Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem a szüleimmel,h...

Hogyan közöljem a szüleimmel,hogy lehet még sem akarok beiratkozni?

Figyelt kérdés

Szóval,felvettek Szegedre jogra,viszont en a Karolira akartam menni,csak sajnos nem volt rá elég pontom,úgy is készültem,de a szüleim meg azt szerették volna jobban hogy ha vidékre megyek.

De az lenne az elsődleges probléma,hogy eléggé szorongok és nagyon nehezen szocializálódom, nem tudom hogy viselnem ha el kellene költöznöm,már voltunk albérleteket nézni,és találtunk egy jót,viszont lennenek lakótársaim és félek hogy nagyon nehezen bírnám.


Meg nagyon nem szeretnek elköltözni itthonrol,mert felek hogy nem tudnék egyedül boldogulni,mert senkit nem ismerek ott full egyedül leszek,de nekem szükségem van egy biztos pontra,es nagyon ugy erzem hogy én erre még nem állok készen :(


Most is kb.minden nap sírok emiatt,mar enni se nagyon tudok és eléggé rosszul alszom.

Arra is gondoltam hogy beiratkozáskor átiratom magam levelezősre,és akkor itthonrol is bejárhatok,vagy jövőre újrapróbálom,csak akkor már 21 leszek es felek hogy késő lesz.

Es nemtudom hogy mondjam ezt el a szüleimnek,mert félek hogy nagyon ki fognak akadni.



júl. 29. 10:26
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
73%
20- Teljesen rendben van, hogy leírtad a te tapasztalataidat. Nem tudjuk, hogy a kérdezőnél ez később hogyan alakulna. Lehet, hogy nem tudná magát összeszedni, és jobban szorongna, mert az otthoni közeg vált számára biztonságossá. Ezért kellenne megpróbálnia most. Lehet, hogy ez jobb lenne számára, ha meg mégsem, akkor átmegy levelezőre.
júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
70%

elbeszélgetnék a szülőkkel is, hogy mégis hogyan sikerült egy ilyen lelkivilágú gyermeket felnevelni, mert ez a szülők hibája nagyrészt.


Kérdező, fordulj szakemberhez, mert ez nem egészséges. Ha 16, ha 20 éves vagy.

júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ,igazából már anya is mondta hogy menjek pszihológushoz mert látta rajtam hogy valami nem oké,igazából tavaly még az 5.évemet csináltam gimiben(egészségügy) és az ottani gyakorlat is sokat kivett belőlem.



19-esnek meg üzenem hogy apa mindenképp azt akarja hogy menjek egyetemre és ez az egyetlen szak ami kicsit is érdekel,apa is jogász egyébként.

Meg gyomorproblémáim is vannak,erősen refluxos vagyok és a stressz a gyomromra megy rá,az emelt érettségi előtti éjszakán is rosszul lettem.

A jogon kívül sajnos nem tudom mi az ami érdekelne,az irodalmat nagyon szeretem de fogalmam sincs bölcsészként hogy lehet megélni.

De ma beszélek apával mindenképpen,csak nem akarok nekik csalódást okozni, pedig nagyon csalódott lenne ha nem mennek el,aggódom hogy kitagadnának,igazából mindenki diplomás a családban,így ezért fontos hogy nekem is legyen.

júl. 29. 13:12
 24/33 A kérdező kommentje:
Egyébként meg általánosba rengeteget bántottak lelkileg vagy 5 évig de csak az utolsó évben mondtam anyáéknak,szerintem részben ebből ered ez a dolog.
júl. 29. 13:15
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

"Meg gyomorproblémáim is vannak,erősen refluxos vagyok és a stressz a gyomromra megy rá,az emelt érettségi előtti éjszakán is rosszul lettem."

Kerdezo, ok a jog, csak ugyved ne legyel ezekkel a parameterekkel, nem birnad. Akkor mar inkabb jogasz, az nem annyira stresszes. Az egyetemtol meg nem kell felni, ha nem akarsz bulizni, stb., nyugodtan hivatkozz a rengeteg olvasni- meg tanulnivalora. A jog mellett koztudottan NEM ELVART meg a diakmunka sem. Idohiany miatt. Erted. ;-)

júl. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Ne görcsölj ezen! Próbáld meg, úgyis kb. minden nap beszélni fogsz a szüleiddel telefonon. Lehet, a végén még megkedveled ezt az életformát, hogy a magad ura vagy és a szobatársaid sem fognak zavarni. ha meg nagyon nem jönne be, kitaláltok valamit, pl. átiratkozol levelezőre.
júl. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
88%

20: ebből az látszik, hogy a többségnek más a tapasztalata/véleménye, mint neked.


Abban egyetértek, hogy mindenki más tempóban fejlődik, pl más korban kezd járni. Na de ott is van egy felső korhatár, amíg, ha nem kezd el járni, akkor elkezdik vizsgálni, hogy mi baja.


