették? Minek írtál be olyan egyetemet, ahova nem akartál menni? Téged terrorizálnak a szüleid!

Amúgy mindenki fél az újtól, úgy hívják, kapunyitási pánik, és hacsak nem vagy szélsőségesen zárkózott, ami már a középiskolában is kiderült volna, meg fogod tanulni az önálló életet.

A levelező kényelmetlen, állandóan utazgatni kell, és nincs is annyi óra, vagyis nehezebb a tanulás. A 21 késő? Mihez?

júl. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem pont jót tenne neked az önállóság.

Bármi gondod van ott a telefon és nem a világ végén leszel, haza is lehet menni.

Túl aggódod az egészet, teljesen fölöslegesen.

Ha rászánod magad, akkor Szegeden ne hagyd ki a Nyugi kert nevű helyet:)

júl. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
79%
Mi a B-terv? Mert akkor gondolom mész melózni, nem anyukádék pénzén láblógázol napközben.
júl. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
89%
Kérlek, se Szegedre se a Károlira ne menj jogot tanulni! Nem neked való! Ezt a te erdekedbe mondom.
júl. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
31%

De, lehet így élni. 20-21 évesen pont ugyanilyen voltam. Szükségem is volt néhány otthon töltött évre és az anyukámra.

Fogtam magam, és kiakadások áán is, de otthon maradtam.

Aztán otthon összeszedtem magam 4 év alatt annyira, hogy 24 évesen magamtól mentem le, pont én is Szegedre, és az ott töltött 4 év a legszebb az életemben, mai napig visszasírom.

Semmiről nem maradtam le, otthon is dolgoztam, elvállaltam, ami volt.

Utána beértem én is, ma már lassan középkorú vagyok, ez nem most volt.

A későn érő típusoknak NEM pszichológus kell, hanem türelem, csak ez ma már nem divat, mert azt hiszitek, hogy egyenemberek vagyunk, robotok, akik mindig mindent egyidőben csinálnak.

Hát nem.

júl. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
67%
Az van, hogy felnőttél. Eddig a szüleid pátyolgattak, itt az ideje önállósodni!
júl. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
34%

9-es, nincs még itt az ideje önállósodni.

Ahogy beszélni és járni is a saját tempójukban tanulnak meg a gyerekek, úgy a felnőtté válást sem lehet életkor alapján erőltetni.

Majd azt ő érzi, hogy mikor jön el az ideje.

Pont a szorongása mutatja, hogy még nagyon nincs itt az ideje.


Egyértelmű jelekre vakok vagytok!!

júl. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!