Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem a szüleimmel,h...

Hogyan közöljem a szüleimmel,hogy lehet még sem akarok beiratkozni?

Figyelt kérdés

Szóval,felvettek Szegedre jogra,viszont en a Karolira akartam menni,csak sajnos nem volt rá elég pontom,úgy is készültem,de a szüleim meg azt szerették volna jobban hogy ha vidékre megyek.

De az lenne az elsődleges probléma,hogy eléggé szorongok és nagyon nehezen szocializálódom, nem tudom hogy viselnem ha el kellene költöznöm,már voltunk albérleteket nézni,és találtunk egy jót,viszont lennenek lakótársaim és félek hogy nagyon nehezen bírnám.


Meg nagyon nem szeretnek elköltözni itthonrol,mert felek hogy nem tudnék egyedül boldogulni,mert senkit nem ismerek ott full egyedül leszek,de nekem szükségem van egy biztos pontra,es nagyon ugy erzem hogy én erre még nem állok készen :(


Most is kb.minden nap sírok emiatt,mar enni se nagyon tudok és eléggé rosszul alszom.

Arra is gondoltam hogy beiratkozáskor átiratom magam levelezősre,és akkor itthonrol is bejárhatok,vagy jövőre újrapróbálom,csak akkor már 21 leszek es felek hogy késő lesz.

Es nemtudom hogy mondjam ezt el a szüleimnek,mert félek hogy nagyon ki fognak akadni.



júl. 29. 10:26
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
85%
#8 szorong, nehezen szocializalodik, sir mert nem lesz ott anya-apa..biztos ez az o palyaja?
júl. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
7%

Igen, ez az ő pályája, csak még éretlen. Csak manapság nem szabad időt hagyni se a gyümölcsnek, se az embernek, hogy megérjen. Le kell szedni mindkettőt gyorsan, még zölden.

Hova ez a nagy kapkodás?

Ez az ő pályája lesz, csak évekkel később.

Kérdező, ne hagyd magad hajtani, belehajszolni olyanba, amire nem vagy érett.

Meg fogod érezni, hogy mikor van itt az ideje.

júl. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
94%
Gyerek vagy még, maradj otthon akkor.
júl. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
87%
Oké, de meddig maradhat gyerek? 40 éves koráig? Sajnos arra is számos példát látunk.
júl. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
25%
Nálad csak ilyen fekete-fehér világ van, 14-es? Vagy érett valaki az érettségi hónapjában, vagy legközelebb majd 40 évesen?
júl. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
11%

Ameddig fel nem nő. Ezt nem te fogod megmondani, 14-es.


Különbség van aközött, hogy tanult tehetetlenséget, életképtelenséget nevelnek-e belé, miközben kinyalják a fenekét, és lusta marad.

Ez a 40 éves (valójában nem) gyerek, csak gyerekként viselkedő.


Meg aközött, hogy megvan a szülői oldalról is, hogy mit kell tennie, de megvárják, amíg képes lesz rá. És ha nem szellemi fogyatékos, akkor néhány év múlva képes lesz rá magától is, kb még 30 éves kor alatt. 30-ra biztos.


Pont ugyanaz, mondom, mint a kisgyerek ülni-állni-járni-beszélni tanulásánál.

Tanítgatják, úgymond vannak elvárások, ezt a gyerek is érzi, de sürgetni nem lehet. Aztán, amikor megérik rá, magától fel fog ülni, állni, el fog indulni és kimondja az első szavakat is.


Mert van motivációja. A kérdezőnek is van, nem hagyták rá, nem pátyolgatja az anyja, hogy jaj, ő az én kisbabám még 40 évesen is. Vele csak türelmesnek kell lenni most.


A különbség ott van, ha nem adnak neki motivációt, biztatást, sőt még vissza is húzzák, ha menne. Akkor bele fog süppedni a gyereklétbe.


De ez itt nincs. Ide csak türelem kell.


Ne az éveket számoljátok, hanem lássatok a dolgok mögé. Minden ember egyedi.

júl. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
86%
Jó lesz az, nem kell beszarni.
júl. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem ugrasz a mélyvízbe, örökre így fogsz maradni. Van egy nevelt fiam, készen vagyok tőle annyira önállótlan 21 évesen. Ne akarj olyan lenni. A szüleid nem véletlen akarnak vidékre küldeni,ahol muszáj lesz egyedül is boldogulnod. Hidd el, jót fog tenni, sokat fogsz fejlődni egyedül. Egy jogásznak muszáj talpraesettnek és kommunikatívnak lenni, különben senki se veszi komolyan.
júl. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
95%

"De az lenne az elsődleges probléma,hogy eléggé szorongok és nagyon nehezen szocializálódom..."


Két eset van:

Anyádék vakok és nem vették észre ezt életed 18 éve alatt. Ha eléjük állsz, fogalmuk nem lesz róla mi a probléma és hogyan lehetne megoldani.

A másik lehetőség az, hogy anyádék tisztában vannak a problémáiddal, épp ezért akarták, hogy vidékre menj: a mély vízben kiderül, ki tudsz e úszni. Erre a másodikra tippelek.


Amúgy ilyen személyiséggel hogy jutott egyáltalán a jog az eszedbe?

júl. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
17%

Én vagyok az, aki a 8, 10, 12 és a 16-os válaszokat írta, tehát végig azon voltam, hogy hogy nyissam fel a szemeket, hogy nincs semmi baj a kérdezővel, de mindenkit hagyni kell a saját tempójában beérni, nem pedig azonnal pszichológusért kiáltani, ha nem egyenemberként viselkedik.


Szépen végig is magyaráztam, saját példával is, hogy érthető legyen.


Erre én vagyok az, aki nullára van pontozva, majdnem az összes hozzászólásomnál.

Ennyire embertelenek vagytok? Mert ebből az látszik.

Mivel elmagyaráztam, meg kellett, hogy értsétek. Innentől már csak az van, hogy ennek ellenére hajtanátok olyanba, ami őt össze fogja törni, s még le is kicsinylitek a problémáját ezzel a pszichológussal, jelezve azt, mintha vele lenne a baj, pedig NEM.

Ő csak a saját tempójában halad. Nincs vele semmi baj. A baj ezzel az egyen-siettetéssel van, hogy mindenkinek mindent ugyanakkor kéne csinálnia, pedig nem. Sajnos ezt az "elvárást" érzi ő is, amikor azt írja, hogy a 21 már késő, pedig dehogyis! Még az óvodában töltött plussz 1 év is hasznos, csak ezt már felfedezték, a fiatal felnőtté válást meg még nem.


Ti pedig gonoszok vagytok vele. Vigyázat, mert a noname szavak is ölik a lelket.

júl. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!