Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan közöljem a szüleimmel,...

Hogyan közöljem a szüleimmel, hogy babát várok?

Figyelt kérdés
sziasztok ! 16 éves vagyok , és a babámat megszeretném tartani . viszont a szüleim válaszától félek és nem tudom hogyan közöljem velük :( kérlek segitsetek
2010. márc. 19. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Kedvesen, de határozottan közöld velük, és hagyj nekik időt az első sokkra.

Ne hagyd magad lebeszélni, se a szüleidnek, se majd az itt megjelenő "miérttartodmegvetesdel" -hiénáknak sem.

Jól teszed, hogy megtartod, gratulálok a döntésedhez, viszont a nagy bejelentés után legyél tisztes távolban a szüleidtől, nehogy megüssenek.

2010. márc. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Az apuka mit szólt? Ő is szeretné a babót?

Mert ha igen akkor ketten álljatok oda.

Van hol laknod? Vagy anyuékkal akarsz, ha megszöletik a babó, a párod dolgozik?

Én sem vagyok az abortusz híve, de mindent gondolj át!!!

2010. márc. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%
ásd el magad
2010. márc. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát a szüleid biztosan elsőre nem fognak örülni, de szerintem az első ultrahangos kép és a gömbölyödő pocid meglágyítja őket.Szorítok!Bátor döntés volt! :)
2010. márc. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mikor én 16 évesen majdnem terhes lettem, anyukámnak mondtam, és teljesen kiakadt, és igazából sok mindennel törődött, csak azzal nem, hogy hogy érezem magam. Nem kérdezte, hogy akartam-e az együttlétet, fájt-e, nem bántottak-e. És milyen érzés egyáltalán....azt hiszem nagyon fontos volt neki, hogy mit gondolnak majd mások, és mi lesz az életemmel. Mondd meg, hogy érted, hogy ez is fontos szempont persze, de már megtörtént a dolog, és tele vagy érzelemmel. A baba iránt is érzel. És ezt el szeretnéd mondani. Ki mástól várnál támogatást, ha nem tőlük. Szerintem beszélj az érzelmeidről, ha nem kérdezik is fontos nekik.
2010. márc. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg jól gondold meg, bár ne érts félre, nem akarlak abortuszra küldeni.De mérlegelj.

A hogy mond elt, hát az szülő függő.

13 voltam amikor terhes lettem, akkor nem tartottam meg.

Apunak nem is szóltunk, anyámnak meg a kezébe nyomtam az orvosi papírt amit kaptam, és kész.Nem reagálta tul szerencsére, elmentünk a korházba meg a családsegítőhöz és elintéztük a dolgokat.Se azokon a napokon, se máskor nem hoszta szóba.

18 évesen (iil még 17) még csak sejtettem hogy mivan, megkézdeztem aput hogy mit szolna hozzá, ha nagypapa lenne, elmondta a véleményét normálisan, azt mondta hogy az én döntésem, azt csinálok amit akarok.Anyunak már akkor mondtam amikor biztos volt, nem örült neki, de neki is az volt a véleménye hogy az én életem.

Szóval sokat számit, hogy mienek a szüleid, menyire konzervatívak vagy lazák.

Viszont készülj fel lelkiekben, hogy minden nap azt fogod halgatni,hogy vetesd el.

A nagyanyám közölte hogy fizeti a legjobb dokit, csak ne tartsam meg, a nagynéném soha nem jött ki hozzám, még felköszönteni sem, na akkor betudott ülni az autóba hogy idejöjjön és meg győzzön... szóval ezekre számíts a szüleidtől fügetlenül.

Sok sikert, és boltogságot.

2010. márc. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
én 16 évesen még nem éltem nemi életet,de szerintem ha meg akarod tartani,akkor csak akkor mond mel,mikor már nem lehet elvetetni:és a párod is legyen ott,kettőtök felelőssége!!!És egy életen át az lesz,ha majd megszületik!
2010. márc. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen helyesírási hibákkal meg is értem, hogy 13 évesen teherbe estél: I.Q. függvénye a dolog.


A kérdezőnek:

tényleg hagyj időt a sokkra, ezt nem lehet túl könnyen megemészteni:))

Egy 16 éves még kislánynak számít, rengeteg dolgot nem tudsz az életről, nehezebb is lesz mint a többieknek, de pozitív dolog hogy megtartod, én nagyon abortuszellenes vagyok.

A papírmunka is bonyolult lesz, nem tudom, hogy kapsz családi pótlékot a gyerek után, ha még anyukád is kap utánad:)))) (nem tudom az hány éves korig jár:) )

Arra törekedj hogy fejezd be az iskoláidat.

Ami pedig a bejelentést illeti, talán hagyd hogy ők jöjjenek rá: néhány reggeli hányás után le fog esni a tantusz.

2010. márc. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ezek jó ötletek , majd kiderül , hogy s mint lesznek a körülmények ahhoz , hogy elmondjam . körülménytől függően fogom tudni , melyik a legjobb választás :) és köszönöm mindenkinek :)
2010. márc. 20. 13:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Nos, mi lett azóta? Mesélj, kérdező!
2011. júl. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!