Így van ez az önállósodásnál is. Van aki 14 évesen lesz önálló, van aki 16, van aki 20. Na de 21 évesen, hacsak nincs valami orvosilag igazolt problémája, akkor már illene eljutni egy szintre.


A másik meg, amit sokan írnak: amíg nem próbálja ki magát nem fog kiderülni, hogy mire képes valójában.

júl. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Jajajaj, kislány, most szólj anyukádnak, hogy akkor most szeretnél elmenni pszichológushoz. És ne ő válassza ki neked, hanem te.

Olyan nincs, hogy a jogon kívül semmi nem érdekel, biztos, hogy van, csak nem tudod, mi. Ebben is segít a pszichológus, illetve vannak pályaválasztási szakemberek, de az most odébb van. Konkrétan a jog az, ami nem neked való. A jogászok emberekkel dolgoznak, és folyamatos összeütközésben vannak, még a céges jogászok is, mert maga a jog a két fél érdekütközéséről szól. Arról nem beszélve, hogy csak orvos kíséretével fogsz tudni elmenni vizsgázni.

Azt a mondatot, hogy "nem akarok nekik csalódást okozni" most felejtsd el, ahogy a pontot kitetted utána. Neked csak a saját életed számít. A szüleidért nem vagy felelős. Lassacskán már ők se lesznek azok teérted. A saját döntéseidet kell meghoznod. Az, hogy azt feltételezed, hogy kitagadnának, egészen ijesztő, még akkor is, ha nem igaz. Te bántalmazott gyerek vagy. Nemcsak a verés a bántalmazás. A lelki terror is az, és neked konkrétan a testedre megy rá apád agresszivitása (vagy ahogyan azt te megéled). Beszélj anyukáddal, évet általában lehet halasztani már az elején is, menj el dolgozni, de valami olyan helyre, ami érdekel (állatorvosi rendelő?), vagy tanulj egy szakmát, és majd jövőre, a pszichológus által összelapátolva új döntést hozol. Apád nem fog kitagadni. Ha nagyon dühös lesz és értetlen, azt is túléled. Magadra vigyázz, barátnői megtámogatással (az van?), te vagy a szempont.

júl. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont az tenne neked jót, ha bedobnának most a "mélyvízbe". Meg persze egy pszichológus sem ártana mellette.


Én 14 évesen voltam hasonló helyzetben, mint te, annyi különbséggel, hogy én egyik szülőmtől költöztem a másikhoz egy teljesen idegen városban, mert csak oda vettek fel suliba. (Ráadásul apukámmal sem voltam jóban, szinte lakotarsak voltunk.)

Én borzalmasan szorongtam az elején és nagyon féltem tőle, de idővel megjött hozzá a bátorságom. Én jártam pszichológushoz is, de az, hogy napi szinten egy idegen környezetben éltem többet vitt előre, mint a terápia.


Én a helyedben mindenképpen beiratkoznék, (esetleg megnézném, hogy van-e esély átiratkozni X. félév után). Mi történhet legrosszabb esetben? Egy albiban sem feltétlenül kell jóban lenni a többiekkel, ott legalább el tudsz vonulni ha valakivel valami konfliktusod van, nem úgy, mint egy koliban. De az is simán lehet, hogy tök jóban lesztek - ugyanez a szaktársaiddal. A többiek is többnyire majd úgy mennek oda, hogy nem ismernek senkit, el vannak veszve, mindenkinek teljesen új lesz a szituáció.

Szerintem egy új város egy új lehetőség arra, hogy "bárki lehess". Mármint gondolj rá úgy, hogy ha nagyon kellemetlen dolgokat csinálnál, akkor is új helyen vagy, ahol senki sem ismer. Legrosszabb esetben itt élsz majd pár évig, utána pedig hazamész.

Ha most nem kezdesz el önálló lenni, akkor mikor szeretnél?


De fordítsuk meg a dolgot: tegyük fel, hogy levelezőn kezded el, otthonról. Mit csinálsz még, azon kívül, hogy újra felvételizel? Ki fizeti a TB-d? (Mert levelezőn az sem jár). Vagy dolgozni szeretnél levelező mellett, + készülni a felvételire mellette? (Én tavaly megpróbáltam hasonlót, ha nincs nagyon jó időbeosztásod szinte teljesen lehetetlen)



Ha mégis megpróbálnád Szegedet, egyidősek vagyunk, ha gondolod megpályáznám nálad "az első szegedi barát" pozíciót, írj nyugodtan, nem foglak megenni:)

júl. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
21%

Te kedves ajánlattevő szegedi, csak azt nem kalkulálod bele, hogy a kérdezőnek még a kéményseprő szakma is jobban passzolna, mint a jogász! És a joghallgatók nem finomlelkű szűzleányok, hanem rámenős nagydumások.

Kérdező, a jognak mely területe érdekel? Milyen jogász akarsz lenni?

Családi háttér csak kotnyelességből: testvéred nincs vagy esetleg egy fiatalabb van, anyukád háztartásbeli, apukád eltartja, mert ő a főnök. Ez bejött?

júl. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!